Ar pasitikite šalies žiniasklaida?

Šiandien minime spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną. Pagal apklausos duomenis, šalies gyventojai žiniasklaida pasitiki labiau negu Seimu ir Vyriausybe. Ir vis dėlto įvairiomis progomis dažnai girdime, kad objektyvios žiniasklaidos nėra ir negali būti. Iš kur tokia nuomonė? Kaip ją vertina ir apskritai ar pasitiki žiniasklaida, klausėme gatvėje sutiktų žmonių.Vaidas DUDAVIČIUS,
darbininkas:

– Nemanau, kad mūsų žiniasklaida neobjektyvi. Gal tik bulvarinė spauda „išpūsta“, skaitai ir nežinai, tikėti ar ne. Tačiau dėl vieno kito neobjektyvaus rašinio neteisinga būtų daryti apibendrinimus.
Kaip informacijos šaltinį, dažniau renkuosi televiziją. Dėl objektyvumo ir operatyvumo. Ir rajono laikraštį, nes įdomu sužinoti, kas čia vyksta, paskaityti apie pažįstamus žmones.


Antanas JONUŠAS,
moksleivis:

– Negalėčiau žiniasklaidos kaltinti neobjektyvumu, žmonių klaidinimu. Nors šimtu procentų tuo, ką rašo spauda ar rodo televizija, netikiu. Neabejoju, kad būna užsakomųjų rašinių, televizijos reportažų. Kaip juos atskiriu? Vadovaujuosi intuicija.
Ar pateikiama objektyvi informacija, manau, priklauso ir nuo žurnalisto sugebėjimų. Galbūt jis kitus klaidina tik todėl, jog patį lengvai suklaidino pašnekovas. Kad to neatsitiktų, žurnalistas turėtų nusimanyti įvairiose srityse, domėtis įstatymais ir panašiai.

Stefa ŠVERBAITĖ,
moksleivė:

– Pirmenybę teikiu televizijai. Informacinėse laidose pateikiama nemažai oficialios informacijos, manau, kad į tokias laidas netikslūs faktai retai prasprūsta.
Skaitau ir laikraščius. Visus, kurie pakliūva po ranka. Tik skaitant bulvarinius dažnai iškyla klausimas, tikėti tuo, kas rašoma, ar ne.
„Santarvę“ taip pat skaitau, nes ji pagrindinis informacijos apie rajono įvykius šaltinis. Neteko pastebėti nesąmonių. Nors kartais dėl kai kurių rašinių ir iškyla dvejonių. Mano tėtis mėgsta skaityti spaudą. Su juo dėl kai kurių rašinių net pasiginčijame.

Remigijus GELŽINIS,
Politechnikos mokyklos
moksleivis:

– Manau, kad rajono spaudoje daugiau teisybės. Čia gyvenantys žurnalistai geriau žino vietos problemas. Atvykstantiems dienraščių ar televizijos žurnalistams gal ir sunku per trumpą laiką išsiaiškinti teisybę.


Sigutė JUCIENĖ,
nedirbanti:

– Nelabai pasitikiu žiniasklaida. Ypač kai rašoma ar kalbama apie politiką. Tai ne spaudos bėda – politikai kalba neteisybę. Žurnalistai tik perteikia tokias jų mintis.
„Santarvė“ – mano pagrindinis laikraštis, kitų laikraščių nelabai ir skaitau. Jūsų laikraštis bent nepolitikuoja, o informuoja apie svarbiausius rajono įvykius.
O dėl pasitikėjimo spauda ir televizija, galbūt jis smunka dėl to, kad žiniasklaida vis daugiau vietos skiria smurtą, seksualinį gyvenimą propaguojančioms laidoms, rašiniams.

Genutė LUKINIENĖ,
nedirbanti:

– Skaitau vienintelį laikraštį – „Santarvę“. Manau, kad vietos žurnalistai dirba atsakingiau. Be to, čia gyvenantiems žurnalistams lengviau perprasti rajono problemas negu kelioms valandoms iš kitur atvykusiems.
Rajono žurnalistams dėl objektyvumo pretenzijų neturiu. Tik esu nepatikli, skaitydama rašinius apie politiką.
Kalbėjosi Birutė RUDOKIENĖ
Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto