Ar būtina biudžetinių įstaigų vadovų kaita?

Vyriausybė pritarė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengtoms Biudžetinių įstaigų įstatymo pataisoms, kuriomis numatoma, kad antrą kadenciją iš eilės biudžetinių įstaigų vadovai galės eiti be konkurso tik tuo atveju, jei bus įvertinti už visus praėjusius metus tik gerai arba labai gerai. Į trečiąją kadenciją pretenduojantys vadovai turės dalyvauti konkurse kartu su kitais kandidatais.
Priėmus šį įstatymą, biudžetinių įstaigų vadovais galės tapti tik turintys aukštąjį universitetinį išsilavinimą žmonės. Tie, kurie šiuo metu jo neturi, galės eiti pareigas ne ilgiau nei 4 metus nuo šio įstatymo įsigaliojimo.
Kad pataisos įsigaliotų, joms dar turi pritarti Seimas.
Mažeikiškių klausėme, ar reikalinga biudžetinių įstaigų vadovų kaita, ar vis dėlto geriau, kai jie vadovauja ilgą laiką.

Simona. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Simona, laikinai nedirbanti:
– Gerai būtų, kad būtų kadencijos ir vadovai keistųsi. Ypač švietimo įstaigų. Mūsų pačių darželio direktorę dabar pakeitė.
Su vadovu kaita į įstaigas ateina naujovių, o tai tikrai nėra blogai.

Rasa TIKNIUVIENĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Rasa TIKNIUVIENĖ, buhalterė:
– Jeigu darbas gerai atliekamas, tai gali ir ilgiau dirbti. Svarbu neužsisėdėti. Jeigu vadovas imlus naujovėms, aišku, nebūtina jo keisti kas kelerius metus. Bet jei jam tik patogu užimti vadovaujančias pareigas, bet realiai nieko nedirbti, toks vadovas nereikalingas. Dėl tokių ir turėtų būti kadencijos. Vertinti turėtų kompetentingi asmenys. O apie mokyklas kalbant, vertinti galėtų ir patys mokiniai bei tėvai, kurie mato, ar mokymo įstaiga daro pažangą, ar ne.

Algimantas GEDRIMAS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Algimantas GEDRIMAS, elektrikas:
– Manau, kad vis dėlto geriau, kai vadovas vadovaujamoje įstaigoje dirba ilgiau, be kadencijų. Tuomet jis jau žino visas įstaigos subtilybes, pliusus ir minusus, todėl geriau ir tinkamiau gali atlikti savo darbą.

Egidijus BOGUŽAS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Egidijus BOGUŽAS, laikinai nedirbantis:
– Gal geriau, kad ketverius metus padirbtų ir tada būtų vertinamas vadovo darbas. Jei iš tiesų darbas įvertinamas gerai ir nėra jokių nusižengimų, tuomet galėtų dirbti dar ketverius metus.
O vertinimas turėtų būti kompleksinis, kad vertintų ir specialistai, ir paprastesni žmonės. Mokyklose, pavyzdžiui, mokinių tėvai. Kuo daugiau vertintojų, tuo daugiau nuomonių ir teisingesnis rezultatas.

Eduardas BUTA. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Eduardas BUTA, amatininkas:
– Daug kas priklauso nuo įstaigos, kuriai vadovaujama. Būna, kad ji klesti ir viskas vyksta kuo puikiausiai, o kitos net ir per kelerius metus neįmanoma sutvarkyti. Įstaiga įstaigai nelygu, kaip ir vadovas vadovui.
Dėl vadovų vertinimų irgi sunku pasakyti, kas turėtų tai daryti. Atrodo, kad geriausia tai atliktų specialistai, bet vėl yra kita medalio pusė, tarp tų vertintojų gali atsirasti draugai, pažįstami, kitaip tariant „švogeriai“.

Regina LĖGAUDAITĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Regina LĖGAUDAITĖ, pardavėja:
– Priklausomai, koks direktorius ir ar mėgsta kyšius, ar ne. Priklausomai nuo vadovo asmenybės turėtų būti. Jeigu jis gerai tvarkosi, prižiūri, kad įstaigoje yra tvarka, tegu dirba kad ir dešimt metų ar daugiau. Tačiau jei blogai dirba, tai turėtų užimamų pareigų netekti. Jei bent mažiausias korupcijos požymis pasirodytų, vadovas turėtų būti atleidžiamas.

9 Atsakymai į “Ar būtina biudžetinių įstaigų vadovų kaita?”

 1. TEKRA TEISYBE parašė:

  No je, bova mon tuoks (neisgalvuots) ivykis Mazeikiu rajuona savivaldybie, – no tuo vietuo, kor “zagsos” yr, – Laisves-Liazuvuos skersgatvie! Uzeino as viena deina tena, no del – Eilies butou gaute patekslenema- nauje uzsiregistravema,- je rektom. No, atradau as tou nelemta kabineta, pabeldeno i duris i ieno i vedo. Labdien – mandage pasisveikeno as – nelaukdams, i prisistatau is kor esous, i kuokio klausemo atsiriediau pas tas nelemtas 3 Raganas! (Vuo jetau, – as anu klyksma ont mones da i sendein gera prisimeno, nuors jau Praeje +- 20 metu!!!) Ta anuos nieka neklausoses, – ka pradieje Saukt-Klykt vesas 3-ys ont mones, as Veseska Nieka Nesupratau – Neisikertau – Kame ce saknys yr?! Ko anuos unt mones sauka dabar, – No nesupronto i daba dar, – Nuors nu tuo jau beveik 20 metu pebiega!!! Gal Velniu stepre bova gavusios nu valdziuos? Gal Kava isgert sutrugdiau? Gal anuoms Mienesines bova Skausmingas i Sultingas, – Nezinau?
  P.S. Tas IVYKIS BOVA TEKRAI, – ans NERA ISDALVUOTS!!! Lai tuos 3-ys Mazeikiu savivaldybes buobeles PRISIMENA kaip mane APSAUKE!!! As tou Tekra IVYKI prisimenso i merdams,- va tep, tatas yr Laisvuo Lietuvuo!!!
  PS2. Bendra paemus, – gal Vaduovs tada bova pastatyts laba pekts i nervuots? Gal tekra yr reikalinga Vaduovu Kaita??? Kas gal pasakyt daba?

 2. julius parašė:

  Sodu vidurineje mokykloje dirbo mirusios dusios, gal kregzdutej tokiu nera, nors kas gali paneigti, kaip sako profesorius…….

 3. pastebėjimas parašė:

  Aiškiai matosi,kad kažkas jau taikosi į „Kregždutės“ direktorės vietą,tik žiūrėkit,kad pildami purvą patys nekristumėt veidu į jį.Juk sakoma :„Nekask duobės kitam,nes…“.Apgailėtini man tokie žmonės,kurie drąsūs tik rašydami šmeižiančius komentarus…

 4. gaila parašė:

  Buvo geras komentaras apie mokyklele darzeli Kregzdute ir jos vadove pensininke, galetu pasidometi auksciau stovintis vadai , ar neatsitiktu kaip Sodu vidurinej…

 5. godas parašė:

  Patraukli pirmoji kalbintoji :) butu idomu pabendraut,gal kas kontakta?

 6. Švietimietė parašė:

  Jei vadovas yra varomoji jėga, mėgsta inovacijas, yra sąžiningas ir ir kolegialus bendradarbis mokytojams, tai tokį vadovą reikėtų palaikyti. O jeigu jam jau virš 65 – tikrai- pakeisti. Nes amžius viską daro….

 7. sigita parašė:

  Nesaziningas vadovas,kaip ir bet kuris biudzetines istaigos darbuotojas be jokiu islygu turi buti atleidziamas,ir ne tik,svarbiausia jis turi prisiimt visa baudziamaja atsakomybe uz issvaistytas lesas. Dabar kas,isplove pinigus,pats nusiplove,ir viskas.

 8. PIRMAM parašė:

  ASILAS[E].PAGAL SAVE MATUOJI

 9. kai parašė:

  o kai dirba virš 20 metų ir nieks į pensiją neišvaro – matyt niekam netrukdo. Ir tarpsta iš įstaigos gėrybių

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*