- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Sostinėje vykusioje šventėje dalyvavo ir mažeikiškiai

Nuotrauka iš organizacijų archyvų

Savaitgalį Vilniuje šurmuliavo „Sostinės dienos“. Sekmadienį vykusiame renginyje – šventėje „Tau, Vilniau!“ dalyvavo ir mažeikiškiai.

Dalyviai – iš visos Lietuvos

Šventė „Tau, Vilniau!“ „Sostinės dienų“ metu rengiama jau 15 metų. Tai – renginys, kuriuo siekiama neįgaliųjų ir negalių neturinčių žmonių suartėjimo.
Organizatoriai skelbia, kad į šį susibūrimą sekmadienį iš įvairių Lietuvos kampelių, iš skirtingų organizacijų atvažiavo apie 2000 dalyvių.
Tarp jų – ir mažeikiškiai viešosios įstaigos „Vilties erdvė“ klientai, Mažeikių bendruomenės centro nariai bei juos lydėję asmenys.
Renginys prasidėjo iškilminga dalyvių eisena nuo Rotušės aikštės. Katedros aikštėje koncertavo įvairių žanrų neįgaliųjų meno saviveiklos kolektyvai, valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras, choras, dainavimo studija, dainininkai Vaidas Baumila, Ramūnas ir Aušra Difartai, kiti atlikėjai.
Vilniečiai ir miesto svečiai turėjo galimybę įsigyti suvenyrų, meninių dirbinių, pasiklausyti nuotaikingų pasirodymų, dalyvauti sportinėse, edukacinėse, kitose veiklose.
„Šventė įdomi tuo, kad į ją susirenka neįgalieji iš visos Lietuvos. Tai galimybė pabendrauti, pabūti su bendraminčiais, pasižiūrėti, kuo jie gyvena, ką veikia. Mūsų neįgalieji su pasididžiavimu eksponavo savo ir draugų rankomis pagamintus suvenyrus, siuvinius bei įvairius meninius ir keramikos dirbinius, džiaugėsi, kad vilniečiai bei miesto svečiai grožėjosi ir įsigijo jų pagamintus gaminius“, – „Santarvei“ sakė „Vilties erdvės“ vyresnioji socialinė darbuotoja Sandra Bertašienė.

Plačiau skaitykite laikraštyje.