- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Pavasario mokyklos atstovai lankėsi Lenkijoje

Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Mes, Mažeikių Pavasario pagrindinės mokyklos mokinės, aš, Monika Andraitytė ir Gustė Saunoraitė, lydimos mokytojų, ERASMUS+ programos projekto koordinatorių Dalios Balzerienės ir Ingridos Mikulskienės, išvykome į Lenkijos sostinę – Varšuvos miestą. Čia susitikome su kitų šalių projekto dalyviais, mokiniais ir mokytojais iš Turkijos, Italijos, Ispanijos ir Portugalijos. Visi kartu aplankėme Varšuvos senamiestį, susipažinome ir vakare išvykome į Inovroclavą, kur mūsų laukė nauji draugai iš Lenkijos.
Pirmadienio rytas prasidėjo Inovroclavo savivaldybėje, vėliau susipažinome su savo draugų mokykla. Inovroclavo mokyklos mokiniai mus pasitiko šokdami ir dainuodami. Tada visi kartu žaidėme „Kahoot‘ą“, kuris padėjo geriau susipažinti su Lenkija. Mokykloje turėjome ir daugiau užsiėmimų, kurie mus skatino bendrauti.
Ankstų antradienio rytą leidomės į tolimą pažintinę kelionę. Atlikdami interaktyvias užduotis „QR reader“ programa susipažinome su miestais – Gdansku, Sopotu ir Torune bei su šių miestų architektūra, plaukėme laivu „Juodasis perlas“, gėrėjomės šių miestų statiniais.
Trečiadienį mokykloje programavome robotą, kuris privalėjo keliauti mūsų sukurtu keliu. Vėliau vaikštinėjome po Solanki parką, žaidėme su draugais boulingą.
Ketvirtadienį pradėjome kelionę į Poznanę. Čia mūsų laukė daugybė pramogų – „Išsilaisvinimo kambaryje“ teko pasitikrinti savo intelektą, orientaciją, nes reikėjo surasti raktą ir išsivaduoti iš užrakinto kambario. Mokslo akademijoje atlikome įvairių interaktyvių užduočių.
Penktadienis – draugystės vakaras, paskutinė kelionės diena todėl visų šalių mokiniai šią dieną praleidome kartu – vieni kitus mokėme savo šalies žodžių, bendravome, žaidėme. Vakaro nelaukė nė vienas projekto dalyvis, nes atėjo metas atsisveikinti, o juk visiems kartu buvo gera.
Kelionės į Lenkiją nepamiršime, nes susiradome naujų draugų, praplėtėme savo akiratį, tapome savarankiškesni. Todėl norime padėkoti mokytojoms D. Balzerienei ir I. Mikulskienei, kad pakvietė dalyvauti tarptautinio projekto ERASMUS+ programoje.
Jorūnė Dimaitė,
7a klasės mokinė