Ar reikalingos švietimo sistemos reformos?

Valdžios planuose numatyta nemažai švietimo sistemos naujovių. Tai ir mokslo metų prailginimas vasaros atostogų sąskaita, mokyklinio amžiaus paankstinimas – į paruošiamąją klasę vaikas turėtų būti atvedamas nuo penkerių, o į pirmą – nuo šešerių metų.
Mažeikiškių klausėme, ką jie mano apie tokias galimas naujoves ir ar tai, jų nuomone, bus naudinga.

Sigitas SKAIVYDAS. Neringos ŠVELNIENĖS nuotr.

Sigitas SKAIVYDAS, įmonės vadovas:
– Vasaros atostogų tikrai trumpinti nereikėtų. Juk vaikams jau gegužės mėnesį, kai yra šilta, sunku nusėdėti suoluose, o ką jau kalbėti apie birželį.
Vasara reikia džiaugtis, ji ir taip trumpa, greitai prabėga. Mokydamiesi vasarą vunderkindais vaikai tikrai netaps. Užtenka laiko, kiek dabar mokosi, todėl manau, kad ir mokyklai ruoštis ar ją lankyti anksčiau taip pat nereikia. Iki šiol vaikai į pirmą klasę ėjo nuo septynerių metų – ir visai neblogi rezultatai. Kas nori, tas ir mokosi.
Čia turbūt daugiau politikų žaidimai – tokie pasiūlymai. Pasikeis valdžia ir vėl naujovių bus…

Ona RADZYTĖ. Neringos ŠVELNIENĖS nuotr.

 Ona RADZYTĖ, laikinai nedirbanti:
– Šiais laikais vaikai labai gabūs, gudrūs yra. Nuo mažumės jau moka su kompiuteriais, išmaniaisiais telefonais elgtis. Daugiau sugeba nei tėvai, todėl, manau, jie gali pradėti į mokyklą eiti ir anksčiau. Tokiai naujovei pritarčiau, tačiau nesutikčiau, kad būtų sutrumpintos vasaros atostogos. Atsimenu, kaip mums būdavo sunku nusėdėti suole, atšilus orams ir šviečiant saulei.
Vaikams reikia poilsio kuo daugiau, nes dabartinės mokymosi programos labai sunkios. Kai kurių pamokų net per daug. Vaikai mokomi pasenusių dalykų, kurie jau nebeaktualūs. Geriau politikai peržiūrėtų mokymosi programas ir jas pakoreguotų, o ne trumpintų atostogas.

Stefanija JUODKIENĖ. Neringos ŠVELNIENĖS nuotr.

 Stefanija JUODKIENĖ, senjorė:
– Vaikai per daug ir taip apkrauti. Jiems reikalingos ilgesnės atostogos. Be to, ir mokytojams reikia pailsėti, juk vasara tam ir skirta.
Penkiamečiams mokyklą lankyti dar per anksti. Kas darželyje lankytų priešmokyklinę grupę, tai gal didelio skirtumo nejaustų, bet tokio amžiaus pradėjęs eiti į mokyklą vaikas gali susidurti su sunkumais. Jie tokie maži, pavargsta greit ir pokaičio miego jiems reikia.

Žavinta VAIŠNORAITĖ. Neringos ŠVELNIENĖS nuotr.

Žavinta VAIŠNORAITĖ, kasininkė:
– Vaikams mokslo užtenka. Kitur užsienyje vaikai anksti pradeda lankyti mokyklą, bet ten mokymosi programos kitokios nei pas mus. Daugiau per žaidimus viskas mokoma. Mūsų politikai dėmesį skiria tikrai ne tiems dalykams, kam reikia.
Juk iki šiol vaikai mokosi nuo šešerių ar septynerių metų ir vasaros atostogas ilgas turi, ir mokslo aukštumų pasiekia. Vargu ar mokyklos lankymo paankstinimas ir atostogų sutrumpinimas padės pagerinti jaunimo išsilavinimą. Geriau sumažintų mokymosi krūvius. Be to, geriau, kad jaunuoliai mokyklas baigia būdami vyresni. Tėvams ramiau, kai vaikai bent kiek labiau suaugę, subrendę palieka namus.

Artūras. Neringos ŠVELNIENĖS nuotr.

 Artūras, vairuotojas:
– Aš prieš, kad vaikus pradėtume į mokyklą vesti metais anksčiau. Mokėmės patys dešimt ar vienuolika metų ir to pakakdavo. Buvo daug išsimokslinusių žmonių, turbūt daugiau nei dabar. Todėl nėra būtinybės tokioms naujovėms, kaip atostogų trumpinimas ar mokyklos lankymo paankstinimas. Viskas yra gerai taip, kaip dabar.
Atrodo, kad valdžios vyrai tokias reformas siūlo, norėdami vien atkreipti dėmesį, kad kažką dirba.

Arūnas JUZĖNAS. Neringos ŠVELNIENĖS nuotr.

 Arūnas JUZĖNAS, laikinai nedirbantis:
– Penkerių metų vaikams dar per anksti eiti į mokyklą. Tegu jie ilgiau pasidžiaugia vaikyste. Spės visko išmokti ir nuo septynerių metų. Taip pat nereikėtų ir atostogų trumpinti. Nelabai ką daugiau ir išmoks, jei bus pervargę.
Mokslas juk gana rimtas dalykas ir valdžiai nereikėtų persistengti.

3 Atsakymai į “Ar reikalingos švietimo sistemos reformos?”

  1. taip parašė:

    reikia keisti svietimo sistema,visur montuoti LED apsvietima,taupyti energija.

  2. Aklumas parašė:

    Kaip įvertins rajono vadovai ir švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus daugiau kaip dešimt metų vykstančią Ruzgų mokykloje ūkinę veiklą?
    Galėtų Juozas Rozga pasidalinti gerąją darbo patirtimi su rajono ūkininkais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*