Priešgaisrinei apsaugai – didesnis dėmesys

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Priešgaisrinės apsaugos specialistai pastebi, kad vis daugiau gyventojų, atsižvelgdami į viešoje erdvėje vykdomą aktyvią priešgaisrinę kampaniją, pastatuose įrengia dūmų detektorius.

Tuo Mažeikių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai įsitikino jau antrus metus vykdomos priešgaisrinės akcijos „Gyvenkime saugiai“ metu, kai lankomi rajono gyventojų namai ir stebima jų priešgaisrinė būklė.
„Skirtumas yra gana ryškus: jeigu prieš metus iš dešimties aplankytų namų dūmų detektorius rasdavome įrengtus tik trijuose ar keturiuose dažniausiai naujos statybos namuose, tai šiais metais galime drąsiai teigti, kad iš dešimties namų – septyniuose aštuoniuose jau yra įrengti dūmų detektoriai arba gyventojai juos jau yra įgiję, bet vis dar nepasikabinę. O įrengti juos yra paprasta – patariame prisukti kuo aukščiau ant sienos prie lubų ar lubose miegamajame arba koridoriuje prie miegamojo, bet tik ne virtuvėje“, – patarė Mažeikių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyriausiasis specialistas Mindaugas Gaurilavičius.
Gegužės 1-ąją suėjo metai, kai įsigaliojo priešgaisrinės saugos taisyklių reikalavimai, pagal kuriuos dūmų detektorius privalu statyti visuose būstuose – butuose, gyvenamuosiuose namuose ir sodo nameliuose.

Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*