Ar palaikote ūkininkų protesto akcijas?

Keli tūkstančiai pieno gamintojų trečiadienį suvažiavo į mitingą Vilniuje. Ūkininkai yra nepatenkinti mažomis pieno supirkimo kainomis, Žemės ūkio ministerijos neveiklumu. Pasipiktinimą jiems kelia ir Seimo priimtas įstatymas, kuriuo iki 2017 m. nustatytos minimalios pieno supirkimo kainos – ne mažiau kaip 165 eurai už toną supirkėjams ir perdirbėjams ir ne mažiau kaip 130 eurų už toną tarpininkams.
Nepatenkinti ūkininkai, jeigu prireiks, žada prie ministerijos budėti visą balandžio mėnesį. Neatmetama galimybė, kad kraštutiniu atveju bus blokuojami ir keliai.
Mažeikiškius kvietėme išsakyti nuomonę apie tai, ar jie pritaria šiam mitingui ir ūkininkų keliamiems reikalavimams.

Silvestras BAUŽYS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Silvestras BAUŽYS, pensininkas:
– Mano paties brolis yra ūkininkas, auginantis penkiasdešimt karvių. Sako, kad sunkiai begali išsiversti dėl tokių mažų pieno supirkimo kainų.
Taigi aš ūkininkų streikui pritariu ir juos palaikau. Šiaip pas mus valstybėje taip jau yra, kad žmonės dėl visko turi pakovoti.

Linas ŠAKYS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Linas ŠAKYS, samdomas darbuotojas:
– Ūkininkai yra darbininkai, ne verslininkai, o visiems darbininkams Lietuvoje darbdaviai mažai moka. Streikavo mokytojai, dabar protestavo pienininkai ir aš tokioms priemonėms pritariu, tačiau manyčiau, kad streikuoti ir piketuoti reikėtų agresyviau. Pavyzdžiui, kad ir tuos kelius imti ir užblokuoti, o ne tik apie tai svarstyti bei kalbėti. Ir, žinoma, nenusileisti vien išgirdus keletą pažadų.
Tai, kad ateina, pašvilpauja, parėkauja, praeina gatvėmis, nieko nereiškia. Man nepatiko ir tai, kad mūsiškiai ūkininkai piketavo pasitelkę laidotuvių melodiją.
Mūsų, lietuvių, darbdaviai nebijo, todėl taip ir yra. Reikia pasižiūrėti, kaip už sau palankius sprendimus ir teises kovoja prancūzai, vokiečiai, švedai, norvegai. Ten darbdaviai su darbuotojais „skaitosi“.

Eleonora. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Eleonora, pensininkė:
– Man atrodo, kad jeigu pieno gamintojai ryžtingai streikuos ir imsis rimtų priemonių, tai kažko gal ir pasieks. Reikalai juk turi pajudėti į gera.
Ūkininkai iš supirkėjų iš tiesų gauna labai nedaug tų pinigėlių, o va nuėjus į parduotuvę – kokios pieno kainos…
Dabar Lietuvoje situacija tokia, kad visiems reikia streikuoti – ir mokytojams, ir ūkininkams, ir pensininkams. Iš šalies žiūrint atrodo, kad valdžia viską tik į savo pusę traukia, o va mes, paprasti žmonės, vargstame ir kenčiame.

Justas PETROŠIUS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Justas PETROŠIUS, šaltkalvis-remontininkas:
– Manau, kad lietuviams jau seniai buvo laikas sukilti, nebetylėti ir nebelaikyti valdžioje užsisėdėjusių ir nieko nenuveikiančių politikų.
Aš neseniai grįžau iš užsienio ir ten nėra tokių dalykų, kad žmonėms reikėtų kovoti dėl per mažų pieno supirkimo kainų, dėl per mažų atlyginimų. Todėl, kad užsieniečiai moka pakovoti.
O pas mus čia tie vadinamieji piketai yra trumpalaikiai. Piketuotojai pašėlsta, pašūkauja, išgirsta gražių pažadų ir vėl nurimsta.
Mano manymu, jeigu jau pradeda kažką, tai reikia to imtis iki galo, kol realiai kas nors bus pasiekta.

Irena MARCINKEVIČIENĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Irena MARCINKEVIČIENĖ, įmonės direktorė:
– Šiuo klausimu neturiu vienareikšmės nuomonės.
Liūdna, kad į užribį yra nustumti tie mažieji ūkininkai, pavyzdžiui, senukai, turintys 2–3 karves, kurie pardavę tą pieną prisiduria vieną kitą eurą prie pensijos. Dabar yra taip, kad skatinami didieji ūkininkai ir susidaro įspūdis, kad mažieji, smulkieji – niekam nereikalingi ir neįdomūs.
Iš tiesų matau turgelyje, kad moterys visai sėkmingai prekiauja mažų ūkių gaminama produkcija. Bet ir vėl, kaip sakoma, lazda turi du galus: susiduriama su įvairiais apribojimais.
Be to, kyla klausimas, ar daug sričių yra remiamos tiek, kiek remiamas žemės ūkis?
Negalima teigti, kad visiems pieno ūkius turintiems ūkininkams yra blogai. Tenka matyti, kaip gera, nauja žemės ūkio technika stovi nesaugoma didžiuliame purvyne. Žodžiu, man kyla įvairių minčių.

Alytė VILKIENĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Alytė VILKIENĖ, pensininkė:
– Aš palaikau ūkininkus ir pritariu jų surengtam streikui.
Gyvulius išlaikyti brangu, o pajamos, kuriuos ūkininkai gauna iš pieno supirkėjų, labai mažos. Parduotuvėse pirkėjai už pieno produktus sumoka nemažus pinigus. Ir tie pinigai sukrenta į pieno perdirbėjų, prekybininkų kišenes.
Manau neteisinga, kad žmonės, kurie įdeda daugiausiai darbo, gauna mažiausius pinigus.

One Reply to “Ar palaikote ūkininkų protesto akcijas?”

  1. kaimas:) parašė:

    Niekada lozungai dar nera sukure kazka gero. Pasaulis mazeja,rinkos visos atviros,prekyba laisva,todel ukininkas su 10-50 ar 100 karviu yra per mazas siame zaidime.Jis neturi pinigu investicijoms,jis nesugeba kurti produkto,tik pardavineja zaliava. Ju protestas man panasus i arkliu traukiamo vaznyciotojo protesta pries automobilius ar autobusus,nes i jo vezima nelipa keleivis norintis nuvaziuot i kita miesta. Tai kaip jam isgyventi ir islaikyti arkliuka jei nera keleiviu?:))

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto