Ar alytiškių sumanymas prigytų Mažeikiuose?

Daugėjant socialinės rizikos šeimų, savivaldybės ieško būdų, kaip padėti gyventojams, piktnaudžiaujantiems alkoholiu. Mūsų rajone 163 šeimos yra įrašytos į rizikos šeimų sąrašą, 69 iš jų – girtaujančios. Anot rajono specialistų, nors rizikos šeimų sąrašas kiek sutrumpėjo, tačiau girtaujančiųjų – linkęs ilgėti.
Alytaus rajono savivaldybė vienoje seniūnijoje ėmėsi įgyvendinti programą, kuri suteiks pagalbą vietos žmonėms, norintiems atsikratyti priklausomybės nuo alkoholio. Į šį procesą įsijungs ne tik bendruomenės nariai, socialiniai darbuotojai, bet ir psichologai bei psichiatrai.
„Santarvė“ teiravosi mažeikiškių, kaip jie vertina alytiškių sumanymą, ar nevertėtų jo įgyvendinti ir mūsų rajone?

Sigitas BAGOČIUS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Sigitas BAGOČIUS,
ūkininkas:

– Daug pažįstu tokių žmonių, kurie tiesiog akyse degraduoja, atimdami paskutinį kąsnį iš savo vaikų.
Esu kategoriškai įsitikinęs, kad niekas tokiems žmonėms nebepagelbėtų. Manau, kad kol jie gydysis ar palaikys ryšį su pagalbą teikiančiais asmenimis, gal kas nors ir pasikeis, tačiau po kurio laiko – vėl viskas sugrįš į senas vėžes.

 

 

 

 

Violeta DUMČIUVIENĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Violeta DUMČIUVIENĖ,
konditerė:

– Be jokios abejonės, yra reikalingi tokie centrai pagelbėti į liūną papuolusiam žmogui ar jo šeimai. Mano nuomone, pirmiausia su tokiais žmonėmis ar net visa šeima turi be galo daug dirbti psichologai. Jie žino, kad pirmiausia tokiems žmonėms turi įrodyti, jog jie iš tikrųjų yra rimti ligoniai ir jiems reikalingas gydymas.
Tik tuomet ledai gali pajudėti…

 

 

 

 

Petras KANČAUSKIS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Petras KANČAUSKIS,
autošaltkalvis:

– Nesutinku su žmonėmis, teigiančiais, kad tie, kurie geria, visuomet ir gers. Manau, kad daugumai žmonių, patekusių į alkoholizmo pinkles, yra reikalinga pagalba.
Tikiu, kad ne vieną žmogų ar šeimą įmanoma vėl sugrąžinti į normalų gyvenimą.

 

 

 

 

Levutė PLEINIENĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Levutė PLEINIENĖ,
„Bočių“ bendrijos pirmininkė:

– Mes šefuojame asocialių šeimų vaikus, todėl su tokių šeimų problemomis ir girtavimu susiduriu vos ne kasdien. Galiu kategoriškai pasakyti, kad kuo greičiau pradėsime gydyti girtaujančius tėvus, tuo laimingesni užaugs jų vaikai.
Suprantama, visiškai kitokie rezultatai gaunami dirbant su tokiais vaikais, kai jiems vėl tenka sugrįžti į asocialią aplinką…

 

 

 

Paulius MYLĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Paulius MYLĖ,
kultūros centro darbuotojas:

– Kiekviena nauja idėja yra sveikintina ir aš tam pritariu. Man juokingai skamba, kai teigiama, jog pirmą kartą imamasi tokių priemonių, – kiek žmonija gyvuoja, tiek ir vyksta vienokia ar kitokia kova prieš besaikį piktnaudžiavimą alkoholiu.
Verčiau tuos pinigus, skirtus kovai su žmonių girtavimu, atiduotų gerai meno mokyklai ar šiaip kokiai mokymo įstaigai, kad padėtų jos pedagogams bei stiprintų mokyklos materialinę bazę, kad būtų skatinamas ir vaikų iš vargstančių šeimų užimtumas.

 

 

Jūratė TOMKUVIENĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Jūratė TOMKUVIENĖ,
kultūros darbuotoja:

– Manau, kad reikalinga pagalba ir pavieniams žmonėms, ir šeimoms. Žinau, kad šiandien gyvuoja anoniminių alkoholikų klubai, bet manau, kad to nepakanka. Šiandien be galo daug yra žmonių ir net šeimų, kuriose visi serga alkoholizmu, patys to nesuprasdami. Todėl su jais turi daug dirbti tikri specialistai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto