Ar jaučiate terorizmo grėsmę?

Teroro išpuoliai Prancūzijoje ir Vokietijoje verčia susimąstyti senosios ir saugiosios Europos  gyventojus, ar iš tiesų esame saugūs.
Gatvėje sutiktų mažeikiškių klausėme: ar jie patys jaučia teroro grėsmę?

Tadas Atkočaitis. Jono Strazdausko nuotr.

Tadas Atkočaitis, dirba užsienyje:
– Esame girdėję apie vienišų teroristų išpuolius, tačiau gyvename Norvegijoje, ten tikrai jaučiamės saugiai.
Tą patį galiu pasakyti ir kai grįžtu į Lietuvą. Na, nėra tos grėsmės, netvyro ji ore. Nemanau, kad pas mus įvyks tokie teroro atvejai, nesame mes tokios šalys, kaip Prancūzija ar Vokietija, nebus tokio atgarsio.

Lina Atkočaitienė. Jono Strazdausko nuotr.

 Lina Atkočaitienė, gyvena užsienyje:
– Po tokių teroro aktų jau nebėra saugu keliauti, renkiesi keliones į tuos regionus, kur tuo metu saugu. Manau, kad mūsų šalyje vis dėlto saugu – ne tokie intensyvūs čia žmonių srautai, nėra didelių ir itin gausiai lankomų parkų, skverų ar aikščių, kad būtų galima sukelti rezonansinį teroro aktą.

Sigitas Budreika. Jono Strazdausko nuotr.

 Sigitas Budreika, dirba individualioje įmonėje:
– Nejaučiu jokios grėsmės ir nebijau jokių teroro aktų – Lietuvoje tikrai saugu gyventi. Svarbu mums patiems susitvarkyti su savo nusikaltėliais, o užsienio teroristams mes esame visiškai neįdomūs.
Kita vertus, nuo pavienių terorizmo atvejų niekas nėra apsaugotas. Bet, kaip sakoma,  jeigu bus lemta, tai plyta ant galvos ir užkris.

Artūras Smalenskas. Jono Strazdausko nuotr.

 Artūras Smalenskas, dirba užsienyje:
–  Man tai kažkaip neaktualu ir aš visiškai apie tas grėsmes negalvoju. Kaip jau bus, taip bus, pirmiausia rūpiniesi savimi ir nemanai, kad kas nors blogo tau atsitiks.
Į Lietuvą grįžtu be jokios baimės – čia viskas sava, tikrai nejaučiu jokios grėsmės. Manau, kad ir ateityje mums pavyks išvengti tokių išpuolių.

Aurika Doveikienė. Jono Strazdausko nuotr.

 Aurika Doveikienė, dirba užsienyje:
– Kartais pagalvoji: kaip būtų, jeigu būtų… Tačiau, kita vertus, o kaip tu apsisaugosi, jeigu jau lems likimas būti netinkamu laiku netinkamoje vietoje? Manau, kad nuo lemties nepabėgsi.
Lietuvoje jaučiuosi saugi, net nepagalvoju, kad kas nors čia gali pasikeisti.
Svarbu kitas problemas spręsti, o terorizmo užuomazgoms išnaikinti yra specialios tarnybos.

Ramutė Ruikienė. Jono Strazdausko nuotr.

Ramutė Ruikienė, senjorė:
– Jeigu sąžiningai, tai net kažkaip nėra laiko pagalvoti apie tuos teroristus. Manau, kad jeigu labai daug pabėgėlių nepriimsime, tai ir tų problemų tikrai nebus. Aš laikausi nuostatos, kad kiekvienas turi gyventi savo tėvynėje, kad ir kaip būtų sunku, o kilusias problemas spręsti vietoje.
Lietuvoje terorizmo grėsmės nėra, manau, kad gyvenu saugiai, ir svajoju, kad mano vaikai ir anūkai gyventų saugiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*