Viekšnių bibliotekoje – poezijos vakaras

Onos Pačengienės nuotrauka

Viekšnių bibliotekoje vyko poezijos vakaras „Mokytojo gyvenimas“, skirtas prisiminti šviesuolį, mokytoją, poetą Stasį Ablingį. Šiemet jam būtų sukakę 90 metų.
Stasys Ablingis 1953 m. atsikėlė į Viekšnius. 1956 m. sukūrė šeimą, abu su žmona Jadvyga Vainutyte-Ablingiene dirbo Viekšnių vidurinėje mokykloje. Užaugino du sūnus, sulaukė didžiausio džiaugsmo – dviejų anūkių. Viekšnių vidurinėje mokykloje mokytojavo net 42 metus. Dar ir šiandien mokiniai jam dėkingi už begalinę kantrybę, nuoširdumą, kūrybiškumą ir meilę gimtajai kalbai. S. Ablingis buvo ne tik mokytojas ir poetas, bet ir aktorius. Labai mėgo vaidybą, dainavo folkloro ansamblyje „Poilsėlis“. Mokėjo daug liaudies dainų, dar iš motinos išmoktų šmaikščių pasakojimų, žinojo papročius. Kūrybai idėjų mokytojas sėmėsi iš gamtos, ypač žavėjosi Ventos upe. Daug eilėraščių poetas dedikavo draugams, kolegoms, šeimos nariams, mokiniams, miestelyje žinomiems žmonėms.
Kad mokytojo kūryba svarbi dar ir šiandien, liudija gausus būrys į poezijos vakarą susirinkusių žmonių. Renginio pradžioje Viekšnių kultūros centro duetas sudainavo Viekšnių himną „Daina apie Viekšnius“. Prie jo sukūrimo buvo prisidėjęs ir S. Ablingis. Šiltais prisiminimais apie buvusį ilgametį kolegą dalijosi mokytoja Tamara Maneikienė. Jaunystės metus prisiminė buvęs S. Ablingio auklėtinis, dabar Viekšnių gimnazijos direktorius Rimantas Gricius. Poeto eiles skaitė Arūnas Baltutis, bibliotekininkė Ona Pačengienė, lituanistė Birutė Marčiauskienė, sūnus Laimonas Ablingis. Poezijos vakarą savo eilėmis papildė jaunas poetas, rašytojas Darius Rekis. Džiaugiamės, kad renginyje dalyvavo S. Ablingio anūkės – Eglė ir Dalia.

Rasa VILKAITĖ,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Viekšnių miesto filialo bibliotekininkė

One Reply to “Viekšnių bibliotekoje – poezijos vakaras”

  1. Buvusi mokinė parašė:

    Nuostabus Mokytojas, reiklus, bet be galo kantrus ir tolerantiškas. Jam niekada nereikėjo pakelti balso, kad sudrausminti mokinius. Visi klausė ir gerbė. Tai jis mums atvėrė duris į nuostabų literatūros ir poezijos pasaulį.
    Įsiminė jo sukurti eilėraščiai. Visada, kai būdavo kokia šventė, ar kita kokia proga, naują Mokytojo eilėraštį rasdavome užrašytą lentoje, atėję į klasę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*