Ar aukojate gatvėje, TV laidų metu?(1)

Rytojaus kalendoriaus lapelyje pažymėta, kad tai – Ubagų diena. Pasibaigus rugiapjūtei, rugpjūčio 2-ąją liaudyje buvo paplitusi tradicija pirmuoju derliumi pavaišinti ir tuos, kurie kenčia nepriteklių – vargšus. Jiems būdavo nunešama duonos, kitų maisto produktų. Tai viena iš prielaidų, kodėl ši diena taip vadinama. 
Mūsų laikais gyvenimas kiek kitoks – ubagas tapo įžeidžiančiu žodžiu, tad dabar aukojama prašantiems išmaldos prie parduotuvių, bažnyčių, turgaus. Paaukoti vargstantiems, nepriteklių jaučiantiems žmonėms galima ir labdaringų televizijos laidų metu. 
Sutiktų mažeikiškių klausėme, ar jie linkę aukoti pinigų tiems, kurie prašo, ar prisideda prie visuotinių aukų rinkimo akcijų.

Donatas STASYS, Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Donatas STASYS,
senjoras:
– Sunkiai aukoju tiems, kurie būna apspangę – tai net iš veido labai lengva suprasti. Jeigu vaikas ar kokia moterėlė prašo išmaldos ir matau, kad tikrai reikia, aukoju be jokio sąžinės graužimo. Benamiams neaukoju – jie privalo dirbti: ūkininkams trūksta darbo jėgos, o jie ką susirenka, tą ir prageria.
Kai paaukoti prašo labdaringose televizijos laidose, būtinai skambinu ir aukoju. Tų pinigėlių tikrai negaila, nes serga mano paties vaikas. Tokios televizijos laidos, kai kažkam padedama – reikalingos: prisimenu vyruką, kuris dabar turi bioninę ranką – juk visa tai iš suaukotų pinigų! Normalią, gerą auką suprantu, ji tikrai reikalinga prašančiajam. Linkiu visiems aukoti – ypač vaikučiams.

Janina ŽIULPIENĖ, Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Janina ŽIULPIENĖ,
parduotuvės darbininkė:
– Aukodama visada žiūriu, kam tų centų duodu: girtam niekada neduodu, nors iš tiesų esu davusi ir tokiam… Jeigu pinigėlių prašo vaikas ar koks nors invalidas, visada duodu, jeigu tik tuo momentu turiu.
Duodama pinigų niekada negalvoju, kad man jų gaila – jeigu žmogus prašo, vadinasi, jam reikia, jis jų neturi. Yra buvę turguje, kai pinigų prašo girtas, šlitiniuojantis žmogus – suprantu, kam jam tų pinigų reikia, tad ir neduodu.
Žiūrėdama televizijos laidas kartais taip pat aukoju – ypač vaikams ar ligoniams, neįgaliesiems. Nežinau, ar tos aukos pasiekia juos, bet – Dievui garbė – paaukoju ir tiek.

Eglė ČEPIENĖ, Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Eglė ČEPIENĖ,
socialinė pedagogė:
– Aukos neduodu bet kam, visada atkreipiu dėmesį, kas pinigų prašo: jeigu tai jaunas, gerai atrodantis žmogus, reiškia, jis gali dirbti. O jei žmogus atrodo ubagiškai – nesiprausęs, apskuręs, tada kelis eurocentus duodu. Paaukotų pinigėlių nesigailiu. Aukojimas yra geras, šiltas jausmas, supranti, kad kažką duodi žmogui, kad jam būtų geriau. Aukoti yra gera.
Teko aukoti ir televizijos laidų metu – jei tik žiūriu, aukoju visą laiką – visada pasirenku vidutinę iš galimų aukoti sumų.
Vaikų man visada gaila – norisi, kad jie būtų pakylėti, jiems nieko netrūktų. Suprantu, kad tų pinigėlių trūksta, sunkus pragyvenimas, smukusi ekonomika – turime padėti vieni kitiems.

Gita TAMAŠUITĖ, Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Gita TAMAŠUITĖ,
gyvenanti užsienyje:
– Vaikams aukoju visada – paklausiu, kuriam tikslui jiems reikia tų pinigėlių ir dažniausiai duodu. Kitu atveju kažko nuperku. Dabar ką tik berniukas prašė pinigėlių, pasakiau, kad jam nupirksiu maisto. Tai, žinoma, nėra dideli pinigai – tiesiog padarau kažkam gera, bet nesitikiu gauti atgal. Visada aukoju vaikams, sergantiesiems ir televizijos laidų metu – jei tik leidžia galimybės, noriu padėti kitiems. Aš manau, kad auka yra prasminga, o tie, kurie renka tuos pinigėlius kitiems… Tai jų sąžinės reikalas, kur tie pinigai nueis, į kokias rankas pateks.
Užsienyje gyvenu mažame miestelyje, ten elgetų nėra. Bet kiek teko keliauti, didesniuose miestuose tikrai yra, tik dažniausiai tokie prašantieji kažką daro – kas piešia, kas groja, kas kokią programą rodo – žodžiu, yra už ką aukoti.

Modestas ROZENBERGAS, Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Modestas ROZENBERGAS,
telefonų meistras:
– Kartais aukoju, bet tai priklauso nuo žmogaus – jeigu matau, kad žmogui reikia, tai duodu, bet jei matau, kad jis eis nusipirkti butelį – tada ne. Iš karto matyti, kuris yra girtuoklis, apsileidęs ir nevalyvas, ir tas, kuris gal gyvenime stengiasi kapstytis, išgyventi, bet jam nesiseka, – tokiam žmogui galiu be problemų nupirkti maisto, duoti pinigų.
Nepasakyčiau, kad duodant jaučiuosi kažkaip išskirtinai – tiesiog kažkam padėjai, gal geriau pačiam, gal kažkada kažkas už tai padėkos.
Televizoriaus išvis nežiūriu, gal prieš pusę metų buvau įsijungęs, tad ir aukoti laidų metu neteko.

Viktoras ŽIRINAS, Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Viktoras ŽIRINAS,
dirba statybose:
– Visada aukodamas žiūriu, kam tai darau – iš karto matyti, kuriam davus jis tuoj pat nubėgs į parduotuvę, o po to už kampo išgers. Bet yra tokių, kuriems iš tiesų reikia – Mažeikiuose tokių mažai, daugiau tų išgeriančiųjų…
Aukoju todėl, kad matau, jog reikia – nežinai, kas gyvenime gali pačiam nutikti. Gal kitą dieną tu pats ateisi ir tau kažkas paaukos? Šiandien tu turi, duodi, o kitą dieną neturėsi ir tau duos kitas. Prasmingai, gerai paaukojus niekada nebūna gaila, nes jaučiu, kad kažką žmogui padarau gero.
Televizijos laidose taip pat žiūriu, kam yra prašoma aukoti: jei globos namams – pats esu ten gyvenęs ir žinau situaciją, neaukoju, nes jie viskuo yra aprūpinti.
Kai aukojama sunkiai gyvenančioms šeimoms, ligoniams – paremiu ir aš.
Tags:
  • Dalintis
  • Facebook
  • Twitter
Griežtai draudžiama santarvė.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Paskutiniai komentaraivisi komentarai

Tavo komentaras

*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Informuojame, kad parašius komentarą būtina įvesti saugos kodą, kuris pateikiamas ryškesnėmis raidėmis. santarvė.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Naujienos iš interneto

traffix.lt
Populiariausios paieškos frazės: avarija, Buy, Cheap, futbolas, gaisras, konkursas, krepšinis, nuomonė, nuomonės, Online, orai, Order, paroda, Pills, policija, Purchase, savaitės tema, Seda, Seimas, skaitytojo naujiena, smurtas, sveikata, vagystė, Viekšniai, šisbeitauskas. reklama, Mažeikiai, Mažeikių rajonas, mazeikiuose, santarve, mokinių registras, tatuiruotes, medaus kaina, mazeikiu darbo birza, auksinis usas, mažeikiuose, kalediniai papuosimai, mano sparnai, parkinsono liga, tattoo ant rankos, amandas paulauskas, vytautas lalasstorosios zarnos vezys, danieliaiskydliaukes vezys, filomena taunytė, logopedai, pieno tyrimai zemaitijos pienas, biodujos.