Viekšnių bibliotekoje – edukacinis užsiėmimas apie saugesnį internetą

Onos Pačengienės nuotrauka

Viekšnių bibliotekoje vyko edukacinis užsiėmimas moksleiviams „Kurkime geresnį internetą kartu“.
Viekšnių gimnazijos trečiokams demonstruotos skaidrės, pasakota, kokie yra naudojimosi internetu pliusai ir minusai. Plačiau kalbėta apie nuotraukų skelbimą internete. Mokiniams buvo aiškinama, kad, prieš įkeliant nuotrauką į internetą, būtina gerai pagalvoti, nes žmogaus atvaizdas taip pat priklauso asmens duomenims. Vaikai turi suprasti privatumo išsaugojimo svarbą, suvokti, kad internete paskelbta informacija tampa vieša, kad ja gali pasinaudoti piktavaliai.
Su mokiniais diskutuota, kokių nuotraukų nederėtų skelbti viešai, kokios grėsmės gali iškilti, jas paskelbus, kas jas mato. Vaikams parodytas vaizdo siužetas „Nešok su vilku“.
Renginyje dalyvavo Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Mažeikių rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyresnioji tyrėja – bendruomenės pareigūnė Audronė Jurdonaitė- Ostrauskienė. Pareigūnė mokiniams aiškino, kaip susikurti saugius slaptažodžius, kaip atpažinti grėsmes ir jų išvengti. Ji mokė atsakingai rašyti komentarus, neįsitraukti į smurtą skatinančius žaidimus. Vaikai turi suprasti, kad, naudojantis internetu, šalia visų privalumų yra ir daug pavojų, todėl visi turime elgtis labai atsargiai. Kuo daugiau laisvės ir galimybių – tuo didesnė atsakomybė.
Užsiėmimo pabaigoje mokiniai atliko praktinę užduotį. Kiekvienas išsitraukė iš žurnalo iškirptą nuotrauką ir turėjo prikabinti ant vienos iš virvučių „Tinka skelbti internete“, „Netinka skelbti internete“. Savo pasirinkimą mokiniai turėjo argumentuoti. Džiugu, kad vaikai informaciją įsisavino ir teisingai ją panaudojo atlikdami užduotį.
Rasa VILKAITĖ,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Viekšnių miesto filialo bibliotekininkė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Sponsored Video