„Ventiškiai“ – Portugalijos tyrinėtojai

Nuotr. iš „Ventos“ progimnazijos archyvo

Kartą perskaičiau štai tokią mintį: „Pasaulis yra knyga, ir tie, kurie nekeliauja, skaito tik pirmą puslapį“. Labai džiaugiuosi, kad šiandien nesu to pirmojo puslapio skaitytoja, o esu viena iš trijų „Ventos“ progimnazijos moksleivių, kuri drauge su anglų kalbos mokytojomis Lina Čepauskiene ir Reda Kurčinskiene keliavo mitų ir legendų takais tolimojoje Portugalijoje.
Apie šią šalį žinojau nedaug. „Atlantas, kalnai, vynuogynai, ten šilta ir gražu“, – štai su tokiomis mintimis leidausi į kelionę. Nuvykusi supratau, kad Portugalija – ne tik savitų tradicijų, kultūros, bet ir išskirtinių patiekalų bei be galo nuoširdžių žmonų šalis. Gyvendama portugalų šeimoje turėjau galimybę susipažinti su jų papročiais, matyti kasdienybę ir šiek tiek pasimokyti portugališkų žodžių.
Mokinio diena mokykloje labai panaši į mūsiškę: pamokos, pertraukos, įdomios veiklos laboratorijose. Vis dėlto didžiausią įspūdį padarė mokykloje sukurta speciali prieglauda katinams, kuriems yra suteikta antra galimybė. Priglaustais „pamestinukais“ rūpinasi visi: ir mokytojai, ir mokiniai. Juos šeria, glosto, veža pas veterinarą… Labai gera buvo jausti, kad visi – moksleiviai ir suaugę – labai geros širdies ir kilnūs.
Mano kelionės draugams Lukui Bubliauskui ir Domantei Daubarytei labiausiai patiko Portas: jo aikštės, bažnyčios, seni namai ir be galo spalvinga krantinė. O biblioteka „Livraria Lello“ vienoje Porto gatvelėje vilioja visus, kas neabejingas Hario Poterio nuotykiams, nes, kaip teigia portugalai, J. K. Rowling būtent čia sėmėsi idėjų savo knygoms. Visi mėgavomės kruizu Douro upe ir užvertę galvas grožėjomės moderniais ir senais tiltais. Buvo tikrai labai įdomu keliauti po Barselos ir Bragos miestus. Pasak legendos, kurią projekto dalyviams papasakojo gidas, gaidys išgelbėjo vargšo keliautojo gyvybę ir tapo teisingumo simboliu. Todėl Barseloje yra daug gaidžio skulptūrų. Lankydamiesi vietos muziejuje ant keramikinės plytelės piešėme miesto simbolį – gaidį.
Jauniausia mūsų grupės dalyvė Domantė Daubarytė šios kelionės nepamirš visą savo gyvenimą. Gimtadienio dieną ji išgirdo linkėjimus ir sveikinimus net septyniomis kalbomis, o sugalvotas noras užpūtus žvakutes ant torto tikrai išsipildys. Kelionė į

Nuotr. iš „Ventos“ progimnazijos archyvo

Portugaliją jai buvo viena pirmųjų, bet aplankyti šią šalį mergaitė norėtų ir dar kartą, nes portugalų svetingumas ir draugiškumas bei šiaurinės jos dalies išskirtinis kraštovaizdis vilioja grįžti.
Savaitę praleidę už tūkstančių kilometrų buvome savotiški savo mokyklos, šalies ambasadoriai. Viešėdami mokyklose pristatėme lietuviškas tradicijas, kultūrinį paveldą, lietuvių mitus ir legendas. Ir, be abejo, mokėmės tolerancijos, pilietiškumo, darbo komandose bei tobulinome anglų kalbos žinias.
Buvo labai smagu sutikti praėjusiais metais pas mus viešėjusias mokines bei mokytojus iš Guimaraes miesto, patirti skrydžio jaudulį ir nubraukti atsisveikinimo ašarą. Jeigu galėčiau, tai mielai pakartočiau šią puikią patirtį, kaip ir kiti mano bendrakeleiviai. Esame dėkingi visiems, kurie suteikė galimybę pažinti šį mielą ir jau savą pasaulio kraštelį.
Portugalijos „tyrinėtojų“ vardu –
Kotryna NIAUNYTĖ, 8e kl. mokinė
Mažeikių „Ventos“ progimnazija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*