Šernai – medžiotojų taikiklyje

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Skelbiama, kad šalyje jau sumedžiota daugiau kaip šešiasdešimt procentų visų šernų, mūsų rajone nuo praėjusių metų gegužės medžiotojai patiesė beveik tūkstantį šernų.

Ekstremali padėtis – šešiose vietovėse

Seimo kaimo reikalų ir aplinkos apsaugos komiteto posėdyje aplinkos ministras Valentinas Mazuronis teigė, jog šalyje jau sumedžiota šešiasdešimt šeši procentai visų šernų. Pagal parengtus planus, tose savivaldybėse, kur dėl afrikinio kiaulių maro paskelbta ekstremali situacija, šernai turi būti visiškai išnaikinti, o visoje šalyje šių laukinių gyvūnų turi likti dešimt procentų.
Išskyrus du atvejus, kai buvo rasti kritę du maru užsikrėtę šernai, daugiau šios ligos atvejų nenustatyta. Ekstremali padėtis buvo paskelbta Alytaus, Lazdijų, Šalčininkų, Varėnos, Trakų rajonuose ir Druskininkų savivaldybėje.

Gausiausi laimikiai – žiemą

Praėjusį medžioklės sezoną Mažeikių rajone buvo sumedžioti 859 šernai, medžiotojų būreliai deklaravo, jog rajone jų yra 1650.
Nuo praėjusių metų gegužės iki šios dienos mūsų rajono medžiotojai patiesė 981 šerną. Šernų medžioklės pakilimas buvo nuo spalio, kai prasidėjo varyminės medžioklės – lapkritį sumedžioti 135 šernai, gruodį – 110, sausį – 194, vasarį – 89. Per kovo dvi savaites nuo taiklių medžiotojų šūvių krito 38 šernai.
Sausį, kai buvo sumedžiotas didžiausias kiekis šių miško gyvūnų, medžioklė labiausiai sekėsi Tirkšlių medžiotojų būrelio nariams, kurie nukovė 28 šernus, trimis mažiau sumedžiojo Plinkšių būrelio medžiotojai, 21 šerną „nupylė“ Sedos medžiotojai.

Maro sukėlėjų neaptikta

Mažeikių rajono medžiotojų sumedžiotų šernų mėginiuose afrikinio kiaulių maro ligos sukėlėjų neaptikta.
Pagal Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus įsakymą „Dėl išmokų už sumedžiotus šernus skaičiavimo ir mokėjimo tvarkos aprašą“ nuo liepos pirmosios už kiekvieną sumedžiotą šerną medžiotojams bus išmokėta po šimtą penkiasdešimt litų, už šerną, kuris buvo apkrėstas maru arba medžiotojai atsisako jo mėsą naudoti maistui, ši suma padidėja šimtu litų. Norintys gauti išmokas privalo tyrimams pristatyti tinkamai paimtus kraujo ir organų mėginius.
„Apie sumedžiotus šernus medžioklės būreliai mus informuoja kiekvieną savaitę. Duomenys yra įrašomi medžioklės lapuose, o rajono valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai pristatomi mėginiai dėl trichineliozės ir afrikinio kiaulų maro. Kontrolė yra paprasta – medžioklės lapuose įrašytas skaičius privalo sutapti su prie jo prisegtų tyrimų lapelių skaičiumi“, – informavo rajono aplinkos apsaugos agentūros vyresnysis inspektorius Alfredas Nicius.

One Reply to “Šernai – medžiotojų taikiklyje”

  1. "Medžiokliams" parašė:

    Tai kam šaudot jei maro sukėlėjų neaptikta? Mažai pilvai išpampe? Šlykštu žiūrėti nuvažiavus prie miško, priėjus prie žudikų namelio, pfju… „medžiotojų“ namelio, už 10-15 metrų papilta grudų, tai sėdit ir taškot visa kas juda – BJAURYBĖS!!! Dautarų miško plotai manau priklauso židikų būreliui, tai ten kiek pastebėjau ir yra brūdniausi žudikai, apgailėtina, kai („tikra“) šerykla nuo bokštelio per 30 metrų, jau nekalbu apie tuos atviruose plotuose papiltus grūdus. Ir Mazuroniui ačiū už tokį bardaką.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto