Ar palaikysite akciją prieš kainų kėlimą?

Socialinis tinklas „Facebook“, spauda, televizija, radijas ūžia nuo įvairių pranešimų apie akciją, kurios metu žmonės raginami gegužės 10–12 dienomis nepirkti prekių didžiuosiuose prekybos centruose. Žmonės kviečiami apsipirkti mažose parduotuvėlėse, turguose ir turgeliuose, taip pat pirkti vietinių ūkininkų produkciją ir taip juos palaikyti.
Su gatvėje sutiktais mažeikiškiais kalbėjomės apie tai, kokių minčių jiems kyla dėl organizuojamos akcijos, ar ją palaiko ir ar ketina dalyvauti.

Janina. Sigito Strazdausko nuotr.

Janina, mažeikiškė, senjorė:
– Be abejo, jaučiu prekių kainų didėjimą. Jau tas kainų šuolis įvyko seniai, tačiau manau, kad jos kyla ne vien Lietuvoje. Visokių yra tų versijų, spėliojimų, dėl ko kainos taip išaugo. Galima dėl to kaltinti ir įvestą eurą. Kiek žinau ir Vokietijoje, kol buvo jų nacionalinė valiuta, kainos buvo vienokios, o įvedus eurą – gerokai šoktelėjo.
Teko girdėti ir apie organizuojamą akciją prieš kainų kėlimą. Tokia yra žmonių nuomonė, kad kažko imtis reikia. Ir gal kas nors tą žmonių balsą išgirs.
Iš esmės akciją palaikau, tačiau jeigu reikės, reikiamų prekių įsigyti į prekybos centrą vis dėlto eisiu.

Raimondas Armalas. Sigito Strazdausko nuotr.

Raimondas Armalas, muzikantas:
– Žinoma, tokią akciją palaikau. Kita vertus, nelabai tikiu, kad prekybos centrų boikotavimas padės ko nors pasiekti.
Čia, mano manymu, kur kas gilesni dalykai – susitarimai tarp prekybos tinklų.
Taigi čia veiksmų imtis turėtų Vyriausybė. Pavyzdžiui, įpareigoti atidžiau dirbti, kontroliuoti už tai atsakingas institucijas – Konkurencijos tarybą, Kainų ir energetikos kontrolės komisiją. Kainos turėtų būti reguliuojamos iš viršaus, valdžios.
Juk buvo labai gražiai žadama, kad, įvedus eurą, prekių ir paslaugų kainos nekils. O faktas tas, kad ta pati prekė, už kurią mokėdavom litais, dabar tiek pat kainuoja eurais. Kur tie žodžiai, kur tie pažadai, kad niekas nebrangs?

Indrė Virketienė. Sigito Strazdausko nuotr.

Indrė Virketienė, augina vaikus:
– Labai mėgstu vadinamuosius kalafijorus, dėl kurių kainų dabar kilęs šurmulys socialiniuose tinkluose.
Aktualiausia tai, kad vaikų prekės, tokios kaip sauskelnės, nepabrango.
Šiaip neturime tokio riboto biudžeto, tad labai didelio dėmesio į kainas neatkreipiau. Būtų ribotas biudžetas, gal ir pastebėtume.
Esu solidari akcijos organizatoriams ir dalyviams. Ir jeigu neturėčiau dviejų vaikų, jeigu būtų organizuojama kokia eisena ar piketas, eičiau į gatves. Ir tas tris dienas, manau, neisiu į prekybos centrus. Reikia kažką daryti, parodyti, kad žmonių pečius slegia jau per didelė kainų našta.

Valentinas. Sigito Strazdausko nuotr.

Valentinas, taksi vairuotojas:
– Žmonės turėtų įrodyti savo tiesą ne prekybininkams. Užtikrinti, kad kainos būtų sąžiningos, kad nekiltų be jokio pagrindo, yra valdžios reikalas. Visi norime uždirbti, visi norime gyventi, o kad valdžia suteikė galimybę didesniems prekybininkams įsikeroti, čia jau kitas klausimas. Kas kita, jei ne savivaldybės leido didžiuliams prekybos centrams įsikurti miestų centruose.
O su valdžia reikia kažką daryti.
Tokią akciją reikia palaikyti, bet galvoju, kad tai naudos neduos. Prekybininkams nieko nereiškia, kad čia tą keletą dienų galbūt bus mažiau pirkėjų. Boikotuoti prekybos centrus reikia mėnesį ir visiems gyventojams, o ne pavieniams. Nejaugi žmonės negalėtų ištverti mėnesį nenuėję į prekybos centrus?

Silva Gasiūnienė. Sigito Strazdausko nuotr.

Silva Gasiūnienė, kepėja:
– Man atrodo, kad tas smarkus prekių kainų kilimas yra susijęs su euro įvedimu ir jis buvo nuoseklus.
Jos ūgtelėjo vos eurą įvedus – kai reikėjo kainas suapvalinti ir apvalinamos jos buvo į didžiąją pusę. Tada buvo šuolis, kai prekybininkams nebereikėjo rašyti kainų litais ir eurais.
Norisi tikėti, kad organizuojama akcija turės kokių nors teigiamų rezultatų ir tokią idėją palaikau. Aš gyvenu kaime, tad neapsilankyti parduotuvėse galiu kad ir visą savaitę. Žmonės gali išsiversti ir be tų parduotuvių ir tikiu, kad akciją palaikys.

Marius Petrauskas. Sigito Strazdausko nuotr.

Marius Petrauskas, dainininkas:
– Pastebėjau, kad į dideles prekių kainas žmonės dabar smarkiai reaguoja. Iš principo idėją palaikau. Tai yra būdas visuomenei išreikšti savo valią, tačiau tai, kad tas tris dienas nenueisime į prekybos centrus, nieko nepakeis, valdžios ir prekybininkų neišgąsdins. Ir vis tiek bus tas pats, jie savo darė ir darys.
Visas tas bruzdėjimas, akcija kilo nuo vienos dainininko Marijono Mikutavičiaus socialiniame tinkle parašytos žinutės, išreikštos nuomonės. Ir šaunu, kad jis įgarsino tai, ką daug žmonių jau seniai matė, galvojo. Taip ir turi būti, kad visuomenei žinomas žmogus netyli, išsako, ką galvoja. Ir tokių žinomų žmonių, nebijančių išsakyti savo minčių, turėtų būti daugiau.
Tuo pačiu ir juokinga, ir pikta, kai valdininkai pasisako: ne, kainos nekyla, eurą įvedėme, viskas turėjo kristi. O juk taip nėra.

2 Atsakymai į “Ar palaikysite akciją prieš kainų kėlimą?”

  1. ANTITURGUS parašė:

    O kaip su turgininkų susitarimais? Morkos, svogūnai prekybos centruose po 0,44-0,46 EUR, turgininkai prašo 0,50-0,60 EUR. Kažkokie vaikų žaidimai tokie boikotai. Geriau žmonės atkreiptų dėmesį į tai, kad Lietuvoje darbininko apmokestinimas yra vienas didžiausių ES. Jei Seimas, Vyriausybė sumažintų mokesčius ir taip padidėtų žmonių pajamos kokiais 50-100 eurų, neverktumėme dėl labai pabrangusių daržovių. Mėsa, jos produktai, pieno produktai gi nebrango nuo euro įvedimo, netgi atpigo. Daugiau objektyvumo įnešti į savo pavasarines galvas reikėtų ir nukreipti savo reikalavimus tikslesne kryptimi.

  2. lina parašė:

    žinoma,kad palaikysiu,o del pirkimo ,čia manau jau įprotis daugelio,kad vos ne kasdien lankytis prekybos centruose,juokai vieni 3 d.neiti niekur-atsargas maisto valgykime,košių pavirkime,sriubų…galų gale turgus yra,turgelis-palaikykite kaimo žmogų,iš jo pirkime.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*