Ar prieš maudydamiesi domitės vandens kokybe?

Lietuvos higienos normomis įtvirtinta, kad maudyklų vandens kokybės tyrimai nuo gegužės 15 d.
turi būti atliekami reguliariai – kas dvi savaites birželio, liepos, rugpjūčio mėnesiais iki rugsėjo 15 d. Nustačius higienos normų neatitikimų, atliekami ir papildomi tyrimai.
Šie reikalavimai taikomi tik oficialiai registruotoms maudykloms, o tokių visame Mažeikių rajone nėra nė vienos. Nei poilsiautojų pamėgtame Plinkšių ežere, nei Ventos, Virvytės, Vadaksties, Varduvos ir kitose pro rajoną pratekančiose upėse, o juolab tvenkiniuose. Taigi, gyventojų pamėgtų telkinių vanduo būna tiriamas tik seniūnijoms arba bendruomenėms pareiškus tokį pageidavimą. Šiemet to nepageidavo nė viena seniūnija.
Nors šiemetinė vasara šiltais orais nelepina, mažeikiškių klausėme, ar nutaikę šiltesnę dieną jau spėjo „atidaryti“ 2015-ųjų metų vasaros maudynių sezoną.
Domėjomės, ar jiems svarbu žinoti, kokia pamėgtų telkinių vandens kokybė.

Edvardas NAJULIS. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

 Edvardas NAJULIS, Mažeikių rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkas:
– Kol kas šią vasarą Mažeikių rajono vandens telkiniuose dar neteko maudytis. Ištaikę šiltesnę dieną su šeima lankėmės Latvijoje pajūryje. Jau ne vienerius metus ten važiuojame, nes ten ir žmonių mažiau, ir paplūdimiai švaresni. Na, o Mažeikiuose ar rajone esančiuose vandens telkiniuose aš nesimaudžiau, nebent vaikai gal buvo išėję be tėvų žinios… Kai vasaros būna šiltesnės, paprastai važiuojame į Šventąją.
Šiemet, kai vasara vėsi, maudynės ir vandens kokybės tyrimai nėra tokie aktualūs. Bet šiaip norėtųsi žinoti, kokia yra vandens kokybė ir ar jame slypi pavojų.

Aleksandras BAICOVAS.Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

 Aleksandras BAICOVAS, dirbantis senjoras:
– Šiemet maudymosi sezoną jau pradėjau. Buvau Palangoje, o jūros vandens temperatūra buvo visai normali.
Manau, kad žmonėms reikalinga ir svarbi informacija apie tai, koks yra jūros, upių, ežerų ar tvenkinių, kuriuose jie yra pamėgę maudytis, vandens užterštumas. Verta žinoti, ar vanduo neužterštas, ar bakterijų koncentracija neviršija leistinų normų.
Kitaip juk galima pasigauti visokių infekcijų. Mes, suaugusieji, tai jau kaip nors, o vaikai?.. Kai lauke geras oras, jie labiausiai mėgsta maudytis. Juk tiek tereikia – maudosi, gurkšteli vandens, o jei po maudynių dar suserga kokia liga, kartais taip ir lieka neaišku, kas tai per liga ir kas ją sukėlė.
Vandens tyrimai tikrai reikalingi.

Vytautas GONTA. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

 Vytautas GONTA, muzikantas:
– Maudymosi sezoną „atidariau“ Palangoje, Baltijos jūroje. Vanduo pasirodė visai šiltas, nors man jis šiltas iki pat rudens, gal todėl, kad patinka maudytis.
Šiaip nuo seno esame pamėgę maudytis Plinkšių ežere, manau, kad jo vanduo yra visai normalus. Jei arčiau Mažeikių, tai anksčiau rytais su dviračiu važiuodavau iki Tulnikių tvenkinio.
Šiaip jau pasižiūri į tą vandens telkinį ir matai, ar vanduo yra užterštas, ar švarus. O tai, ar informacija apie vandens tyrimų rezultatus bus paskelbta viešojoje erdvėje, ar nebus, manau, nieko nekeičia. Juk ir parduotuvėse būna skelbiama apie įvairias akcijas ir tuomet vieni žmonės jomis pasinaudoja ir perka, o kiti – ne. Taip ir šiuo atveju –  jeigu žinotume, kad tas vanduo švarus, dažniau dėl to tikriausiai nesimaudytume.

Liudvika LAPIENĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

 Liudvika LAPIENĖ, valstybės tarnautoja:
–  Vasara kad ir prasidėjo, tačiau yra šalta ir kol kas nebuvau nei pajūryje, nei prie ežero, nei prie upės. Taigi ir maudytis dar šiemet neteko. Kita vertus, man tai ir nėra aktualu, nes vandens bei gylio netoleruoju ir nemėgstu.
Na, o tiems, kurie maudytis mėgsta, vandens kokybės tyrimai ir jų rezultatai turėtų būti aktualūs bei naudingi.

Galina. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

 Galina, valstybės tarnautoja:
–  Šiemet atvirame vandens telkinyje maudytis dar neteko.
Kai šilti orai sutampa su laisvadieniais, įprastai važiuojame į kaimą. Ten turime tvenkinuką. Ir, nors vandens kokybės tyrimų niekas neatlieka, jame maudomės. Tai savas, gerai žinomas telkinys, tad nekyla dvejonių dėl jo vandens kokybės.
O šiaip, manyčiau, žmonėms svarbu, kad būtų tiriamas rajone esančių telkinių vanduo. Kaip ir pravartu žinoti, kokia jo sudėtis, ar jis atitinka higienos reikalavimus, sprendžiant, ar verta maudytis, ar ne.

Regina. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

 Regina, dirbanti administravimo srityje:
– Šią vasarą jau buvau į jūrą įbridusi. Teko pabūti Šventojoje. Vanduo dar gana šaltas, tad tas maudymosi sezono „atidarymas“ buvo toks simboliškas…
Nesu tikra, ar reikalingi tie telkinių vandens sudėties tyrimai. Žmonės pasižiūri, kad kiti maudosi, mato, kaip tas vanduo atrodo, ir nusprendžia, ar maudytis, ar ne.

2 Atsakymai į “Ar prieš maudydamiesi domitės vandens kokybe?”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    Mes tai dąomimės. Bet va Mažeimių higienistai nšsprendė nebetikrinti savo miesto paplūdymių vandens telkinių? Kaip suprasti? Ar jiems nesvarbi mažeikiečių sveikata? Iki ko dasigyvenom? Baisiu! O dar vasara. Kur eiti ž,onėms maudytis?

  2. maudykites parašė:

    Sventojoje Parselio rojuje, ten svaru:))

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto