- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Numatyta išeitis – gyvenamosios zonos nustatymas

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Gyventojų pareikšta nuomonė svarstant Jautakių gatvės rekonstrukcijos projektą atsigręžė prieš juos pačius – atsisakius pėsčiųjų takų, tenka vaikščioti gatvės kelkraščiu.
Įrengti pėsčiųjų takų šiuo metu šioje gatvėje nenumatyta. Problema sprendžiama Jautakių gatvę kelio ženklais apribojant kaip gyvenamąją zoną.

Gyventojai džiaugiasi, kad jau metai, kaip rekonstruota ir išasfaltuota Jautakių gatvė, tačiau yra kita problema – vaikai eina į mokyklą važiuojamąja kelio dalimi, nes nėra šaligatvių. Šios gatvės gyventoja domėjosi, ar neplanuojama šioje gatvėje įrengti šaligatvių.
Savivaldybės administracijos Vietinio ūkio skyriaus vedėjas Alfonsas Žiulpa informavo, kad Jautakių ir Varduvos gatvių rekonstrukcija buvo atliekama iš europinių projektų lėšų. Projektas buvo pristatytas visuomenei, jame dalyvavo apie keturiasdešimt gyventojų ir jo metu buvo iškeltas klausimas – ką daryti su pėsčiųjų takais?
Vedėjas paaiškino, kad gauto finansavimo būtų užtekę įrengti pėsčiųjų takams, apšvietimui ir išasfaltuoti važiuojamąją dalį.
„Aptarimo metu žmonės patys pasiūlė atsisakyti pėsčiųjų takų, kad būtų išasfaltuotos kuo ilgesnės šių gatvių atkarpos. Buvo atsižvelgta į gyventojų nuomonę, takų atsisakyta, tad sutaupytomis  lėšomis pavyko išasfaltuoti visą Jautakių gatvę ir keturis penktadalius Varduvos gatvės“, – situaciją komentavo A. Žiulpa.

Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.