- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Ar reikalingos šunų išvedžiojimo aikštelės?

Mažeikių želdinių ir jų tvarkymo specialiajame plane yra numatyta keletas galimybių mūsų mieste įrengti šunų išvedžiojimo aikšteles. Vieną šunų išvedžiojimo aikštelių (aptverta teritorija) planuojama įrengti greta Kalnėnų kvartalo ir sodų bendrijos „Dobilas“. Savivaldybės administracija dėl jos kviečia gyventojus iki liepos 31 d. (įskaitytinai) pareikšti savo nuomonę.
Mažeikiškių klausėme, ar tokios aikštelės yra reikalingos ir kiek jų turėtų būti įrengta.

Stasys GINEITIS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Stasys GINEITIS, šaltkalvis-suvirintojas:
– Būtų geriausia, jei būtų atskira aikštelė šunims vedžioti, nes dabar baisu su vaikais į parką ar kokią pievelę išeiti. Visur pridergta, reikia žiūrėti, kad neįliptum. Jei visi šeimininkai susirinktų tai, ką palieka jų augintiniai, būtų švariau.
Vienos tokios aikštelės šunų vedžiojimui tikrai per mažai, reikėtų jų keliose miesto vietose, kad žmonėms su šunimis būtų patogu pasiekti.

Renatas SELENIS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Renatas SELENIS, įmonės vadovas:
– Man atrodo, kad įrengti atskirą aikštelę šunims vedžioti yra kažkokia nesąmonė. Juk nėra draudžiama šunų vedžioti mieste, tai kam ta aikštelė, ir dar miesto pakraštyje? Negi dabar šeimininkas su šunimi turės važiuoti per visą miestą pavedžioti šunį? Nelogiška. Tai gal sugalvokim ir su dviračiais pasivažinėti tik vienoje aptvertoje vietoje – ir viskas?

Viktoras ANGLICKIS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Viktoras ANGLICKIS, sandėlio vadovas:
– Tikrai reikalinga speciali vieta vedžioti šunims. Be abejo, ji turėtų būti specialiai tam paruošta – su įrenginiais šunims sportuoti bei kad būtų galima juos ten dresuoti.
Tokių vietų reikėtų kelių. Jos turėtų būti prižiūrimos, valomos. Patys gyvūnų šeimininkai galėtų tuo pasirūpinti ir susirinkti viską, ką po savęs palieka šunys.

Rasa. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Rasa, darbininkė:
– Atskira šunų vedžiojimo aikštelė bus naudinga tik tuomet, jei bus valoma, kitaip tai tik užkrato vieta. Tokios aikštelės turi būti kelios, nes, pavyzdžiui, vargu ar kas prieš darbą anksti ryte norės vežti šunį pasivaikščioti į kitą miesto galą.
Būtų galima apsieiti ir be aikštelių, jei šunų šeimininkai būtų sąmoningesni ir susirinktų paliktą savo gyvūnų „turtą“. Labai gaila, kad taip nėra.

Ramutė SKABEIKIENĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Ramutė SKABEIKIENĖ, pakuotoja:
– Šunų negalima bet kur vedžioti, todėl speciali aikštelė tikrai reikalinga ir net keliose vietose. Jų galėtų būti ir senamiestyje, ir mikrorajone. Kai tokios vietos atsiras mieste, gal bus švariau ir tvarkingiau.

Birutė JUODYTĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Birutė JUODYTĖ, kasininkė:
– Reikalingos specialios šunų vedžiojimo vietos, nes žmonės pyksta, kai gyvūnai vedžiojami po butų langais. Jų pyktis gal ir pagrįstas, nes ne visi surenka gyvūnų „turtus“. Ypač didelių šunų šeimininkai viską palieka.
Specialios vedžiojimo aikštelės galėtų atsirasti kur nors per vidurį mesto, kad iš bet kurios vietos būtų galima nesunkiai ją pasiekti.