Užsiėmimų metu vaikai supažindinti su skaičiais

Nuotr. iš asmeninio archyvo

Mažeikių lopšelio-darželio „Gintarėlis“ „Boružėlių“ grupė visą vasario mėnesį vykdė projektą „Pašėlę skaičiai“. Projekto tikslas – tenkinti vaikų poreikį pažinti skaičius per pojūčius, žaidimus, muziką, dailę. Sudaryti vaikams sąlygas skaičiuoti, skirti, pavadinti bei suvokti skaičių reikšmę iki 5 per trišalę vaikų, pedagogų ir tėvų bendrystę.
Užsiėmimų metu vaikai susipažino su skaičiais iki 5, pasitelkiant komunikavimo, pažinimo, socialinę, sveikatos, meninę kompetencijas: žaidė įvairius didaktinius žaidimus, padedančius pamėgti skaičius, su skaičiais susipažino juos liesdami, piešdami, lipdydami, lygindami, konstruodami, dainuodami daineles, mokydamiesi eilėraštukų. Tėvai aktyviai įsitraukė į projekto veiklą, kartu su vaikais dalyvavo grupės rengiamoje parodoje „Skaičiai iš antrinių žaliavų“, kur pademonstravo savo kūrybinius-meninius gebėjimus ir kūrė pasirinktą vieną skaičių iki 5. Taip pat tėvai kartu su vaikais kūrė eilėraščius, pasakas, pasakojimus apie skaičius, kuriuos sudėjome į vieną bendrą grupės skaičių knygą, kurią pavadinome „Pašėlusių skaičiukų pasaulyje“.

Nuotr. iš asmeninio archyvo

Kartu su tėvais projektą užbaigėme pramogėle „Svečiuose skaičiukai“, kur vaikai įtvirtino savo žinias, įgūdžius apie skaičius. Skaičių fėja pakvietė skaičiukus ir tėvelius pas save į svečius kartu smagiai praleisti laiką. Su skaičiais atėjo ir skaičių karalienė. Visi kartu šokome, dainavome, eilėraščius deklamavome, mįsles minėme, juokavome. O po to, susėdę prie stalų, savo kūrybiškumą demonstravome: vaikai kartu su tėvais puošė vieną pasirinktą skaičių įvairiomis dailės medžiagomis.Vaikai patyrė daug džiugių emocijų bei suvokė, kaip įvairiapusiškai galime pažinti skaičius.
Dėkojame tėvams už kūrybiškumą, aktyvų dalyvavimą projekte, džiaugiamės pasiektu rezultatu – glaudus tarpusavio bendradarbiavimas suartino, sustiprino vaikų, tėvų ir pedagogų tarpusavio ryšį bei padėjo pažinti skaičius iki 5.

Nuotr. iš asmeninio archyvo

Dainora Ružauskienė,
Inga Miniauskienė
Mokytojos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*