- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Ar mus veikia Saulės ir Mėnulio užtemimai?

Vakar pietų metu buvo galima išvysti dalinį Saulės užtemimą. Mėnesio viduryje šešėliu pasidengs dalis Mėnulio.
Specialistai abejoja, ar šie gamtos reiškiniai turi poveikį žmogaus organizmui. Astrologai teigia, kad užtemimo metu žmogaus psichika tampa jautresnė, todėl padaugėja nelaimių arba gerų įvykių.
Gatvėje sutiktų žmonių klausėme, ar jie domisi astronominiais reiškiniais, jaučia jų poveikį.


Vytautas SIDABRAS:
– Seniau žmonės jautriai išgyvendavo tokius įvykius, galvodavo, kad šie reiškiniai – Dievo rykštė. Žmonės, kurie nėra išprusę, dar ir dabar mano, kad tai Dievo bausmė ir patys dėl to yra kalti.
Aš nebijau užtemimų. Astronominiais reiškiniais nesidomiu ir netikiu. Pats žmogus yra savo likimo kalvis.
Užtemimą jaučia gamta, gyvuliai: šunys pradeda kaukti, sunerimsta… Žmonės jaučiasi nejaukiai, galvoja, kad gali kažkas blogo nutikti.


Indrė NORVAIŠAITYTĖ:
– Man tokie reiškiniai įdomūs. Būdama mažesnė, stebėjau užtemimą pro rudą stiklą. Baimės nejaučiau, buvo smalsu, nepaprasta. Manęs tokie reiškiniai neveikia. Paprastas, eilinis gamtos dėsnis.
Atsitikus nemaloniems įvykiams, kiti teisinasi, jog juos veikia astronominiai reiškiniai. Aš manau, kad daug ką reguliuoja pats likimas, nuo kurio nepabėgsi. Žmonių savijauta, įvykiai negali priklausyti nuo gamtos reiškinių. Tai nulemia žmogaus pasąmonė.


Liuda JAGĖLIENĖ:
– Prieš Saulės ar Mėnulio užtemimus pradeda skaudėti visą kūną. Manau, tai ne tik sutapimas, bet ir iš tikrųjų susiję su tokiais reiškiniais, oro pasikeitimais… Plačiau nesidomiu astronominiais reiškiniais.
Kartais stebiu užtemimus, žiūriu į dangų per stiklą. Tuo metu apima nemalonus jausmas, panašus į baimę.


Irena DULKIENĖ:
– Tokiais reiškiniais nelabai domiuosi. Poveikio nei prieš, nei užtemimo metu nejaučiu. Saulės ar Mėnulio užtemimas – eilinis, pasikartojantis gamtos reiškinys. Jis man suprantamas.
Daugelis skundžiasi, kad šie astronominiai reiškiniai sukelia nuotaikų kaitą, energijos stoką, juos kankina nemiga… Netikiu, kad jie turi kokios įtakos žmogaus savijautai.Aš nesidomiu nė horoskopais. Jei kada pasitaiko, perskaitau juos dienos pabaigoje. Nepradedu skaityti jokių žurnalų ar laikraščių nuo horoskopų. Jei iš tikrųjų jie gali ką nors atskleisti, turėtų būti sudaryti kiekvienam žmogui asmeniškai.


Antanas POVILAUSKAS:
– Neveikia manęs tokie reiškiniai. Nestebiu nei Saulės, nei Mėnulio užtemimų. Nesidomiu jokiais astronominiais reiškiniais.
Kažkada teko matyti užtemimą. Patamsėja dangus ir vėl nušvinta, viskas kaip buvę. Nieko ypatingo.


Aleksandras RADČENKO:
– Stebiu užtemimus, kai tik tam yra galimybės. Koks tuo metu jausmas, tiksliai apibūdinti sunku, labai savotiškas. Esu romantikas, todėl tokie reiškiniai įdomūs. Jokio poveikio, kurį sukeltų artėjantis užtemimas, ar jo metu nejaučiu. Iš aplinkinių nusiskundimų taip pat negirdėjau.
Žmonės, kurie blogą savijautą ar nuotaiką sieja su Saulės ar Mėnulio užtemimais, tiesiog serga depresija. Randa priežastį pasiteisinimui.
Inga SIDABRAITĖ
Jono STRAZDAUSKO nuotr.