- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Ar domina dainų šventė?

Lietuvos tūkstantmečio dainų šventė „Amžių sutartinė“ jau prasidėjo. Visa šalis skamba nuo dalyvių dainų, šokių, kolektyvų šurmulio ir juoko. Lietuviai džiaugiasi šia švente, vertina ją kaip reikšmingą tautos kultūros reiškinį, tikisi tolesnio tradicijos puoselėjimo. Mažeikiškių klausėme, ar domisi šiuo renginiu, dalyvauja, ar stebi dainų šventės renginius per televiziją.


Algimantas RUŠINSKAS:
– Dainų šventėje buvau labai seniai. Mokyklos laikais ir pats joje dalyvaudavau, patikdavo, būdavo smagu ir malonu. Gaila, kad mano vaikams nėra galimybės taip pat sudalyvauti šiame garbingame renginyje.
Džiugu, kad Dainų šventė organizuojama ir sunkmečiu. Pavargau per televiziją matyti vien nelaimes ir kriminalus, norisi išvysti ir žmonių šypsenas, kartu su jais prisiminti jaunystės dienas.


Indrė MIKUTIENĖ:
– Jaunystėje teko dainuoti ir šokti Dainų šventėje, labai smagu matyti šią gražią, besitęsiančią tradiciją ir jaunimo aktyvumą. Štai renginyje dalyvauja ir mano giminaičiai, mažesnės pusseserės.
Deja, kartu vykti į Vilnių ir pasižiūrėti, kaip vyksta renginys, neleidžia aplinkybės, bet su didžiuliu palaikymu ir malonumu viską stebiu televizijos ekrane. Sakau tvirtą „už“ šį renginį, unikalius kolektyvų pasirodymus, propaguojamą tautos meną. Nors Lietuvai ir sunkus laikotarpis, tačiau pinigų tokiems renginiams, manau, nederėtų gailėti.


Saulius MARTINKUS ir
Regina MARTINKIENĖ:
– Apie Dainų šventę žinome. Kadangi nei patys kada dalyvavome, nei vaikai dalyvauja, tai labiau ir nesidomime, bet per televiziją pasižiūrime. Nors čia gausu dainų ir šokių, tačiau buvo įdomu pasižiūrėti liaudies meno parodos atidarymą. Tai unikalus renginys, ir tikrai pritariam nuomonei, kad Dainų šventė yra vertingas Lietuvos kultūros reiškinys.


Mindaugas UBAVIČIUS:
– Dainų šventė man nekelia didelio susidomėjimo, nes pats nedalyvauju. Galbūt dar nežinau, kur galėčiau save išreikšti. Mano sesuo, atvirkščiai, yra dalyvė. Ji su dramos būreliu išvyko į Vilnių. Tikiuosi pamatyti sesers veidą, tad pasižiūriu renginio transliacijas, akį patraukia įvairios parodos. Suprantu, kad šis renginys – reikšmingas ir reikalingas. Tokia šventė atskleidžia mūsų tautos kultūrą visam pasauliui.


Zigmantas KRISTUTIS:
– Turiu tvirtą nuomonę, kad Dainų šventė reikalinga. Ji suburia visus lietuvius, tautiečius užsienyje ir pritraukia svečių iš viso pasaulio. Taip pat šis renginys dainomis ir šokiais prisideda prie gražaus Lietuvos tūkstantmečio paminėjimo. Džiugu, kad Vyriausybė surado lėšų Dainų šventei ir šiais jubiliejiniais metais jos neatsisakyta.


Gražina LEVICKIENĖ:
– Negalėčiau pasakyti, kad labai domiuosi. Pačiai nėra tekę dalyvauti, bet šventėje dainuos bendradarbė ir mano krikšto dukra. Suprantama, kiekvienas pasirodymas yra unikalus, bet man labiausiai patinka šokiai. Dainų šventę galime laikyti nacionaliniu kultūros reiškiniu, ypač jis reikšmingas šiemet, tūkstantmečio proga, kai susiburia kolektyvai iš visos Lietuvos ir užsienio.

Kalbino
Laimutė ŠAKAUSKAITĖ
Jono STRAZDAUSKO nuotraukos