- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Vairuotojams įsigalioja nauji reikalavimai

Nuo sausio pirmosios VĮ „Regitra“ priims prašymus išduoti specialią lentelę su valstybiniu numeriu. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Nuo trečiadienio įsigalioja nauji reikalavimai būsimiems vairuotojams bei tiems transporto priemonių savininkams, kurie į išvykas automobiliu vežasi ir dviračius.


Diegs taupų ir ekonomišką vairavimą 

Valstybės įmonė „Regitra“, vykdydama teisės aktų reikalavimus, nuo sausio pirmosios pradės tikrinti saugaus ir taupaus vairavimo žinias ir praktinius įgūdžius.
Tikrinti saugaus ir taupaus vairavimo įgūdžius Europos Sąjungos valstybes nares įpareigojo Europos Komisijos direktyva, priimta 2012 metų lapkritį.
Direktyvoje nustatyta, kad per praktinį egzaminą vairuotojai turi pademonstruoti saugaus ir taupaus vairavimo įgūdžius: važiuoti taip, kad būtų užtikrinta eismo dalyvių sauga, mažinamas degalų naudojimas ir išmetamųjų teršalų kiekis įsibėgėjant, lėtėjant, važiuojant į įkalnę ir nuokalnę, prireikus perjungiant pavaras.
Kiek keisis ir teorinis egzaminas – jame bus keletas klausimų apie ekonomišką vairavimą.
VĮ „Regitra“ viešųjų ryšių specialistė Laimutė Užupė informavo, jog įmonė per šiuos metus intensyviai ruošėsi su egzaminų vertinimu susijusioms naujovėms: daugiau nei šimtui įmonėje dirbančių egzaminuotojų surengė saugaus ir taupaus vairavimo mokymus, apie būsimas naujoves diskutavo su vairavimo mokymo įstaigų atstovais.


Įsigalios specialios lentelės 

Nuo sausio pirmosios VĮ „Regitra“ priims prašymus išduoti specialią lentelę su valstybiniu numeriu. 
„Ši lentelė – tai naujai įsigaliojantis transporto priemonės skiriamasis ženklas, jis skirtas ženklinti motorines transporto priemones tais atvejais, kai vežamas prie transporto priemonės ir (ar) priekabos galinės dalies pritvirtintas vienas ar keli dviračiai uždengia valstybinio numerio ženklą“, – informavo L. Užupė.
 Lentelėje įspaustas transporto priemonės valstybinis numeris ir juodos spalvos dviračio atvaizdas.
Naujasis skiriamasis ženklas transporto priemones tikrinantiems pareigūnams leis lengviau nustatyti transporto priemonės valdytoją ir užtikrinti veiksmingesnę eismo priežiūrą bei kontrolę.