Projekto dalyviai lankėsi Sicilijoje

Nuotr. iš „Ventos“ progimnazijos archyvo

Lapkričio 3–8 dienomis „Ventos“ progimnazijos mokytojos Lina Čepauskienė, Justina Padskočienė ir progimnazijos direktorė Ramunė Badaukienė dalyvavome Sicilijoje, Katanijos mieste, vykusiame Erasmus+ projekto „Apie mitus visi kartu“ susitikime.
Šiame projekte dalyvauja komandos iš dar penkių šalių: Portugalijos, Italijos, Bulgarijos, Lenkijos ir Slovakijos. Visų šių šalių atstovai gegužę lankėsi Mažeikių „Ventos“ progimnazijoje. Projekto tikslas – bendradarbiaujant su Europos šalių mokyklų komandomis susipažinti su įvairių tautų mitais, legendomis, praplėsti žinias apie skirtingų kultūrų papročius, tradicijas ir pristatyti savo krašto mitologiją bei kultūrą.
Vizito Sicilijoje metu projekto koordinatoriai analizavo pirmųjų metų veiklą ir pasiekimus, planavo užduotis antriesiems darbo metams. Etapo šeimininkai supažindino mus su Italijos švietimo sistemos ypatumais. Pedagogai turėjo galimybę pabendrauti su San Giovanni Bosco mokyklos mokytojais ir mokiniais. Rotušėje mus priėmė Katanijos miesto valdžios atstovai.
Neišdildomą įspūdį paliko pažintinės-kultūrinės išvykos. Tarptautinės projekto komandos aplankė antika menančius Sirakūzus ir gražiąją Tuarminą. Nugalėję baimę kopėme Etnos ugnikalnio papėdėje iš lavos susidariusiais kalnais. Vaišinomės Sicilijos nacionaliniais patiekalais.
Projektinės veiklos dienos Sicilijoje buvo ir darbingos, ir įsimintinos, pilnos naujų potyrių ir įspūdžių. Kovo mėnesį ventiškių komandos laukia išvyka pas projekto partnerius Portugalijoje. Sėkmės jiems!
Justina PADSKOČIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*