***SKAITYTOJO NAUJIENA*** Tirkšliškiams surengta aplinkosauginė kelionė

Asmeninio archyvo nuotraukos

Kovo 14 d. Tirkšlių Juozo Vitkaus-Kazimieraičio pagrindinės mokyklos mokiniams UAB „Telšių regiono atliekų tvarkymo centras“ atliekų tvarkymo specialisto kontrolieriaus  Mažeikių rajone Ernesto Malakausko iniciatyva buvo surengta švietimo akcija „Aplinkosauginė kelionė per metų laikus“. Tai Tauragės ir Telšių regionų moksleivių švietimas, siekiant paskatinti atliekų rūšiavimą ir supažindinti su atsinaujinančia energetika (akciją vykdo Tauragės regiono atliekų tvarkymo centras). Šio projekto tikslas – informuoti moksleivius, kaip tinkamai elgtis su pakuotės atliekomis, kaip taisyklingai rūšiuoti atliekas. Taip pat suteikiama žinių apie atsinaujinančius energetikos išteklius.
Renginio metu mokiniai stebėjo teatralizuotą muzikinę Skardinės ir Popierinio lėktuvėlio kelionę į atliekų perdirbimo įmonę, kur turėjo išsipildyti jų svajonės: vienas norėjo tapti didele gražia knyga, o kita – raketos sraigteliu. Aktorių „įkūnyti“ personažai – Lėktuvėlis ir Skardinė, smagiai kalbėdami, šokdami ir dainuodami apie gyvenimą sąvartyne, į dialogą įtraukė ir mokinius, todėl renginį stebėti buvo ypač įdomu.
Lektorius LRATCA prezidentas J. Jankevičius kalbėjo apie atliekų rūšiavimą ir perdirbimą. Pranešėjas emocingai pasakojo apie atliekų rūšiavimo bei perdirbimo principus, vardijo problemas, nurodė jų sprendimo būdus, skatino moksleivius imtis aktyvesnių veiksmų šioje srityje. Renginyje buvo rodomos skaidrės apie atliekų rūšiavimo įstaigas, jų darbą.
Projekto organizatorės G. Ruzgailaitė ir G. Jackūnaitė mokė, kaip praktiškai skirstyti atliekas. Aktyviausi mokiniai renginyje galėjo pasitikrinti savo žinias dalyvaudami viktorinoje.
Žaisdami, klausydamiesi pasakojimų, atlikdami įvairias užduotis mokiniai sužinojo daug įdomių, naujų dalykų. Ypač visus nustebino tai, kad niekur negalima išmesti senų, nereikalingų vaistų – juos reikia nunešti į… vaistinę ar medicinos punktą! Taip pat mokiniai suprato pakuočių ženklinimo svarbą ir atliekų rūšiavimo reikšmę. Baigiantis renginiui visiems buvo išdalinti informaciniai mokomieji leidiniai – jei dar kas nors liko neaišku, bus galima paskaityti namuose.

Daiva ABRUTIENĖ
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Asmeninio archyvo nuotraukos

Asmeninio archyvo nuotraukos

Asmeninio archyvo nuotraukos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*