Ar Lietuvoje mažėja korupcijos atvejų?

Vakar buvo minima Tarptautinė antikorupcijos diena. Su šia visuomenės piktžaizde susiduriama įvairiomis gyvenimo aplinkybėmis. Girdime: korumpuota valdžia ir valdininkai, pareigūnai, kalbama apie korupciją medicinoje, versle, sporte.
Dažniausia korupcijos forma yra kyšininkavimas, piktnaudžiavimas tarnyba, mokesčių vengimas.
Gatvėje sutiktų žmonių klausėme, ką jie galvoja apie korupciją ir ar jos atvejų mūsų šalyje mažėja?

Voldemaras ŠIPŠINSKAS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Voldemaras ŠIPŠINSKAS,
tolimųjų reisų vairuotojas:
– Be abejonės, korupcija Lietuvoje egzistuoja. Ir visur: tarp valdininkų, medicinoje, policijoje, turguje, netgi prekybos srityje. Pačiam susidurti su tuo nėra tekę – esu truputį sąžiningesnis žmogus, o gal bailesnis? Nežinau, bet duoti kažkam kažko nenoriu. Aš pats sau užsidirbu ir atsakau už save.
Kiek tenka girdėti iš žiniasklaidos, korupcijos atvejų mažėja, tik neaišku, kiek čia tos tiesos – gal tai tik norima parodyti. Čia tiksliai gali pasižiūrėti valstybė, kuri turi duomenis ir skaičiuoja.
O šiaip girdime: reikia kažkam statytis namą – davė kažkam pinigų, žiūrėk – žemės plotas yra. Ir net neleistinoje vietoje. Kad ir tam pačiam gydytojui – jeigu nori atsidėkodamas duoti dovaną – prašau, bet jau po gydymo, o ne prieš.

Aidas FRIDRICHSONAS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Aidas FRIDRICHSONAS,
„ORLEN Lietuva“ operatorius:
– Kaip korupcijos nebus? Buvo, yra ir bus. Kiek man teko su tuo susidurti, tai buvo daugiau reikalai su gydytojais. Ir giminės su jais visokių reikalų turėjo. Manau, kad gydytojams nereikėtų papildomo atlygio duoti – juk visi gauname už darbą atlyginimus. Toks, matyt, yra žmonių įprotis – jei gydytojas, tai reikia duoti.
Su valdininkais tokių dalykų neteko patirti. Kad korupcija egzistuoja Seime – ko gero, taip. Ten tikriausiai tuo dalyku užsikrečiama: kol į tą pusę eina, žada nieko blogo nedaryti, o kai prieina prie lovio, tai ir prasideda…
Manau, kad korupcijos atvejų mažėja. Ir čia yra daugiau pačių žmonių nuopelnas, nes keičiasi jų mąstymas.

Petras BOČKUS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Petras BOČKUS,
elektrikas:
– Kas be ko, aišku, kad korupcijos pas mus yra. Todėl ir Antikorupcijos diena yra – čia niekas neišgalvota.
Su korupcijos atvejais aš asmeniškai nesu susidūręs, bet juk žmonėms burnų neužkiši: kiek rašo laikraščiai, matome per televiziją… Medicina, policija, politikai, valdininkai – kas tik turi galimybę prieiti prie geresnės, pelningesnės vietos, tas tuo ir naudojasi.
Ir aš labai abejoju, ar jos Lietuvoje mažėja – kaip davė žmonės, taip ir tebeduoda. Ir svarbiausia, kad patys žmonės vos ne per prievartą siūlo, tad kaip tuo nepasinaudosi? Šiaip sunku procentais pasakyti, kiek korumpuoti mūsų valdininkai, bet, manau, problema yra. Ir ją spręsti turime mes patys.

Lilija GOSPODARIEC. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Lilija GOSPODARIEC,
masažistė:
– Lietuvoje korupcijos pilna visur. Ir kas baisiausia, kyšininkavimas, tikriausiai, didžiausias yra medicinoje, ligoninėje.
Man teko į priėmimą vežti visiškai svetimus, vos ne mirštančius žmones… Niekas neskuba, neprieina… Ir mane pačią „greitoji“ vežė į ligoninę su didele temperatūra, ten dirbanti medikė parodė termometrą, pasakė, kad temperatūra normali ir pasiuntė namo. Galvoju, jeigu būčiau bent ką nors davusi, būtų tikrai kitaip pažiūrėjusi. Ir prie gydytojo kabineto dvi valandas vos ne griūdama nuo kėdės pralaukiau, niekas neskubėjo…
Dukra gyveno Kaune, dabar – Klaipėdoje. Ji stebisi, sako, kad ten medikų požiūris į žmogų visai kitoks. Ir nereikia duoti jokių kyšių. Sprendžiant iš to, kaip žmonės gyvena, korupcija pas mus auga.

Stanislava ŠARAPNICKIENĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Stanislava ŠARAPNICKIENĖ,
senjorė:
– Korupciją matau vos ne kiekviename žingsnyje. Kadangi daugiausiai tenka bendrauti su medikais, tai ten situaciją geriausiai ir matau. Kaip yra su valdininkais, nežinau, nes neteko su jais susidurti, o dabar mums jau nieko ir nebereikia.
Aš galvoju, kad korupcija lieka tame pačiame lygyje – niekas nesikeičia. Išrinkom naują valdžią, vakar girdžiu, Skvernelis kažkur gražioje vietoje pasistatęs namą. Tai ar gali kuo tikėti?
Aš galvoju, jog tada, kai visi gerai gyvens, nereikės jokių papirkinėjimų ir korupcija išnyks savaime.

Vilija JANULIENĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Vilija JANULIENĖ,
technologė:
– Kad korupcija yra, teko girdėti ne kartą, bet pati su tuo nesu susidūrusi. Girdime, kad valdininkai statosi namus, netgi dvarus, bet aš asmeniškai tokių atvejų nežinau – negi užsiiminėsi paskalomis?
Jei duodame pakišą ar kažkokią dovanėlę gydytojams, tai darome savo valia – manęs nė vienas gydytojas pinigų neprašė. Noriu gydytojui kažką padovanoti prieš Kalėdas. Tai kodėl negaliu? Niekada gydytojams nesu nieko davusi dar prieš gydymą – visada tik po to.
Manau, kad korupcija mūsų šalyje mažėja, nes žmonės yra įbauginti ir bijo, kad nebūtų nubausti. Korupcijos gal neliktų, jei patys žmonės pakišų nesiūlytų.

6 Atsakymai į “Ar Lietuvoje mažėja korupcijos atvejų?”

 1. senis parašė:

  netepsi-nevaziuosi!!!

 2. Nežinukas parašė:

  Mažeikiuose apskritai mažai rimtų specialistų gydytojų, visi iš senos kartos ir mažai bekvalifikuoti, o ir dauguma tie patys kyšio norintis, kaip ir minėjo komentare, kainos nustatinėjamos, be jokių skrupulumų.

 3. Noriu buti neurochirurgu parašė:

  Mažeikių gyfytojas operuojantis. Venas yra kyšininkas, tik pabandyk neduoti, net po operacijos į tavo puse nežiūrės šlykštu.

 4. renata parašė:

  Kartą kaimynė pasakojo savo patirtį, kuria patyrė nuvykusi konsultuotis, dėl operacijos Mažeikiuose, dėl kojų venų.
  Apžiūrėjęs gydytojas įvardino kainą, jei norit kad gražiai kojytės atrodytu, tad viena kainuos šimtą euriukų ir kita šimtą smile jaustukas:-)
  Kadangi moteris dirbanti, drausta, mokanti mokesčius, mane privertė iš nuostabos, net įsižiot smile jaustukas:-)
  Klausiu, gal diktofoną pasiėmei eidama, pasakė sumokėjau… tai vyksta Mažeikių ligoninėje smile jaustukas:-) Netoleruokime šitokio elgesio ir nemokėkime, viešinkim …

 5. as parašė:

  eilinis policininkas jau gauna 600:)

 6. Naivuoliai parašė:

  Korupcija tik medicinoje,policijoje:) Didziausia korupcija yra politikoje,partijose kur priimami kazkam palankus sprendimai,kur leidziami/skirstomi biudzeto pinigai.Ten isplaunami milijardai.Viena faktas,kad Estijoje BVP vienam zmogui toks pat kaip Lietuvoje,o atlyginimai 30% didesni.Pvz. eilinis policininkas gauna apie 1000 euru,o lietuvis policininkas kiek? 400:))

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*