Tirkšlių pagrindinėje mokykloje puoselėjamos „Kaziuko“ tradicijos

Nuotr. iš mokyklos archyvo

Kovo 3-ioji Tirkšlių Juozo Vitkaus-Kazimieraičio pagrindinėje mokykloje – etnokultūros ir kūrybinių dirbtuvių diena. Mokiniai su technologijų mokytojais ruošė kūrybinių darbelių – rankdarbių parodą. Joje kelių kartų darbai: mokinių, jų mamų, tėvelių, senelių, mokytojų. Mokykla pasipuošė žydinčiais trispalvių lapeliais, lelijų žiedų karpiniais. Mokinių ansamblis, vadovaujamas mokytojos V. Letukienės, visus susirinkusius pasveikino dainomis.
5–10 klasėse vyko edukacijos: žvakių liejimas, puošmenos iš odos, vėriniai iš karoliukų, šventinio atviruko gamyba, simegrafijos užsiėmimai, lietuviško suvenyro gaminimas, šaltų užkandžių ruošimas ir kt. Mokiniai pamokose pasigamino papuošalus iš odos, išsiliejo žvakes, gamino šventinių atvirukų, simegrafijos darbelių, tautinių lėlyčių, vėrinių. Per veiklas ugdėmės kūrybiškumą, prisiminėme etnokultūrines tradicijas. Mums talkino technologijų mokytoja metodininkė iš Alsėdžių S. Narutavičiaus gimnazijos Rita Brasienė, Vilanda Daiginienė, Mažeikių muziejaus edukatorė Lilija Petraitienė, pedagogai, šaunūs bitininkai V. ir I. Alčauskai, mokyklos pedagogai A. Vilnienė, S. Pauliukas, J. Jonušienė.
Diena nesibaigė edukacijomis. Visi mokiniai, svečiai ir mokytojai skubėjo į Kaziuko jomarkėlį. Dalyvavo visos klasės, ir vaikų tėveliai atskubėjo padėti jiems mažajame „versle“. Prekiavo savo darbeliais, kepiniais, vaisiais, rankdarbiais, padedant tėvams, susuktu kastiniu, kepta duona, medumi, žolelėmis, jų kvapais, Tirkšlių magnetukais ir visu kuo… Tik spėjom skaičiuoti ir leisti eurus bei jų centus.
Buvo smagu žiūrėti į gerai nusiteikusius mokinių, tėvų, mokytojų veidus. Liūdinčių nesimatė. Visus užvaldė Kaziuko šurmulys. Jis toks ir turi būti: pilnas nuotykių ir patyrimų, dainų, bendravimo ir pavasarinio šėlsmo, kupinas skardaus ir smagaus vaikų juoko, suaugusiųjų šnektos.

I. KLEMENIENĖ
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Nuotr. iš mokyklos archyvo
Nuotr. iš mokyklos archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*