Ar kalėjimas atgrasys nuo vairavimo išgėrus?

Neblaivių vairuotojų, kurių kraujyje bus rasta daugiau nei pusantros promilės alkoholio, elgesys nuo šiol kvalifikuojamas kaip Baudžiamajame kodekse numatytas kelių transporto eismo saugumo ar transporto priemonių eksploatavimo taisyklių pažeidimas. Dėl tokio nusikaltimo vyks ikiteisminis tyrimas, o pažeidėjas bus baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki metų.
Mažeikiškių ir miesto svečių klausėme, ką jie mano apie naująją tvarką, ar kalėjimo baimė sudrausmins vairuotojus, mėgstančius prieš kelionę pakilnoti taurelę.

Petras PURAUSKAS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Petras PURAUSKAS, turgaus prekybininkas:
– Būtinai reikia didesnių piniginių baudų, bet laisvės atėmimas, sodinant į kalėjimus, nebūtinas. Pakanka ir to, kas dabar yra, pavyzdžiui, automobilio konfiskavimo. Tai pakankamai didelė bausmė.
Teisiami ir į kalėjimus sodinami turėtų būti tik tie, kurie neblaivūs sukelia autoavarijas, kai nukenčia ar žūva žmonės. Tokiems pasigailėjimo neturėtų būti.

Juozas MORKŪNAS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Juozas MORKŪNAS, vairuotojas:
– Gal vis dėlto bus daugiau baimės, jei vairuotojai žinos, kad padauginę alkoholio ir vairuodami automobilį jie gali atsidurti už grotų?
Abejoju, ar yra norinčiųjų ten pakliūti, todėl dalis žmonių tikrai nerizikuos. O kita dalis gali to nepaisyti. Juk visada atsiranda tokių „drąsuolių“.
Kitas dalykas – būtina, kad policijos pareigūnai atsakingai žiūrėtų į savo darbą ir nesusigundytų siūlomomis „dovanėlėmis“. Kol bus galima „išsipirkti“, visiškos tvarkos keliuose nebus.

Danguolė PUŠKIENĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Danguolė PUŠKIENĖ, buhalterė:
– Gerai, kad baudos didėja ir bausmės griežtėja, nes girtas vairuotojas, mano manymu, yra kažkas baisaus. Juk jis kelia pavojų ne tik sau, bet ir aplinkiniams! Kiek skausmo atneša neblaivių vairuotojų sukeltos avarijos…
Manau, būtų gerai, kad tokie girtuokliai pasėdėtų kalėjime. Kitą kartą gal pasvarstys, ar verta vėl rizikuoti. O tuo pačiu – vienu girtu vairuotoju keliuose bus mažiau.

Rokas VARAPNICKAS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Rokas VARAPNICKAS, laikinai nedirbantis:
– Abejoju, ar didesnės baudos ir laisvės atėmimas sutramdys vairuotojus, mėgstančius padauginti alkoholio. Kas gėrė, tas ir gers. Gal jauni vairuotojai į tai atsižvelgs ir nerizikuos sėsti prie vairo išgėrę…
Kad ir kaip būtų, manau, kad kažkas, pasėdėjęs metus už grotų, išvadas padarys ir antrą kartą tos pačios klaidos nebekartos.

Angelė. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Angelė, valytoja:
– Manau, kas gėrė, tas ir gers, ir girtas vairuos. Nelabai tie kalėjimai ar piniginės baudos išgąsdins. Tik rimti ir atsakingi žmonės turbūt į tai atkreips dėmesį, susilaikys nuo vairavimo, jei bus pakilnoję taurelę. Blaivininkais visi tikrai netaps.
Laikas parodys, ar didesnės baudos ir griežtesnės bausmės pasitvirtins. Tikėkimės, kad dėl šių priemonių sumažės skaudžių nelaimių keliuose.

Vilma BAGDONIENĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Vilma BAGDONIENĖ, vaikų darželio auklėtoja:
– Pati nevairuoju, tai man asmeniškai nelabai aktualu. Tačiau manau, kad stikliuko mėgėjams, sėdantiems prie vairo, reikia griežtesnių bausmių, jei net ir ne visi pasimokys. Juk kas gėrė, tas ir gers, nepaisant didelių baudų.
Yra ne vienas pavyzdys, kai pakliūva girti prie vairo, gauna tūkstantines baudas, jų nesumoka, bet ir toliau vairuoja, nors jau ir būna atimtos teisės.
Baisiausia, kai per tokius vairuotojus nukenčia niekuo dėti žmonės. Dėl to ir reikia griežtinti bausmes, didinti baudas girtiems vairuotojams. Jei bent vienas iš dešimties tokių vairuotojų pasitaisys ir išgėręs prie vairo nebesės, ir tai jau bus gerai.

2 Atsakymai į “Ar kalėjimas atgrasys nuo vairavimo išgėrus?”

  1. Jolanta parašė:

    Butina labai grieztinti bausmes. Kas per pasakymas, kad kas gere tas ir gers? Tai ka, nieko nedaryti? Niekas neketina sodinti I kalejima metams, bet porai menesiu butu labai gerai. Po to butu teistumas, reiskia darba butu gauti sunku. Draudimas turetu labai stipriai pabrangti, jeigu vairavo neblaivus. Pinigine bauda tikrai nepades, bet kalejimas, o po to teistumo turejimas, man atrodo labai efektyvi priemone.

  2. 4 parašė:

    Jei pavyko nors karta nuo sausio1 nepakliut.bandys rizikuot dar karta.o vdrug.nez niekas negalvoja ,kad ji butent paciups.baimes daugiau bet……girgam stop nera

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Sponsored Video