Prie apskritojo stalo – diskusija apie mokslą ir darbus

Iniciatyvos diskusijai apie darbuotojų ruošimą ėmėsi savivaldybės atstovai. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Mažeikių turizmo ir verslo informacijos centre trečiadienį surengta apvaliojo stalo diskusija. Joje gvildentos jaunimo profesinio orientavimo, kvalifikuotos darbo jėgos parengimo Mažeikiuose klausimai.

Esama problemų

Verslo atstovai, kalbėdami apie Lietuvos darbo rinką, dalydamiesi patirtimi, įgyta ieškant kvalifikuotų darbuotojų, skambina pavojaus varpais dėl to, kad tokių darbuotojų paieškos kaskart tampa vis sudėtingesniu iššūkiu. Geriausi, darbo patirtį ir reikalingas kompetencijas turintys specialistai, užuot dirbę Lietuvoje, emigruoja.
Jaunų specialistų ruošimas vietinei darbo rinkai stringa, nes profesinės mokyklos nesuspėja žengti koja kojon su verslu ir įsigyti moderniausios techninės įrangos, su kuria dirbama versle.
Bene kiekvienoje verslo konferencijoje kalbama ir apie būtinybę palengvinti darbuotojų iš užsienio įsivežimo tvarką. Nevengiama kritikos ir švietimo sistemai, nesugebančiai paruošti gerų specialistų.

Visas rašinys – „Santarvėje“.

One Reply to “Prie apskritojo stalo – diskusija apie mokslą ir darbus”

  1. Lina parašė:

    Ką duoda tokios tuščios diskusijos? pliusiuką? Perskaičiau visa straipsnį laikraštyje, nu ir nieko neradau, kas nuspręsta daryti tuo kklausimu. Kviečia pasidaryti darbo planą, pasitarti? Tai seniai jau reikėjo nutarti ir visuomenę informuoti, ką nutarėte, o ne reklamuotis, kad susirenkate papilstyti tuščią į kiaurą. ,Reiks ,nemažai dorbti” ką reiks dirbti? kam reiks dirbti? kokius darbus vicemerė išdalino? ką pati dirbs? atsakykite nors kitoje diskusijoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*