Ar jus tenkina buitinių atliekų konteinerių būklė?

Prie daugiabučių namų pastatyti buitinių atliekų konteineriai nedžiugina nei šalia gyvenančių mažeikiškių, nei miesto svečių. Dažnai jie būna perkrauti, neretai akis bado šalia sumesti seni baldai, buitinė technika…
Mažeikiškių klausėme, kaip jie vertina situaciją ir ką, jų manymu, reikėtų daryti, kad buitinių atliekų konteineriai būtų tvarkingesni ir neskleistų dvoko.

Ona GRIGOLIENĖ. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Ona GRIGOLIENĖ, senjorė:
– Mieste pastatyti šiukšlių konteineriai – blogai. Dažnai jie būna perpildyti, todėl atrodo, kad jų trūksta. Poilsio dienomis išvis baisu. Mėtosi visokie baldai. Jei šiukšlių konteinerių būtų daugiau, gal ir aplinka atrodytų tvarkingiau. Be abejo, reikėtų pasirūpinti ir šiukšlių konteinerių švara. Reikėtų juos plauti, kad neplistų ligos.

Ligita PEŠTINYTĖ. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

 Ligita PEŠTINYTĖ, laikinai nedirbanti:
– Kadangi gyvenu Viekšniuose, tai galiu pasakyti, kaip yra pas mus. Iš tiesų Viekšniuose šiukšlių konteineriai yra tvarkingi, prižiūrimi.
Laiku išvežamos šiukšlės, todėl jokių problemų nekyla ir pretenzijų nėra.

Liudas BERTAŠIUS. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

 Liudas BERTAŠIUS, dirbantis užsienyje:
– Dėl šiukšlių konteinerių mieste problemos nematau. Patys naudojamės bendrais konteineriais. Aišku, jie galėtų būti švaresni ir dažniau išvežami, ypač vasarą, kai jaučiasi blogas kvapas.
Mes savo šiukšles sudedame į maišelius, kad kvapo būtų mažiau ir varnos neištampytų. Gali būti, kad situacija pagerės, kai atsiras daugiau požeminių buitinių atliekų konteinerių.

Arnoldas LEGENZOVAS. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

 Arnoldas LEGENZOVAS, įmonės vadovas:
– Prie mūsų namų yra šiukšlių konteineriai, kurie laiku išvežami. Be abejo, būna, kad šiukšlių kartais prisikaupia daugiau, bet jos neužsistovi.
Iš tiesų daug kas priklauso nuo žmonių. Kuo žmonės tvarkingesni, tuo tvarkingesni šiukšlių konteineriai.
Beje, pastebėjau, kad vis daugiau gyventojų šiukšles rūšiuoja.
Gal ir turėtų būti plaunami konteineriai, bet tai jau turėtų nuspręsti specialistai – kaip, ką ir kada daryti. Pačiam neteko matyti požeminių konteinerių. Tiesiog neatkreipiau dėmesio, nes šiukšles metu tik mano gyvenamame rajone.

Anastasija ŽVALIUK. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

 Anastasija ŽVALIUK, senjorė:
– Aš gyvenu vienkiemyje, todėl iki šiukšlių konteinerio – kilometras. Juo nesinaudoju, nes per toli nešti. Kadangi šiukšlių susidaro nedaug, važiuodama į miestą pas gydytoją ar pensijos, pasiimu jas ir išmetu į miesto šiukšlių konteinerį. Kiek tenka matyti, jie dažniausiai nebūna perkrauti, bet aplinkui – pakankamai švaru. Dėl to pretenzijų neturiu. Tik teko pastebėti, kad prie konteinerių žmonės atneša ir nebereikalingų baldų. Tokios atliekos tikrai turėtų būti vežamos dažniau. Arba bent jau numatyta data, kada jos bus vežamos, pranešta, kad žmonės žinotų – kada gali nešti nereikalingus baldus, kitą įrangą prie šiukšlių konteinerio.

Romaldas DAMULIS. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

 Romaldas DAMULIS, dirbantis užsienyje:
– Mes naudojamės individualiais šiukšlių konteineriais. Surūšiuotą plastiką, popierių galėtų dažniau išvežti, o dėl kitų šiukšlių, atliekų problemų nėra. Išveža laiku.
Patys savo šiukšlių konteinerį prižiūrime, plauname ir dezinfekuojame. Manau, kad ir mieste su bendrais šiukšlių konteineriais turėtų būti daroma tas pats, kad nebūtų blogų kvapų ir infekcijų grėsmės.

3 Atsakymai į “Ar jus tenkina buitinių atliekų konteinerių būklė?”

  1. Grupė mažeikiečių parašė:

    Ateinančiuose rinkimuose balsuosime už tuos, kurie raštiškai pasižadės sutvarkyti mokesčius už šiukšlių išvežimą. Vienas žmogus gyvendamas vieno kambario bute moka tiek pat kiek sakykim keturi trijų kambarių bute. Kur tiesa? Atkreipiu dėmesį – ne teisybė, bet tiesa.Z

  2. Vardas (privalomas) parašė:

    Labai geras pastebėjimas-mokesčiai auga,aptarnavimas smunka,tai kur nugula pinigai?Gal visus mokesčius moka tik gyventojai o biudžetines organizacijos nemoka,tokios kalbos senai sklinda.

  3. Mažeikiškė parašė:

    Rinkliavos už komunalines atliekas, kiekvienais metais didėja. Tik įdomi tendencija gyvenantiems nuosavuose namuose, pradžioje metų, jau ne pirmus metus iš eilės, pateikiami vienoki šiukšlių išvežimo grafikai, t. y. išvežimo dažnumas, o praėjus rinkliavos už atliekų išvežimo mokėjimo terminui, grafikas “stebuklingai pakoreguojamas”. Pvz.: šiais metais pakuotės turėjo būti vežamos pagal pirminį grafiką kas antrą savaite, o dabar jau tik, kas mėnesį. Tai kur tie mūsų mokami pinigai nuplaukia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*