Ar pritartumėte kalėdinių atostogų savaitei?

Europos šalyse žmonės metų pabaigoje turi ilgas Kalėdų atostogas, t.y. atostogauja nuo Kalėdų iki Naujųjų metų. Lietuvoje dirbantys žmonės turi lyg dvi atskiras šventes: savaitę po Kalėdų iki Naujųjų reikia dirbti.
Ar jie norėtų kalėdinių atostogų, ar jos pasitvirtintų, – mažeikiškių klausė Vytautas Malūkas ir Sigitas Strazdauskas.Albinas LIDŽIUS,
Mažeikių ligoninės vadovas:

– Manau, kad tokios atostogos būtų teisingas žingsnis. Tarp Kalėdų ir Naujųjų esančią savaitę tvyro šventiška, nedarbinga atmosfera.
Ligoninėje, žinoma, dirbame nuolat, tad jei savaitę mes atostogautume, pacientams būtų blogai. O plačiąja prasme tokios šventės yra gerai. Žmonės turėtų pailsėti.

Sigitas JAKUTIS,
bedarbis:

– Būtinai norėčiau, nes per Naujuosius poilsio neužtenka. Juolab kad šiemet švenčių tik po dvi dienas. Žmonėms reikia ir jie nori švenčių, kad galėtų pailsėti. Tai vis dėlto – didžiausia metų šventė.
Darbdaviai, žinoma, tuo būtų nesuinteresuoti, jiems reikia, kad žmonės kuo daugiau dirbtų.

Sonata FUKARTIENĖ,
nedirbanti:

– Tokių atostogų norėčiau ir manau, kad jos pas mus įmanomos. Mūsų visa šeima nedirbanti, o kiti atostogauti galėtų. Gyventi būtų įdomiau, didesnę šventę pajustų ir vaikai. Dabar gyvenimas labai nykus.

Dinaida KRASAUSKIENĖ,
„Ingman ledai“ pakuotoja:

– Ilgesnių atostogų norėčiau, nes dabar jų neužtenka. Per šventes juk reikia pailsėti. O jei dar savaitę – pasijustų tikra šventė. Manau, kad ilsėtis neatsibostų. Taip galima nors šiek tiek atsipalaiduoti nuo darbų.
Viršininkai į tai, manau, turėtų reaguoti normaliai.

Tomas DAILIDĖNAS,
Banko „Snoras“
Mažeikių filialo direktorius:

– Manau, tokių atostogų reikia. Vakarų pasaulyje tai priimta, ten net bankai nedirba. Vis tiek tuo tarpušvenčiu darbo našumas yra mažas, tad žmonės nors pailsėtų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*