Ar norite žinoti apie maudyklių vandens kokybę?

Šiemet Mažeikių rajone bus tiriamas tik kelių Mažeikių rajone esančių ir poilsiautojų pamėgtų maudyklių vanduo.
Gatvėje sutiktų mažeikiškių klausėme, ar jiems aktuali informacija apie tai, kokia yra upių, ežerų ir tvenkinių vandens kokybė.

Aurimas Jonauskas. Sigito Strazdausko nuotr.

Aurimas Jonauskas, inžinierius:
– Dar šią vasarą maudynių sezono atidaryti neteko. O šiaip maudytis mėgstu.
Dažniausiai maudausi Platelių ežere. Šį ežerą todėl ir renkuosi, kad man svarbu žinoti apie vandens kokybę. Jeigu įbrendi į ežerą iki galvos ir matosi tavo kojos, manau, tas vandens skaidrumas jau šį tą reiškia.
Jeigu informacija apie vandens tyrimų rezultatus būtų kur nors skelbiama, jeigu žinočiau kur jos ieškoti, paskaityčiau.

Rita Brasienė. Sigito Strazdausko nuotr.

 Rita Brasienė, pensininkė:
– Rajono vandens telkiniuose nesimaudau. Nelabai turiu noro, o kai neturi noro, nerandi ir laiko. Taigi nuvažiuojame nebent prie jūros.
Anksčiau, kai vaikai buvo maži, man tie dalykai, kaip telkinių vandens kokybės tyrimai, buvo aktualesni. Bet šiaip iš principo manau, kad tokie tyrimai ir informacija apie jų rezultatus – reikalinga. Jei nesimaudome mes, vyresnieji, maudosi anūkai.
Kai kalbame apie jūros vandens kokybę, manau, kad ten irgi nieko gero. Tiesiog važiuojame iš įpratimo. Turėjau sodą šalia Ventos, laistydavau upės vandeniu daržus, tai jau pažiūrėjus būdavo aišku, kad iš jo nieko gero – ir vandens kvapas, ir išvaizda nekokia.

Vytautas Baltutis. Sigito Strazdausko nuotr.

 Vytautas Baltutis, senjoras:
– Įprastai čia, vietiniuose telkiniuose, nesimaudau. Važiuoju į Lietuvos ar Latvijos pajūrį. Taip pat mėgstu Platelių ežerą.
Aš aštuoniolika metų dirbau Mažeikių higienos centre, tad su kolegomis važiuodavome prie vandens telkinių, rinkdavome mėginius. Ir buvo aišku kokie tie mūsų vandenys. Būdavo žinoma, kuriuose leistina maudytis, kuriuose neleistina.
Paprastai matosi, koks tas vanduo. Jeigu dumblus neša lauk, tai nemalonu lipti į jį. Aišku, nežinosi, kokių jame yra cheminių medžiagų ar ko kito, bet vis tiek pamatęs tą vandenį gali spręsti, ar verta jame maudytis, ar ne.
Aš vienareikšmiškai pasisakau už tai, kad vandens telkiniai turėtų būti tiriami, o informacija apie tyrimų rezultatus turėtų būti prieinama gyventojams.

Julius Perminas. Sigito Strazdausko nuotr.

 Julius Perminas, suvirintojas:
– Karštomis vasaros dienomis tenka išsimaudyti atvirame vandens telkinyje – nuosavame tvenkinyje. Ir maudytis man patinka.
Mano manymu, žmonėms būtų naudinga žinoti vandens tyrimų rezultatus. Svarbu, kad jie būtų skelbiami taip, kad daugelis pamatytų – per vietinius informacinius kanalus.
Jeigu žmonės žinotų, į kokį telkinį merkia kojas ir kuo rizikuoja, galėtų ir pasirinkti. Tai, kad iš pirmo žvilgsnio upės, tvenkinio ar ežero vanduo atrodo švarus, nieko nereiškia, nes negali žinoti, kokių ten bakterijų tūno…

Judita Barakauskienė. Sigito Strazdausko nuotr.

 Judita Barakauskienė, fabriko darbuotoja:
– Gyvenu ne Lietuvoje, o Didžiojoje Britanijoje. Taigi Lietuvos vandens telkiniuose maudytis netenka. Didžiojoje Britanijoje kartais važiuojame prie vandenyno. Bet, pasakysiu, prieš važiuodami tikrai nesidomime ir neieškome informacijos apie vandens kokybę. O ir neteko tokios informacijos matyti.
Taigi nesu įsitikinusi, kad ir čia, Lietuvoje, žmonėms labai aktualūs vandens tyrimai ir informacija apie jų rezultatus.

Vitalija Urbonė. Sigito Strazdausko nuotr.

 Vitalija Urbonė, augina vaiką:
– Maudytis vandens telkiniuose, žinoma, tenka. Dažniausiai važiuojame prie Platelių ežero ir prie jūros. Čia pat, Mažeikiuose, pavenčiuose, maudytis beveik netenka.
Vandens kokybės tyrimų rezultatai, manau, labai svarbūs žmonėms, auginantiems mažus vaikus. Taip pat kaip svarbu žinoti ir telkinio gylį, prieinamumą. Suaugusiesiems kažkaip paprasčiau: jiems karšta, jie krenta ir maudosi.
Sunku pasakyti, ar žmonės atkreipia dėmesį į tą informaciją apie vandens kokybę. Vakarais po darbų, kai norisi atsigaivinti, kažin ar internete ieškotume tokios informacijos. Aišku, jei kokiame telkinyje būtų kritinė situacija, jei apie tai būtų garsiai ir aiškiai informuota, atkreiptume dėmesį.

5 Atsakymai į “Ar norite žinoti apie maudyklių vandens kokybę?”

  1. aha parašė:

    pasirupinkite persirengimo budelemis,dusais,gelbetojais,svara:) Del keliu simtu zmoniu per sezona atejusiu i pliaza.O kai suzinosite to kaina tada piktinsites kodel taskomi pinigai:)) Nei cia pliazas,nei cia yra poilsiautoju,jei nori ateik,isok i ta vandeni,islipk ir keliauk.

  2. Jazmineli parašė:

    o jei istirs ta vandeni ar jis taps svaresniu?:)

  3. kas nors parašė:

    galetu pasirupinti pavenciu papludimio persirengimo budelemis ir medinemis vaiku zaidimo inventoriaus liekanomis…Kaip po karo viskas atrodo, o skaitosi miesto papludimys…

  4. Jazminėlis parašė:

    Ar pavenčių vandenį kas nors tiria? Baisu ten koją įmerkt

  5. Judita parašė:

    Britanijoje vaziuoja prie vandenyno? Nebent gyvena Skotijos siaureje,kitaip toli tektu vaziuoti,nes vienoje puseje siaures jura,kitoje Airijos jura:)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto