Ar mažeikiškius tenkina miesto gatvių apšvietimas?

Tamsiais rudens ir žiemos vakarais miesto gatvių apšvietimas tampa dar aktualesnis. Visą naktį apšviečiamos pagrindinės – Laisvės, Naftininkų, Žemaitijos, Ventos ir Gamyklos gatvės bei pėsčiųjų takas iš senamiesčio į mikrorajoną. Kitų gatvių apšvietimas išjungiamas nuo 24 valandos ir įjungiamas rytą šeštą valandą.
Mažeikiškių klausėme, ar juos tenkina miesto gatvių apšvietimo tvarka.
Indrė Valantinaitė,
banko darbuotoja:
– Šiuo metų laiku gatvių apšvietimas nepakankamas. Kadangi daugiau važinėju mašina, man šis dalykas nelabai aktualus.
Bet šalutinėse gatvėse apšvietimo iš tiesų trūksta ir vaikščioti vakare jomis būtų ne kas. Patinka, kai miestas pasipuošia įvairiaspalvėmis lemputėmis: tada būna ir šviesiau, ir gražiau.
Aišku, kad gatvės neapšviečiamos dėl lėšų stokos – taupoma, kaip ir visur. Šiaip dabar visi viską taupo, ir dėl to kenčiam mes.

Mažeikiškis,
nepanoręs prisistatyti:
– Žinoma, netenkina. Reikėtų daugiau šviesos visose gatvėse. Vakarais vaikštau mažokai, tad dėl to nelabai jaudinuosi.
Manau, kad gatvės prastai apšviečiamos taupymo sumetimais. Ypač reikėtų daugiau apšviesti šalutines gatveles, gal tada mažiau siautėtų chuliganai.Tamara Buzinskas,
prižiūri vaiką:
– Man atrodo, kad gatvių apšvietimas dabar pasidarė geresnis. Dažnai tenka praeiti Sodų parkelį, o ten dabar šviečia labai daug lempų. Gyvenu Ventos gatvėje, ten apšvietimo pakanka. Nejauku vakare eiti šaligatviu nuo Sodų Pavenčių gatvės link, tarp lopšelių-darželių „Gintarėlis“ ir „Berželis“. Ten visiškai tamsu.

Renata Juodeikienė,
namų šeimininkė:
– Senamiesčio gatvėse šviesos, atrodo, pakanka. Pati gyvenu M. Daukšos gatvėje, ten yra nedidelis akligatvis, kuris vakare neapšviestas, tad vaikščioti tikrai baugu. Eiti gatvelėmis nuo geležinkelio M. Daukšos gatvės link taip pat baugu.
Vakarais gatvėmis vaikščioti labai baisu, neapšviestose gatvėse gali užpulti chuliganai. Atokesnėse gatvėse viena tikrai nevaikščiočiau.
Pastebėjau, kad vakarais lempos šviečia, bet naktį jos išjungiamos. Taip neturėtų būti.

Andrius Grigevičius,
suvirintojas-santechnikas:
– Manau, kad apšvietimas galėtų būti geresnis. Kai kuriose gatvėse šviesos tikrai trūksta. Juk žmonės gyvena ne vien pagrindinėse gatvėse. Dabar tokie laikai, jaunimas nelabai turi ką veikti, pasitaiko, kad užpuldinėja tamsiose gatvėse žmones. Jei būtų šviesiau, gal būtų ir mažiau nelaimių. Kartais tenka pavaikščioti ir tamsiu paros metu, tad jei gatvė tamsi, būna nejauku.

Romas Narbutas,
UAB „Samega“ šaltkalvis-suvirintojas:
– Vietomis apšvietimo užtenka, vietomis – ne. Laižuvos gatvėje yra atkarpa, kur žibintai nedega. Kai kuriose gatvėse vėliau vakare apšvietimas išjungiamas, tad vaikščioti, ypač savaitgalio vakarais, baugu.
Aš daugiau važinėju mašina, gyvenu Auksūdžio kaime, tad vakaroti mieste netenka. Mūsų kaime vakarais pagrindinės gatvės apšviestos, vėlų vakarą apšvietimas taip pat išjungiamas ir įjungiamas rytą, kai žmonės neša į supirkimo punktą pieną.

Kalbino Vytautas MALŪKAS
Fotografavo Sigitas STRAZDAUSKAS

2 Atsakymai į “Ar mažeikiškius tenkina miesto gatvių apšvietimas?”

  1. DG parašė:

    Jau nebejungiamas apšvietimas 6 valandą ryto.

  2. lauko apšvietimas parašė:

    Tai žinoma,kad svarbus lauko apšvietimas. Juk ne visada būna diena, ypač žiemą anksti temsta, nesinori tūnoti namuose kiaurai taip..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*