Ar pritariate gyventojų protestui prieš degalinės statybą?

Mažeikių mieste šiuo metu yra devynios degalinės, iš jų – keturios Žemaitijos gatvėje.
Neseniai toje pačioje gatvėje prasidėjo dar vienos degalinės statyba. Aplinkinių daugiabučių namų gyventojai nepatenkinti šia kaimynyste, tad ruošiasi piketuoti.
Gatvėje sutiktų žmonių klausėme, ar jie palaiko Žemaitijos ir Pavasario gatvių daugiabučių gyventojus, ar pritartų tokiai protesto akcijai.

Albinas SUJETA. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Albinas SUJETA,
senjoras:
– Manau, kad degalinė tikrai statoma ne vietoje – šalia gyvenamųjų namų. Kad ir kaip sandariai gali būti viskas padaryta, bet pilant degalus į mašiną, jie garuoja, tad žmonėms bus kažkoks pavojus. Antras dalykas – viskas sprogsta, viskas dega, neduok, Dieve, taip atsitiktų – juk visai arti namų. Tokie atvejai – labai reti, bet, laikui bėgant, visko gali atsitikti. Ypač dabar tokie laikai, vyksta teroro aktai, plius jau priimame pabėgėlius, kodėl ne?
Degalinių gali būti pakankamai. Čia, kaip sakant, kova už būvį ir konkurencija. Sakau, gal kaina bus mažesnė?
Savo interesus žmonės turi ginti būtinai, nes Lietuvoje mažai protestuojama už savo teises, tad aš juos palaikyčiau.

Kamilė PETRULEVIČIŪTĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Kamilė PETRULEVIČIŪTĖ,
moksleivė:
– Apie naujos degalinės statybą žinau – netoli jos gyvenu. Man iš tikrųjų atrodo juokingai, nes iš visų pusių – vien degalinės. Toks jausmas, kad esam vienas iš didžiųjų miestų, kuriems reikia tiek daug degalinių – tiesiog ant kiekvieno kampo. O čia dar visai šalia gyvenamieji namai – juk tai labai pavojinga.
Kiek žinau, tos teritorijos savininkai yra išsipirkę žemę, viskas čia teisėta, tad žmonės nieko nepakeis, bet aš suprantu jų pyktį. Galvojome, kad degalinę statys visai šalia mūsų namų, buvome sunerimę, todėl gerai suprantame, kaip jaučiasi tie žmonės.
Ir aš prisijungčiau prie jų protesto – tikrai nereikia tiek degalinių, juolab kad pati netoli gyvenu.

Edvardas SKIRSGILAS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Edvardas SKIRSGILAS,
traktorininkas:
– Man atrodo, kad naujos degalinės nereikia – jų ir taip daug, kam miestui dar vienos? Ir dar tokioje vietoje – prie namų. Juk tai pavojinga, sklis visokie garai, kvapai, o visa tai juk kenkia žmonėms.
O čia, pažiūrėkit, – kiek degalinių vienoje gatvėje? Tiek visam miestui nereikia, o jei jau prireikė, kodėl negali statyti nuošaliau, kad žmonės to nematytų ir nejustų.
Juk degalinės reikalingos turintiems mašinas, tad jie gali pavažiuoti kelis šimtus metrų.

Birutė MILEŠKIENĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Birutė MILEŠKIENĖ,
senjorė:
– Girdėjau, kad čia bus visiškai nauja degalinė – tokios Mažeikiuose dar nėra buvę. Tad gal reikia – bus didesnė konkurencija ir kuras bent kiek, nors keliais euro centais atpigs.
O šiaip, manau, gal jau geriau tie žali lopeliai tegu lieka, erdvės daugiau būna.
Žemaitijos gatvėje dabar dar kelis žalius plotus užėmė – visur vien statiniai. Juk tokius objektus galėtų statyti kažkur šalia miestų, o čia tos smarvės nereikėtų – vairuotojams tikrai nebūtų sunku pavažiuoti į miesto pakraštį.
Taigi, dėl konkurencijos ir įvairovės jos gali būti, o šiaip degalinių mieste tikrai nebereikia.

Simona ŽVIRZDINIENĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Simona ŽVIRZDINIENĖ,
buhalterė:
– Apie naujos degalinės statybą nieko nežinojau – jūs pirmieji tai pasakėte. Man atrodo, kad Mažeikiuose jų pakankamai daug, tad užtektų, kiek yra. Kiekvienas vairuotojas, ko gero, turi savo mėgstamą degalinę, bent jau aš, tai tik į vieną dažniausiai važiuoju. Dar priklauso nuo to, kokias kainas pasiūlys – jei žemesnes, tai gerai.
Degalinė Žemaitijos gatvėje – konkurencinga vieta. Ir dar prie pat gyvenamųjų namų – jei prie mano namų statytų, aš taip pat triukšmaučiau.
Degalinė yra degalinė – oro kokybės nepagerins, atsiranda visokių pavojų. Kodėl naujos degalinės negali statyti užmiestyje? Juk į degalinę ne pėsčias eini?
Minutės ten ar šen nieko nepakeistų. Jei žmonės piketuos, palaikysiu – aš visada už žmones.

Artūras ULSKIS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Artūras ULSKIS,
dirba užsienyje:
– Tiek daug čia tų degalinių, manau, kad daugiau nereikia. Nebent tik tiek, kad toje degalinėje būtų galima skanesnės kavos atsigerti. Bet juk ji galėtų būti ir kitoje vietoje. Čia ji tikrai nekokia – pačiame miesto centre, juolab kad šalia viena degalinė jau yra, už kelių šimtų metrų – dar viena.
Kodėl kur atokiau nuo miesto nepastačius? Kas jau važiuos, vis tiek važiuos, o čia dar visai šalia gyvenamieji namai, tad nenuostabu, kad žmonės pyksta, ruošiasi piketuoti.
Jei ne tiesiogiai, tai bent mintimis juos palaikyčiau – tikrai nenorėčiau, kad šalia mano namų pastatytų degalinę.

8 Atsakymai į “Ar pritariate gyventojų protestui prieš degalinės statybą?”

 1. na parašė:

  Parkas gerai, bet nepamirskit varnu, jei isikurs, tai paryciais ramybes neturesit…

 2. Jonis parašė:

  alio o kur tas kuriam gyvenima nuodija berzai ko dabar neputoja ,1 km atkarpoje 4 berods degalines alio ponis architekte pabudome ir kelkime ,akinukus prasivalom ir pasiziurim kur parasiukus dedam ,ar jau jums svarbu tik uz kiek dedam

 3. Mazeikiske parašė:

  O ar nepazeidziamos zmogaus teises, nes manau, kad su svariu oru atsisveikinti galima, triuksmas ir visi kiti faktoriai kurie kenkia zmogui! Butina protestuoti! Vien parduotuves ir degalines.. zinot, geriau koki skulpturu parka ar kokia kita ideja, nes gal jau gana si tom degalinem ir parduotuvem.

 4. pagalba parašė:

  kas galėtų patarti , kur kreiptis, , kad ten padarytų parką, o ne dar vieną degalinę: į sveikatos ministeriją, žaliuosius , kokį seimo narį, į Rūtą ar dar nežinau į ką? Iš anksto dėkoju. Mes ne prieš degalinę, reikia įvairovės, bet ne žmonėms po langais.

 5. negrazu parašė:

  Nepritariu ,ir niekada nepritarsiu jokios degalines statybai Pavasario gatveje.
  Sioje teritorijoje turi buti zalia zona ,cia turi buti Pavasario parkas

 6. As parašė:

  Nereikia

 7. puga parašė:

  Idomu ka apie tai galvoja musu politikai pvz. Seimo narys Kęstutis Bartkevičius ? Butu idomiau suzinoti tokiu zmoniu nuomone…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Sponsored Video