Nors klubo narių mažėja, skirstytis neketinama

Aštuntąjį gimtadienį šventę „Mano namai“ drauge su svečiais iš Radviliškio rajono. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Klubas „Mano namai“ ką tik atšventė aštuntąjį savo gimtadienį. Iš šalyje egzistavusių  keturiolikos tokių klubų, išlikti pavyko tik dviem – mažeikiškių ir radviliškiečių.

Sulaukė draugų  dėmesio

Šventę vedė „Trys karaliai“, kuriems apdarą pasiuvo klubo režisierė Irena Bartkuvienė. Iškilmingai buvo pasitiktas klubo narius aplankęs Savivaldybės meras Antanas Tenys ir jų kolegos iš Radviliškio – rajono bendruomenės klubo „Jaukūs namai“ atstovai. Didžiausias būrys svečių sugužėjo į kultūros centrą su linkėjimais ir dovanomis. Buvo nepamiršti klubo siela – pirmininkas Pranciškus Tolišius su žmona Benigna.
Radviliškiečiai dovanų atvežė spektaklį „Labdaros arbatėlė“. Pasišokti ir padainuoti visus kvietė svečių ansamblio solistas Nerijus Šukutis (televizijos talentų šou „2 minutės šlovės“ antrosios vietos laimėtojas).

Prisiminė  pradžią

Klubo veikla prasidėjo nuo buvusios Mažeikių gėlininkų draugijos narių pažinties su kėdainiškių klubu „Mano namai“.
„Jie tiesiog pastūmėjo mus tapti tokiu klubu, kokie mes jau esame aštuonerius metus“, – prisiminė   klubo pirmininkas P. Tolišius.
Klubo įsikūrimą tuomet „palaimino“ žurnalo „Mano namai“ redaktorė Birutė Babravičienė. Tolesnės iniciatyvos ėmėsi išrinkta valdyba: B. Tolišienė, Monika Sprindienė, Elena Kostkevičienė, Laima Zviegaitė, Julija Rutavičienė, Irena Montvydienė ir jos pirmininkas P. Tolišius.
Kadangi branduolį sudarė iširusio gėlininkų klubo nariai, iš pradžių jų veikla ir buvo puokščių komponavimas. Taip pat klubo nariai platino žurnalą „Mano namai“. Po truputį plėtėsi pažįstamų ratas, įnešdamas naujų idėjų klubui.

Didelis  dėmesys – sodyboms

Kartą pasidairę po gražiausias rajono sodybas, klubo nariai nebenurimo: kilo dar didesnis ūpas puošti ir gražinti savo gyvenamąją aplinką.
Pasak P. Tolišiaus, laimėtojai būdavo skatinami ekskursijomis ar premijomis.
Iš pradžių klubo nariams savo konsultacijomis pagelbėdavo vilnietė specialistė Elena Rusteikienė. Užsimezgus draugystei su Telšių klubu „Mano namai“, mažeikiškiai dažnai lankydavosi pas kaimynus, apžiūrėjo gražiausias Telšių rajono sodybas.

Klubo  veikla  įvairėja

Pamažu klubo nariai įsitraukė į platesnę veiklą. Dabar mažeikiškiai domisi veltinio gamyba, karoliukų vėrimu, koliažu, bando įvairiausius dirbinius iš popieriaus, o kur dar mezgimas, nėrimas! Ypatingais kulinariniais gebėjimais išsiskiria Irena Montvydienė ir Janina Vaišnorienė, savo „Napoleonu“ – M. Sprindienė.
Bet negi visą laiką sėdėsi vienoje vietoje! Tad ėmė ir aplankė Tverų piliakalnį, Šiluvą, Palangą, Nidą, Druskininkus, Pakutuvėnų vienuolyną, apžiūrėjo japoniško stiliaus sodą Kretingos rajone, nuvyko į Latviją – vandens atrakcionų parką, Ventspilį.

Jau ketvirti metai klubo nariai įspūdingais gėlių kilimais nuspalvina „Bobų vasaros“ šventę. Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Įsimintiniausi  darbai

Tarp didžiausių darbų per visą klubo gyvavimo laikotarpį įvardijama 2007 metais P. ir B. Tolišių išleista knyga  „Gražiausios Mažeikių rajono sodybos ir sodai“ bei kasmet klubo narių komponuojami gėlių ir įvairiausių augaliukų kilimai.
Gėlių kilimais mažeikiškiai susidomėjo aplankę kasmet rugpjūtį Ventspilyje rengiamą parodą.
„Beveik visos buvusios sąjungos narės demonstruodavo savo padarytus kilimus. Kokių tik grožybių mes neprisižiūrėjome!“ – sako klubo pirmininkas, sugalvojęs šią idėją įgyvendinti namuose. Ir jau ketvirti metai klubo nariai įspūdingais gėlių kilimais nuspalvina „Bobų vasaros“ šventę.
Prie įsimintiniausių renginių klubo pirmininkas priskiria antrus metus vykstančius užsiėmimus su Mažeikių specialiosios mokyklos auklėtiniais. Vaikai yra pratinami dirbti su šiaudais, gaminti karpinių paveiksliukus, mokomi dekupažo, karoliukų vėrimo, veltinio technikos, keramikos, koliažo paslapčių. Pasak pirmininko, nors pinigų medžiagoms ir neužtenka, tenka prisidėti savo, bet matant, kaip šiems vaikams to reikia, nekyla jokių abejonių dėl tokios labdaros.
Šiandien klube iš šešiasdešimties narių likę dvidešimt du. Susidūrus su finansiniais sunkumais,  klubo nariams senstant ar keičiant gyvenamąją vietą, žmonių po truputį „nusibarstė“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Sponsored Video