Sediškius šildė ir laužo ugnis, ir žodžiai

Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Sausio 13-osios vidurdienį sediškiai rinkosi į šv. Mišias Sedos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje. Aikštėje prie bažnyčios buvo užkurtas laužas, surengta poetinė-muzikinė kompozicija. Svarbi buvo ir bendrystė, ir į būrį susirinkusių žmonių mintys.
Sedos parapijos klebonas Modestas Ramanauskas šv. Mišių pamoksle pasakė ir tokius žodžius: „Šiandien Sausio 13-osios aukų pavyzdys mums kalba ir mus drąsina nebijoti mylėti tikrąja meile, nebijoti aukotis dėl kitų, dėl gyvenimo laisvame krašte. Patiriame puolimų iš tų, kurie laisvę traktuoja kaip teisę savanaudiškai gyventi, bet iš tiesų kenkiant ir sau, ir kitiems.
Mes esame pašaukti kopti į nesavanaudiškumo aukštumas. Mokykimės iš Sausio 13-osios, kad meilė artimui ir tėvynei, Dievo galia nugali priešus ir suteikia laisvę. Mokykimės mylėti, kad ir mūsų valandai išmušus – šeimos ar tėvynės pašaukti – laikytumės to meilės įpročio ir mums jau nebereikėtų svarstyti, ką daryti, – mes savaime seksime Kristaus pavyzdžiu ir pasirinksime meilę.
Tomis dienomis Lietuvą gynėme malda, dainomis ir buvimu kartu, šalia vienas kito.“
Sedos kultūros centro renginių režisierius Gediminas Jokubauskas, vedęs sediškių pasibuvimą prie laužo, prisiminė: „Tada man buvo penkeri metai, bet aš tą dieną atsimenu. Net tą keistą jausmą, tvyrantį nerimą, tėvų ilgą sėdėjimą prie televizoriaus… Džiaugiuosi laisve ir ją branginu, kuriu dainas apie Lietuvą“.
Sausio 13-osios prisiminimais, kai budėjo prie Aukščiausios Tarybos, pasidalijo Petras Mekšraitis: „Tas vienybės jausmas, tas žmonių siekis pasiaukoti dėl Tėvynės laisvės neužsimirš, kol gyvas būsiu. Tuo momentu, kai prasidėjo šturmas, Vytautas Landsbergis atidarė  Aukščiausios Tarybos pastato langą ir paprašė, kad moterys ir vaikai pasitrauktų į saugesnę vietą, nueitų nuo Parlamento. Per visą minią nuėjo atodūsis, kurį ir dabar ausyse girdžiu. Niekas nepasitraukė, tik susiėmė rankom, dar labiau susiglaudė…“.
Ir šiandien sediškiai šildėsi prie laužo, gėrė arbatą…

Jūratė MEDEIKYTĖ

4 Atsakymai į “Sediškius šildė ir laužo ugnis, ir žodžiai”

 1. SEDIŠKIS parašė:

  NEGRAŽU REKLAMUOTIS, KAD TIK 15 SEDIŠKIŲ PAMINĖJO SAUSIO 13. NEDALYVAUJA NEI SENIŪNAS, NEI KT. SENIŪNIJOS DARBUOTOJAI (ŽUVO). KITOSE SENIŪNIJOSE ATRODO PAKENČIAMAI.

 2. Algis, Seda parašė:

  Turejau nusipirkes 0,2 snapso ir per minejima ismaukiau kai niekas nemate..

 3. 15 su puse patrijoto parašė:

  Pagarba Sedai…..

 4. Vidas, Seda parašė:

  Kiek bereikalingai sukurenta gerų malkų. Ir dar teršiamas oras. Gamtosaugininkai neturėtų tylėti, reikėtų kažką ir nubausti. Ar negalima padaryti kokį elektroninį laužą?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Sponsored Video