Ar esate patenkinti Lietuvos naryste Europos Sąjungoje?

Aštuonerius metus Lietuva yra Europos Sąjungos narė. Lietuva į ES įstojo 2004 metų gegužės 1 dieną.
Mažeikiškių teiravomės, ką jie mano apie narystę ES. Kaip ji pakeitė kasdienį gyvenimą, kokius privalumus pajuto žmonės, su kokiais sunkumais ir problemomis susidūrė, kokios perspektyvos laukia ateityje?

Gitana STANKUVIENĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Gitana STANKUVIENĖ, kosmetologė:

– Manau, kad daug geriau, jog mes dabar esame Europos Sąjungoje. Pirmiausia, sakyčiau, sugebantieji  pasinaudoja teikiama ES parama. Antra – atsivėrė sienos keliauti, mokytis.
Suprantu, kad gal ir yra savotiška mūsų šalies priklausomybė nuo ES, o skirtus mūsų šaliai pinigėlius reikės kažkada grąžinti. Bet, mano nuomone, tai visiškai natūralu, nes gyvenant šeimoje, kiekvienas privalo įnešti ir savo indėlį.

 

 

 

Egidijus RIMGAILA. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Egidijus RIMGAILA, laikinai nedirbantis:

– Geriausia, ką gavome įstoję į Europos Sąjungą, yra tai, kad turime bendrą erdvę ekonomikos srityje, dabar galime laisvai keliauti.
Iš neigiamų dalykų, sakyčiau, kad ES mums daug ką diktuoja. Kadangi mūsų šalies politikai neturi tvirto „stuburo“, mes viską nuolankiai vykdome, nors kartais sprendimai yra nepalankūs mūsų šaliai. Nesuprantu, kodėl  kitos šalys sugeba pakovoti už save, o mes ne?

 

 

Aušrelė ŠIAULIENĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Aušrelė ŠIAULIENĖ, buhalterė:

– Labai teigiamai vertinu Europos Sąjungos skiriamą paramą, atsivėrusią galimybę keliauti.
Vienareikšmiškai galiu atsakyti, ir kas man labiausiai nepatinka: didelė žmonių emigracija vergauti kitose šalyse. Penkerius metus gyvenau Švedijoje ir žinau, kokia yra realybė. Tikrai ten nėra geriau nei pensininkams, nei dirbantiems žmonėms. Beveik visi gyvena iš pašalpų, nes nenori dirbti.
Mūsų žmonės išvažiuoja į svetimas šalis dirbti po šešiolika valandų, valgyti patį prasčiausią maistą, gyventi labai blogomis sąlygomis ir taupyti. Mano nuomone, jeigu tą patį darytų mūsų šalyje – gyventų ne blogiau.
Jei bus tokia migracija Europos šalyse, visos jos praras savo kultūrą, identitetą. Be to, esu griežtai nusistačiusi prieš euro įvedimą.

Kazimieras VITKAUSKAS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Kazimieras VITKAUSKAS, pensininkas:

– Yra teigiamų dalykų: Europos Sąjungos lėšos, galime išvažiuoti užsidirbti į kitą šalį. Bet kita vertus, turime skolų, kurios auga. Niekur nedingsime, o skolas reiks grąžinti ir su nemažais procentais. Todėl sakyčiau, kad visa našta bus užkraunama jaunimui.

 

 

 

 

Gintė TICHONOVA. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Gintė TICHONOVA, muzikos mokytoja:

– Gerai, kad dabar mes galime nevaržomi išvažiuoti į Europos Sąjungą dirbti ar tik pakeliauti. Suprantama, kad ir ES teikiamos lėšos labai daug duoda mūsų šaliai. Juk akivaizdus pavyzdys – gražėjantis mūsų miestas.
Manau, kad labai toli į ateitį neturėtume žiūrėti ir planuoti. Nežinia, kas gali nutikti…
Šiandien esu laiminga: turiu darbą, vyras gauna pensiją, o sūnus, abiturientas, ketina važiuoti mokytis į užsienį.

 

 

Vaclovas VALANČAUSKAS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Vaclovas VALANČAUSKAS, laikinai nedirbantis:

– Manyčiau, kad įstojus į Europos Sąjungą, paprastas eilinis pilietis gal ir nelabai pajuto kokių nors kardinalių pasikeitimų. Tačiau šalies mastu išsiplėtė kai kurios verslo šakos. Labiausiai, mano nuomone, – turizmo verslas.
Džiaugiuosi naryste, nes galime išvažiuoti į užsienį dirbti ir net gyventi. Ne taip, kaip pas mus, ten labai vertinamas išsilavinimas, ir jauni, diplomuoti žmonės turi daugiau perspektyvų.
Tačiau aš visuomet tikėjau ir tikiu, kad ir pas mus kažkada bus geriau.

2 Atsakymai į “Ar esate patenkinti Lietuvos naryste Europos Sąjungoje?”

  1. Realiste parašė:

    Gaila, kad taip trumpam buvom laisvi. Sakykit kaip norit, taciau esam SĄJUNGOJ ir tiek, ir priklausomi ypac. Kokias duokles “drakonui” turim moket, tik sitai kazkodel visi nutylli ir katuciu ploja. Kol nebuvom priklausomi, pripazinkim , Lietuva finansiskai zymiai stipresne buvo. Tos visos keliones,atviros sienos tik turciams geriau. Dziaugiuos ir dabar, kad issivadavom is Sovietu, bet tas “dotavimas” yra nepalyginamas dalykas su ta dabartine parama, kuri turi but grazinama su procentais, ir dar kokiais. O tada nereikejo. Nezinau, gal kada ir pageres, bet ner kas pakovotu tame EU Parlamente uz musu sali. Nejaugi ir toliau busim pastumdeliais.

  2. buhalteris:) parašė:

    Tik mes specialistai suprantame,kad jei isvyke i uzsieni zmones dirbtu Lietuvoje,kaip dirba uzsienyje,jie uzdirbtu ir sutaupytu ta pati:) Kiek nesusiprateliu isvyko…..nesvarbu,kad uzsienyje pajamos 4-6 kartus didesnes,o kainos tik 10-30% didesnes.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*