Ar dalyvausite aplinkos tvarkymo akcijoje „Darom“?

Ateinantį šeštadienį Mažeikiuose, kaip ir visoje Lietuvoje, vyks aplinkos tvarkymo akcija „Darom 2016“.
Per aštuonerius šios akcijos metus joje dalyvavo per vieną milijoną žmonių. Bendromis jėgomis surinkta apie 35 tūkst. tonų atliekų. Valstybei šis judėjimas padėjo sutaupyti per milijoną eurų.
Gatvėje sutiktų žmonių klausėme, ar dalyvaus akcijoje ir kaip ją vertina.

Vilma SENKUTĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Vilma SENKUTĖ,
augina vaikus:
– Jei turėčiau kam patikėti vaikus, tikrai toje akcijoje dalyvaučiau – aš tik už tokias akcijas. Pačiai  joje dalyvauti dar neteko.
„Darom“ galėtų būti ne tik pavasarį, bet ir daugiau kartų, nes norinčiųjų tvarkytis, valytis, gražintis yra daug ir vieno karto tikrai neužtenka. Kita vertus, žmonės yra apsileidę, nuolat šiukšlina, atrodo, sutvarkoma – ir, žiūrėk, vėl pilna šiukšlių.
Ateityje gal šioje akcijoje ir sudalyvausiu. Dabar dukra jau didesnė, bet sūnus – per mažas, kad galėtų eiti kartu.

Simas SAVICKIS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Simas SAVICKIS,
moksleivis:
– Apie akciją „Darom“ žinau jau seniai. Ne kartą esu joje dalyvavęs savo kaime Leckavoje – ten tvarkome aplinką, gamtą, prižiūrime piliakalnius.
Mokausi Sodų pagrindinėje mokykloje, ten tos aplinkos tvarkymo talkos taip pat organizuojamos. Žinoma, tvarkomės ir prie savo namų.
Norint išsaugoti gamtą, tokia akcija reikalinga. Bet kokia talka yra naudinga, tad aš tik už tai, kad tokia akcija vyktų ir į ją įsijungtų kuo daugiau žmonių – tiek jaunimo, tiek vyresnių.

Stanislovas. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Stanislovas,
statybininkas:
– Esu iš kito miesto, pavasarį būna tos talkos ir pas mus, tik nežinojau, kad jos taip vadinasi. Pačiam akcijoje dalyvauti neteko – visą laiką užsiėmęs kitais darbais, tad laiko kaip ir nebėra.
O kad tokios akcijos reikalingos – aišku, kad taip. Norisi, kad iš po žiemos švaru būtų, kad nesimėtytų, kur papuola, plastikiniai buteliai, net automobilinės padangos…
Tiesa, pavasariais visada tvarkomės aplink savo namus. Gyvenu daugiabučiame name, tad reikia prižiūrėti gėlynus, valytis. Pas mus nėra šiukšlynų – viską susitvarkome.

Dmitrij CHOMIUKOV. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Dmitrij CHOMIUKOV,
montuotojas-suvirintojas:
– Kad žmonės bendrai eina tvarkyti aplinkos, pamiškių, poilsiaviečių – apie tokią talką esu girdėjęs, bet pačiam dalyvauti neteko – daug dirbti reikia. Šiuo metu mūsų gamykloje vyksta didelis remontas, tad ir šiemet į tokią talką neišeisim.
Manau, tai reikalinga. Dabar pavasaris, iš po žiemos viskas išlenda, tad kur nors Pavenčiuose tikrai bus netvarka, daug šiukšlių. Ir gal ne vienos, o kelių tokių talkų reikėtų… Be to, pastebėjau, kad kai kur mieste trūksta šiukšlių dėžių – jaunimas eina, rūko ir meta nuorūkas bet kur. O kur jas dėti? Ir išvis, jei žmonės būtų sąmoningesni, tvarkingesni, gal ir tokių akcijų nebereikėtų.

Genovaitė LEIGIENĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Genovaitė LEIGIENĖ,
advokatė:
– „Darom“? Girdėjau, bet jos esmės nelabai žinau. Tokioje talkoje man neteko dalyvauti. Man atrodo, kad tokios akcijos – tinkamas dalykas ir jų reikia.
Šiaip tvarkymosi talkose esu dalyvavusi, bet jų nefiksuoju. Tvarkymosi talkos visada populiarios, tik jas reikia labiau reklamuoti ir planuoti.
Gyvenu daugiabučiame name – pas mus aplinka visada sutvarkyta. Kiek kartų per metus tų talkų kas organizuos, žmonės prisijungs. Aš – taip pat.

Danutė SVOBUTIENĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Danutė SVOBUTIENĖ,
dirbanti senjorė:
– Kažką apie tokią akciją esu girdėjusi, bet pačiai dalyvauti neteko. O šiaip tvarkymosi talkose esu dalyvavusi. Gyvenu Pavasario gatvės šešioliktame name – ten nuolat tvarkome aplinką, nelaukiame, kol kas organizuos talką.
Esu dirbusi naftos perdirbimo gamykloje. Turėdami laiko visada eidavome tvarkytis – nelaukdavome, kol rezervuarai apaugs žole. Ar dieninė, ar naktinė pamaina, vasarą, kai praaušta, jei tik darbo neturime – pirmyn tvarkytis…
Man tokios talkos patinka, jos reikalingos. Prie mūsų namų yra medžiai ir niekas jų pernykščių lapų nesugrėbė. Tad gal dabar sutvarkys?

3 Atsakymai į “Ar dalyvausite aplinkos tvarkymo akcijoje „Darom“?”

  1. Kažkas ne taip parašė:

    Kai didžiuojamasi surinktomis tonomis šiukšlių, galvoju, kad pas mus kažkas ne taip… Gal reiktų tiesiog nešiukšlinti?

  2. Vardas (privalomas) parašė:

    O gal yra problemos su vaiku?bet tai juk neįdomu svarbiau parašįnešti š. ..

  3. Vilmai parašė:

    Nu zinot vaikai tikrai ne kliutis jei nori ta gamta saugot ir gyvent tvarkingai.ir nereikia nei senutem nei mamom nei vilmutem sneket nesamones jei tinginys gyvena jose

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*