- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Viekšnių bibliotekoje – susitikimas su menininke

Nuotr. iš asmeninio archyvo

Nuotr. iš asmeninio archyvo

Trečiadienį Viekšnių filiale vyko susitikimas su menininke Lina Videckiene „Susipažinkime iš arčiau… Aš – interjerinė lėlė“. Menininkė susirinkusiems demonstravo filmuką apie savo kūrybos kelią, pristatė nemažą savo sukurtų lėlių kolekciją.
Autorė tapo paveikslus, portretus, piešia šaržus, dekoruoja progines taures, vazas, žvakides, velia iš vilnos, kuria papuošalus, preciziškai išpjausto vaisius, kuria angelus… Tačiau menininkei labiausiai „prie širdies“ yra lėlių kūrimas. Jau aštunti metai L. Videckienė tarsi juvelyrė dėlioja detales, skrupulingai išpiešia veidukus, modeliuoja ir siuva rūbelius. Linos lėlės skirtos ne žaidimams – tai meno kūriniai, kurie jau papuošė ne vieną interjerą ne tik Lietuvoje, bet ir Anglijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose.
Vidutiniškai lėlės gimimas užtrunka mėnesį, tačiau dirbant nuo iki… Kartais užsakomos portretinės lėlės, kurių gamyba ypač sudėtinga, reikalaujanti daug kantrybės ir kruopštumo. Portretines lėles dažniausiai užsisako moterys, bet yra tekę kurti ir vyriškų lėlių. Autorei yra kūrusi ir knygų personažus – Pepė Ilgakojinę, karalaitę ant žirnio.
Interjerinės lėlės atrodo turinčios gyvenimo istoriją, tarsi gyvenančios atskirą gyvenimą. Kaip teigia menininkė, lėlės gyvenimas prasideda nupiešus jai akis. Smagiausia proceso dalis – kai matai galutinį rezultatą, kai žmonėms patinka sukurti darbai. Be kūrybos nebegalinti gyventi menininkė labai džiaugiasi turėdama galimybe dirbti savo studijoje.
Rasa VILKAITĖ,
Ona PAČENGIENĖ,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Viekšnių filialo bibliotekininkės