Maždaug pusšimtį narių vienijanti Lietuvos gėjų lyga gaus daugiau nei milijono litų vertės Europos Sąjungos ir Lietuvos vyriausybės paramą. Gėjai skundžiasi, kad dėl savo orientacijos yra diskriminuojami, todėl už gautas lėšas rengs projektus, kuriais sieks keisti visuomenės ir ypač darbdavių požiūrį. Pernai Lietuvai įstojus į ES, gėjams atsirado galimybė gauti pinigų iš kovai su diskriminacija skirtos „Equal“ programos.
Mažeikiškių klausėme, ar, jų nuomone, tokia parama reikalinga ir ar šie pinigai pasieks Mažeikius?
Aleksandras ŽILINSKAS,
vadybininkas:
– Šiuo metu yra svarbesnių klausimų ir dar daug problemų, kurias reikia dabar, o ne vėliau spręsti, todėl į šią paramą žiūriu neigiamai. Skirkime tas lėšas nedarbui įveikti, aprūpinti senelius, našlaičius, o ne gėjams, kurių neaišku kiek yra, kur jie ir kokie jie, paremti. Nors jų mūsų mieste gali būti, tačiau pačiam neteko su jais susidurti, todėl ar šie pinigai, jei jie bus skirti, pasieks Mažeikius, pasakyti negaliu.
Danutė NOVIKOVA,
Mažeikių ligoninės slaugė:
– Nemanau, kad šis klausimas yra pirmo būtinumo. Apsidairykime, ar nėra didesnių problemų: vien ką reiškia tuberkuliozės skyriaus uždarymas. Tegul gėjai nesupyksta, bet gal pirmiau palengvinkime visų žmonių, ypač ligonių, sąlygas. Kuo jie nusikalto, kad reikia važiuoti gydytis į Plungę. Man atrodo, daugelis jų yra neturtingesni už gėjus.
Kiek mūsų mieste gėjų, kur jų būstinė? Tik atsakius į šiuos klausimus, galima planuoti kažkokią paramą, jos dydį. Dabar atrodo, kad daugiausia gauna tie, kurie kartais be reikalo šaukia.
Vytautas PUOŠIŪNAS,
tolimųjų reisų vairuotojas:
– Nereikia jiems jokios paramos, kam jie iš viso reikalingi? Tikriausiai jau supratote mano požiūrį į seksualines mažumas. . .
Gal ši parama ir pasieks Mažeikius, gal ne, tačiau aš tikiu, kad didžioji jos dalis nusės Vilniuje ar Klaipėdoje, kur jų klubai ir barai yra populiarūs ir jų judėjimas aktyvesnis.
Mūsų mieste šių žmonių grupės nepastebėjau. Dar kartą kartoju: kuo jie išskirtiniai, kad juos reikia lepinti?
Stasys JUODEIKIS,
viekšniškis pensininkas:
– Jokiu būdu jiems nereikia skirti jokios paramos. Kokiems dar čia gėjams, kuo jie ypatingi, kad jų pusšimtis gyventų išskirtinėmis sąlygomis. Netikiu, kad jie jau taip yra diskriminuojami. Reikia žiūrėti, kad visi žmonės gerai gyventų.
Irena SAMOILOVIENĖ,
bedarbė:
– Kodėl negalime jiems skirti, reikia juk visus žmones atjausti. Tačiau reikia, kad ši parama būtų griežtai kontroliuojama, o nenusėstų, kaip pas mus įprasta, vienoje kišenėje, gal tada ir Mažeikius pasieks.
Bet gal šie sprendimai dar gali palaukti, pirmenybę reikėtų teikti kitoms socialinėms problemoms, ypač nedarbui. Kaip reikia išgyventi ir vaikus išauginti, kai gauni tik bedarbio pašalpą? Kai visi gyvensime normaliai, tada ir gėjais bus galima pasirūpinti. Tokių mūsų mieste, be abejo, yra, tik jie nesiafišuoja.
Aldona NORMANTIENĖ,
virėja:
– Geriau paremkime našlaičius, senukus, neįgaliuosius, o gėjai, jei jie yra sveiki ir stiprūs, patys gali pasirūpinti savo gerove, tegul dirba ir užsidirba. Juk tik vienas Dievas žino, kiek jų Mažeikiuose yra, kiek jiems reikia lėšų. Negi dabar duosi nežinia kam kokius penkiasdešimt tūkstančių litų. Juos juk būtų galima išleisti protingiau.
Pati šių seksualinių mažumų nepripažįstu, nes mes auklėti senoviškai, o apie juos tais laikais nieko nebuvo žinoma.
Kalbino Vidas STANKUS
Sigito STRAZDAUSKO nuotraukos
Paskutiniai komentaraivisi komentarai