Ar ir šiais laikais reikalinga blaivykla?

Vyresnio amžiaus mažeikiškiai dar prisimena laikus, kai kiekviename mieste prie milicijos skyriaus veikdavo blaivykla – įstaiga, į kurią pareigūnai pristatydavo neblaivius asmenis. Ten patekęs gyventojas privalėjo sumokėti baudą, apie jo apsilankymą buvo pranešama darbovietei, jis netekdavo papildomo darbo užmokesčio – premijos, jo elgesį viešai apsvarstydavo ir smerkdavo. Lietuvai tapus nepriklausomai, blaivyklų buvo visiškai atsisakyta, tačiau, kaip liudija pastarųjų dienų įvykis, neilgam. Kauno nakvynės namuose įrengiama blaivykla, kuri pradės veikti jau šį rudenį. Išblaivinimo paslaugą vienu metu bus galima suteikti penkiolikai žmonių – ir ne veltui, o už savivaldybės tarybos nustatytą užmokestį.
Gatvėje sutiktų praeivių klausėme, kokia jų nuomonė, – ar Mažeikiams reikėtų tokios įstaigos.

Petras Tyrevičius. Sigito Strazdausko nuotr.

Petras Tyrevičius, nedirbantis:
– Biesas žino… Pirmiausia reikia nuspręsti, kas tas blaivyklas išlaikys, vėl viskas bus numesta Savivaldybei. Problema aiški, ji kankina visą Lietuvą – besaikis girtavimas. Ir vis tik reikia sugalvoti, kaip tokias įstaigas galėtų išlaikyti patys girtuokliai.
Kitas klausimas: ar vėl nebus taip, kad į blaivyklas grūs paprastus žmogelius, o ponaičiai vėl išsipirks ir toliau sau girtuokliaus? Tvirtos nuomonės šiuo klausimu neturiu, tačiau kažką daryti  reikia.

Akvilė ir Ugnė. Sigito Strazdausko nuotr.

 Akvilė ir Ugnė, moksleivės:
– Alkoholizmo problema šiuo metu yra aktuali. Manau, kad blaivyklos reikia. Juk yra įstatymas, kad neblaivus negali rodytis viešoje vietoje, tad geriau tuos griuvinėjančius gatvėje žmones vežti išblaivyti. (Akvilė)
Sutinku su šia nuomone – juk dabar radę gatvėje gulintį neblaivų žmogų pareigūnai jo vis tiek nepalieka, veža pas medikus. Tad geriau vežtų į tokią specialią įstaigą – būtų visiems lengviau tvarkytis. (Ugnė)

Domas Rupkus. Sigito Strazdausko nuotr.

Domas Rupkus, studentas:
– Blaivyklos yra reikalingos, tačiau būtų klausimas – iš kokių lėšų jas įrengti ar statyti, iš kokių lėšų išlaikyti personalą? Negi vėl viskas kris ant tų žmonių, kurie dirba ir kuriems dėl alkoholio vartojimo nekyla problemų, pečių.
Neblaivių asmenų gatvėje matome nemažai. Dažniausiai jie nieko blogo nedaro, tuomet nieko tokio, tačiau yra ir tokių, kurie kabinėjasi, pažeidžia viešąją tvarką. Manau, tokius ir reikia vežti į blaivyklas, o po to iš jų išreikalauti, kad susimokėtų.

Raimondas Jurkūnas. Sigito Strazdausko nuotr.

Raimondas Jurkūnas, ūkininkas:
– Puikiai prisimenu tuos laikus, kai dar buvo blaivyklos. Buvo laikas, kai dirbau valdininku ir pačiam teko blaivyklon vežti girtus žmones. Tuomet, kai aplinkiniai kentėdavo nuo jų agresijos ir išpuolių.
Neatsakingu elgesiu girtuokliai pažeidžia žmonių teisę būti saugiems viešose vietose, be to, jie kelia grėsmę ir savo sveikatai, pavyzdžiui, kai per šaltį guli sniege…
Tokiu atveju geriau jau jį išblaivyti tinkamai, todėl aš pasisakau už blaivyklų sugrąžinimą.

Irutė Skrinskytė. Sigito Strazdausko nuotr.

 Irutė Skrinskytė, augina vaiką:
– Prisimenu tuos laikus, kai dar buvo blaivyklos, teko eiti pasiimti iš jos ir savo giminaitį. Tada buvo tvarka, žmonės bijojo pasirodyti viešoje vietoje neblaivūs. Dabar alkoholizmas vėl įsisiautėja, kartais vakarais bijok ir iš namų išeiti. Manau, kad jau atėjo laikas grąžinti blaivyklas, tuos žmones, kurie griuvinėja, nebevaldo savo emocijų, uždaryti ir išblaivyti specialioje įstaigoje.

Julija. Sigito Strazdausko nuotr.

Julija, senjorė:
– Reikia grąžinti blaivyklas – esu griežtai nusistačiusi prieš alkoholį, kiek per jį nelaimių. Dabar gi vežame tokius „pavargėlius“ į ligoninę, kur jiems tikrai ne vieta – ten žmonės su rimtomis bėdomis, o čia…
Suprantu, kad prievarta uždarydami į blaivyklą mes gal kiek pažeidžiame žmogaus laisvę būti ten kur nori, ją suvaržome. Tačiau kodėl kiti turi kentėti ir toleruoti neblaivaus žmogaus nederamą elgesį?

One Reply to “Ar ir šiais laikais reikalinga blaivykla?”

  1. :)) parašė:

    Kur gi ne,blaivyklos isblaivys Lietuva:))

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*