Mažeikiškiai patikimų verslo partnerių tikisi surasti Norvegijoje

Tai, kad verslo kelionės duoda naudos, liudija ir misija į Gruziją, kai buvo užmegzta ryšių su užsienio partneriais. Verslininkai įsiamžino Lietuvos Respublikos ambasadoje Gruzijoje 2011-aisiais. Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Mažeikiškiai verslininkai penkias dienas lankysis Norvegijos sostinėje Osle. Susitikimuose su vietos verslo žmonėmis jie pristatys savo įmones ir vykdomą veiklą, patys susipažins su užsienio verslininkų galimybėmis. Tikimasi užmegzti glaudų bendradarbiavimą su skandinavų įmonėmis.


Organizuoja keliones

Verslo misija į Norvegiją – ne pirmoji Mažeikių verslininkų asociacijos (MVA) organizuojama kelionė į užsienį. Skatinant verslumą jau yra lankytasi Didžiojoje Britanijoje, Baltarusijoje, Rusijoje, Latvijoje, Lenkijoje ir Gruzijoje.
Šios kelionės organizuojamos pagal projektą „Nuo verslo pradžios iki eksporto plėtros“, kurį nuo 2010-ųjų rugsėjo 10-osios įgyvendina VšĮ „Versli Lietuva“.
Projekto bendras tikslas – didinti Lietuvos verslo konkurencingumą bei eksporto apimtis.
Todėl mažeikiškiai verslininkai organizuoja ir dar vieną verslo misiją. Šį kartą – į Norvegijos sostinę Oslą.


Ieško bendradarbiavimo galimybių

Mažeikių verslininkų asociacijos vykdančioji direktorė Diliara Zarifova sakė, kad asociacijos vienijamos 67 įmonės yra ne tik aktyvios eksportuotojos, bet ir tvirtai motyvuotos plėsti savo eksporto rinkas, taip didindamos savo pelną ir įplaukas į šalies biudžetą. 
„Visada ieškome naujų galimybių ir rinkų bendradarbiauti, todėl žvilgsniai ir nukrypo į užsienio šalis. Šį kartą į Norvegiją, nes, kaip parodė kitų mūsų verslo partnerių patirtis, su šia šalimi prekybiniai ryšiai jau kuris laikas gana nuosekliai ir sėkmingai plėtojami“, – kalbėjo D. Zarifova.
Ji taip pat pridūrė, kad Lietuvos ir Norvegijos tolesnei sėkmingai partnerystei yra numatytos sąlygos Lietuvos Respublikos 2009–2013 metų eksporto plėtros strategijoje. Čia Norvegija minima kaip viena iš prioritetinių Lietuvos užsienio rinkų.


Tikisi rasti patikimų partnerių

Mažeikių verslininkų asociacijos nariai, kurie dalyvaus verslo misijoje Norvegijoje, ne tik pristatys savo veiklas, bet ir patys susitiks su vietos verslininkais, aplankys jų įmones, susipažins su jų gaminama produkcija. 
D. Zarifovos teigimu, viena svarbiausių priežasčių, kodėl mūsų verslininkai domisi bendradarbiavimu su šia šalimi, yra tai, kad ekonomiškai ir finansiškai itin stipri Norvegija yra suinteresuota importuoti prekes ir paslaugas iš užsienio mažesnėmis nei vietinės rinkos kainomis.
Tai esą sudaro galimybes vietos įmonėms gauti didesnį pelną. Be to, lietuvių verslas norvegams yra įdomus ir dėl aukštos produkcijos kokybės bei patikimumo.
Mažeikiškiai verslininkai tikisi, kad verslo misija padės sudaryti kuo palankesnes sąlygas mūsų regiono verslo įmonių atstovams pristatyti savo produkciją ir veiklą.


Užsibrėžti kelionės tikslai 

Taip pat šia verslo misija yra siekiama identifikuoti pagrindinius potencialius verslo partnerius Norvegijoje ir sudaryti šių įmonių katalogą. 
„Po to bus atrinktos konkrečios įmonės, kurios yra suinteresuotos partneryste su Mažeikių verslininkų asociacijos nariais, ir sudarytas jų kontaktų sąrašas. Ketiname rengti susitikimus su Norvegijos įmonių atstovais, aplankant svarbių Skandinavijos įmonių gamybines patalpas ir administracijos biurus“, – kelionės planus dėstė D. Zarifova.
Susitikimuose su užsieniečiais Mažeikių verslininkų asociacijos jungiamų dvylikos įmonių atstovai pristatys vaizdo reportažą, supažindinsiantį norvegus su Mažeikių regiono verslo įmonėmis ir jų gaminama produkcija bei siūlomomis paslaugomis.
Siekiant užmegzti glaudesnius ryšius šis filmas bus išverstas į anglų ir norvegų kalbas.
„Manome, kad tokios verslo kelionės padės įgyvendinti Lietuvos įmonių grupinių iniciatyvų organizavimo sistemą, leisiančią efektyviai vykdyti eksportą skatinančius verslo misijų ir parodų projektus“, – apibendrino D. Zarifova.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*