Vairuotojams įsigalioja nauji reikalavimai

Nuo sausio pirmosios VĮ „Regitra“ priims prašymus išduoti specialią lentelę su valstybiniu numeriu. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Nuo trečiadienio įsigalioja nauji reikalavimai būsimiems vairuotojams bei tiems transporto priemonių savininkams, kurie į išvykas automobiliu vežasi ir dviračius.


Diegs taupų ir ekonomišką vairavimą 

Valstybės įmonė „Regitra“, vykdydama teisės aktų reikalavimus, nuo sausio pirmosios pradės tikrinti saugaus ir taupaus vairavimo žinias ir praktinius įgūdžius.
Tikrinti saugaus ir taupaus vairavimo įgūdžius Europos Sąjungos valstybes nares įpareigojo Europos Komisijos direktyva, priimta 2012 metų lapkritį.
Direktyvoje nustatyta, kad per praktinį egzaminą vairuotojai turi pademonstruoti saugaus ir taupaus vairavimo įgūdžius: važiuoti taip, kad būtų užtikrinta eismo dalyvių sauga, mažinamas degalų naudojimas ir išmetamųjų teršalų kiekis įsibėgėjant, lėtėjant, važiuojant į įkalnę ir nuokalnę, prireikus perjungiant pavaras.
Kiek keisis ir teorinis egzaminas – jame bus keletas klausimų apie ekonomišką vairavimą.
VĮ „Regitra“ viešųjų ryšių specialistė Laimutė Užupė informavo, jog įmonė per šiuos metus intensyviai ruošėsi su egzaminų vertinimu susijusioms naujovėms: daugiau nei šimtui įmonėje dirbančių egzaminuotojų surengė saugaus ir taupaus vairavimo mokymus, apie būsimas naujoves diskutavo su vairavimo mokymo įstaigų atstovais.


Įsigalios specialios lentelės 

Nuo sausio pirmosios VĮ „Regitra“ priims prašymus išduoti specialią lentelę su valstybiniu numeriu. 
„Ši lentelė – tai naujai įsigaliojantis transporto priemonės skiriamasis ženklas, jis skirtas ženklinti motorines transporto priemones tais atvejais, kai vežamas prie transporto priemonės ir (ar) priekabos galinės dalies pritvirtintas vienas ar keli dviračiai uždengia valstybinio numerio ženklą“, – informavo L. Užupė.
 Lentelėje įspaustas transporto priemonės valstybinis numeris ir juodos spalvos dviračio atvaizdas.
Naujasis skiriamasis ženklas transporto priemones tikrinantiems pareigūnams leis lengviau nustatyti transporto priemonės valdytoją ir užtikrinti veiksmingesnę eismo priežiūrą bei kontrolę.

5 Atsakymai į “Vairuotojams įsigalioja nauji reikalavimai”

 1. Infantilų miestas parašė:

  Bet tai Jūs ir idiotai? Rėkia, kad Regitra prisigalvojo ir daro kažką. Infantilai, dar kartą perskaitykit straipsnį, kuriame aiškiai parašyta: tai įgyvendinama ES Komisijos direktyva, o ne regitros išsigalvojimai… Ar tiek sunku suvokti, kad ES Komisija nėra VĮ Regitra?
  Dar kitas, kaip galima neekonomiškai užvesti automobilį?….

 2. burbulas parašė:

  Kol vienas “ekologiškai” pervažiuos sankryžą, 10 su “neekologiškais” užvestais varikliais lauks,kol tas pervažiuos. š spaudimas iš vaško ir lupikavimas.

 3. betkas parašė:

  koks tikslas to ekonomisko vairavimo, gaus teises vaziuos kas kaip nori cia regitrai papyldomu pinigu matyt reikia,dar gal prades uzristom akim mokyt vairuot kuo toliaui tuo fantazija regitriniam prabunda

 4. goga parašė:

  Teisybe sako V.Lansbergis rusai puola vakar visas litras Russkaja vodka uzpuople

 5. goga parašė:

  “Regitra” amb vagių šutvės,komunistų dabar jau socialdemokratų šerykla.Nenustebčiau,jei kitais metais reikėtų šunims ir pėstiesiems valstybinių numerių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*