Ar didėjančios kainos privers atsisakyti žalingų įpročių?

Seimo sprendimu, nuo kovo 1-osios dienos akcizų tarifai alui, vynui ir kitiems fermentuotiems gėrimams ir tarpiniams produktams padidės 8 proc., etilo alkoholiui – 2,5 proc. Dėl akcizų tarifų padidinimo pusės litro alkoholiniai gėrimai pabrangs nuo 1 cento (alus) iki 8 euro centų (degtinė).
Dėl akcizo didinimo pabrangs ir tabakas – 20 vienetų cigarečių pakelio kaina vidutiniškai gali padidėti 16 centų, o pačių pigiausių cigarečių pakelis brangs apie 20 centų.
Mažeikiškių klausėme: ar didėjančios kainos sumažins alkoholio suvartojimą, o rūkalius privers atsisakyti žalingo įpročio – rūkymo?

Edita BALSIENĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Edita BALSIENĖ, namų šeimininkė:
– Pati nei alkoholio vartoju, nei rūkau, todėl man tai nėra aktualu. Tačiau abejoju, ar kainų didinimas sumažins vartojimą. Gal net labiau padidins kontrabandos mastus, nes kas neįpirks alkoholio ar tabako parduotuvėje, gaus jo kitais, nelegaliais keliais.
Iš tiesų kažkokių priemonių kaip ir reikia imtis, kad žmonės mažiau gertų ir rūkytų, bet kainų kėlimas šiuo atveju turbūt nepadės.

Pranas VOLSKIS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Pranas VOLSKIS, senjoras:
– Nei rūkau, nei piktnaudžiauju alkoholiu, todėl kainos gali kilti kiek tik nori. Pabrangus alkoholiui, gal kažkiek ir sumažės jo pardavimai. Tačiau kas gėrė, tas ir gers, susiras, kur pigiau.
Jei pas mus stipriai pabrangs, tai gal Latvijoje bus pigiau. Kadangi gyvename pasienyje, tai tie, kas norės, galės nuvykti pas kaimynus ir nusipirkti pigesnio alkoholio ar cigarečių.

Rasa. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Rasa, auginanti vaiką:
– Nevartoju nei alkoholio, nereikia nei tabako. Todėl ir kainų pakitimais nesidomiu.
Jei iš tiesų jų kainos stipriai šoktelės, tai šias prekes įpirkti galės tik turintis daugiau pinigų. O tie, kurie nedirba, vaikšto apie konteinerius, jau vargu ar beįpirks. Tokiu atveju gal šiek tiek alkoholio suvartojimas ir sumažės, bent jau aš to tikiuosi.

Sonata GRICIUVIENĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Sonata GRICIUVIENĖ, laikinai nedirbanti:
– Tai, kad brangs alkoholis, gal ir gerai. Mažiau bepirks, vadinasi, ir girtaujančių bus mažiau.
Be to, brangsta viskas – ne tik tabakas ir alkoholis, bet ir maistas, vaistai. Tai gal būtų geriau, kad maisto ir vaistų kainos mažėtų, o tabakas bei alkoholis brangtų ir toliau. Be jų tikrai žmonės gali apsieiti, o jau be vaistų ir maisto – būtų sunkiau.

Justinas PETROŠIUS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Justinas PETROŠIUS, autošaltkalvis:
– Pas mus jau madinga tapo viską branginti, todėl kainų padidėjimu nieko nebenustebinsi. O tas, kas gėrė, tas gers, nesvarbu, kiek degtinės butelis bekainuotų. Taip pat ir su tabaku – kas rūkė, tas ir rūkys. Tik šeimos nukentės dėl padidėjusių išlaidų. Be to, tokiems žmonėms yra dar viena išeitis – kontrabanda.

Giedrius JANUŠAITIS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Giedrius JANUŠAITIS, tarnautojas:
– Abejoju, ar alkoholio pabranginimas padės sumažinti jo suvartojimą. Kam reikės, tas išgers, ir kiekių tikrai nemažins. Padidėjus kainoms, tik dar labiau suklestės kontrabanda.
Man asmeniškai jokių problemų nesukelia nei alkoholio, nei tabako pabrangimas.

2 Atsakymai į “Ar didėjančios kainos privers atsisakyti žalingų įpročių?”

  1. nu prastai parašė:

    man alkaguolia reik kaip vaisto,tai pats gaminsiuos:))

  2. andre parašė:

    reikejo zurnalistams paklaust ka mano situom klausimu bomziukai kurie slaistosi apie maxima

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*