Viekšniuose pristatyta antroji poetės knyga

Gražinos DAUKANTAITĖS PLONIENĖS nuotr.

Praėjusį penktadienį Viekšnių bibliotekoje vyko Jūratės Norvaišienės poezijos knygos „Žiedais gyvenimas gyvas“ pristatymas. Tai jau antroji autorės poezijos knyga. Jos pristatymo laikas pasirinktas neatsitiktinai, o per gausiausią gamtos žydėjimą. Žydinti bibliotekos kiemelio pieva sutalpino didelį poetės gerbėjų būrį, susirinkusį romantiškai popietei.
Poetę su Viekšniais sieja daug dalykų. Čia yra jos šaknys – Viekšniuose gyveno kūrėjos seneliai, o dabar – tėvai – Marija ir Česlovas Pečetauskai. Tėvai, patys būdami aktyvūs Viekšnių bendruomenės nariai, ir dukrai įskiepijo veiklumą, darbštumą, pagarbą ir atsakomybę. Jūratė ne tik kuria eiles, bet ir veda renginius, su populiarėjančiu poezijos žanru – haiku supažindina mokinius, savanoriauja, mezga riešines, gamina sapnų gaudykles, mėgsta keliauti, būti gamtoje. Šiais metais J. Norvaišienė tapo rašytojos Marijos Pečkauskaitės-Šatrijos Raganos premijos laureate.

Knygos autorė Jūratė NORVAIŠIENĖ. Gražinos DAUKANTAITĖS PLONIENĖS nuotr.

Knygos recenzentė, lietuvių literatūros magistrė Martina Ruginytė J. Norvaišienės kūrybą apibūdina taip: „Šios knygos žodžiai, viena vertus, gan paprasti ir aiškūs, kita vertus, labai jautriai ir taikliai apibūdinantys gyvenimiškus dalykus. Egzistenciniai pasvarstymai svarbūs visoje autorės kūryboje. Stebina, kaip paprastai nusakomi sudėtingi dalykai. Mąstoma apie laiką, santykius, vienatvę, neišsipildžiusius troškimus. Mokėjimas pabaigoje uždėti „užkabinančią“ mintį yra stiprios poetinės kūrybos bruožas. Norėtųsi atkreipti dėmesį į metaforas – jos itin taiklios, suteikiančios eilėraščiams įvairių prasmių, dažnai – ir žaismingumo. Vis dėlto kartais kūriniuose išryškėja gyvenimo dramatizmas, tačiau netrukus jį nustelbia viltingos, pozityvios eilėraščių nuotaikos. Jei viename eilėraštyje nuotaika melancholiškesnė, jau kitame juntamas gyvenimo grožis, gėris. Grožis ir gyvenimo džiaugsmas įžvelgiamas net mažuose dalykuose.“
Popietės metu J. Norvaišienės eilėraščius skaitė jos mama M. Pečetauskienė, Juozapas Kukštas, Vidmantas Erlickis, Rita Bacevičienė, Ona Pačengienė. Dainomis publiką džiugino Viekšnių kultūros centro darbuotojai Inga Gudauskienė ir Kostas Drunys.
Renginį vainikavo kūrėjos šeimos narių, draugų ir bendradarbių, Viekšnių bendruomenės, Lietuvos Respublikos Seimo nario Kęstučio Bartkevičiaus patarėjo, Mažeikių rajono savivaldybės tarybos nario Česlovo Čyžo sveikinimai ir palinkėjimai. Poetė Liucija Jagielienė Jūratės eilių motyvais sukūrė akrostichą (akrostichas – eiliuotas tekstas, kurio eilučių pirmosios raidės sudaro žodį ar posakį – red. past.). Kūrinyje buvo užšifruotas Jūratės Norvaišienės vardas. Šios L. Jagielienės eilės – dovana knygos „Žiedais gyvenimas gyvas“ autorei.
Rasa VILKAITĖ,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Viekšnių miesto filialo bibliotekininkė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*