Ar reikėtų dalį Laisvės gatvės paversti pėsčiųjų alėja?

Seniai planuota dalį pagrindinės senamiesčio Laisvės gatvės paversti pėsčiųjų alėja. Rengiant senamiesčio atnaujinimo planus pasigirsta nuomonių, kad šio sumanymo reikėtų atsisakyti.
Mažeikiškių klausėme, ar jie pritartų nuomonei Laisvės gatvę atiduoti pėstiesiems?


Aldona VAIČIENĖ,
pensininkė:
– Aš čia gyvenu, tad toks sumanymas man atrodo geras. Piko valandomis būna tiek mašinų, kad nelabai galima pereiti gatvę. Čia yra neblogas skverelis, prie jo žadėjo statyti gražų namą, ir kas čia tokio – visur stato namus. O kam čia dabar laikyti tokį vaiduoklį?
Vakarais žmonių čia gal mažiau, bet dieną – daug. Tai ir vaikščiosim ta alėja. O kaip žmonės vaikšto Šiauliuose? Irgi daugiausia dieną, su vaikais. Vasarą gal žmonių čia netrūks ir ilgiau.
Mes nieko prieš, kad įrengtų daugiau parduotuvių, kavinių. Kuo jų daugiau, tuo geriau.


Nijolė TAMULIENĖ,
agentūros „Res Invest“
vadybininkė:
– Aš prieš tokią gatvę. Kam čia ta pėsčiųjų alėja? Mažeikiuose tokios nereikia. Jei tą gatvę užtvers, senamiestis mirs, nebebus jokio judėjimo. Parduotuvės vis tiek bus „Maximos“ ar „IKI“. Niekada neleisčiau to daryti. Dabar bent judėjimas čia yra. Šiauliuose padarė gražią alėją, išklojo trinkelėmis. Ir kas ten yra? Vieni bankai, kavinės.
Dabar, kai važinėja daug mašinų, vyksta gyvenimas, mašinos sustoja, kur joms reikia, o kai reikės statytis kažkur toliau, žmonės tingės eiti.
Nebent pristatytų gražių kavinių, prabangių parduotuvių – bet Mažeikiuose juk to nebus.


Konstantinas KINČINAS,
pensininkas:
– Man atrodo, kad būtų nei labai gerai, nei labai blogai. Žmonėms reikėtų toliau vaikščioti į įstaigas, parduotuves, dabar viskas vienoje vietoje.
Didžiuosiuose miestuose tokios gatvės yra, žmonės vaikšto. Mažeikiuose, ypač mums, pensininkams, nelabai yra kur pasėdėti, išeiti. Judėjimas čia labai didelis, tai nėra gerai.
Įrengus tokią gatvę, reikėtų daugiau pramogų, kavinių, žaidimų aikštelių. Alėja turėtų būti graži, įspūdingai apšviesta, tokios lempos kaip dabar jau netiktų.


Aldona GAGIENĖ,
Socialinės paramos skyriaus
vedėja:
– Man atrodo, kad reikėtų, kadangi Mažeikiuose nėra tokios poilsio zonos, kur galėtume išeiti su vaikais, kur būtų rami aplinka, kur galėtume jaustis patogiai ir jaukiai. Man tokio kampo norisi.
Netoliese būtų galima įrengti vaikų žaidimų aikšteles, juk Mažeikiuose viena pagrindinių problemų ir yra, kad vaikams nėra kur žaisti, jie turi sėdėti prie namų. Jaunimas rūko, griebiasi kitų dalykų, kadangi neranda kuo užsiimti.
Reikėtų padaryti taip, kad tėvai su vaikais turėtų kur užeiti, pasėdėti. Reikia, kad susiformuotų kultūros ir poilsio zona.


Vytautas VALANTINAS,
dviračių meistras:
– Pėsčiųjų gatvė čia reikalinga, kadangi eismas labai didelis. Ši gatvė galėtų būti ramesnė, reikia įrengti kažkokį aplinkkelį. Su mašina galima apsistoti ir toliau, o iki čia ateiti.
Turėtų būti tokia gatvė, kad galėtum pasirinkti savo nuožiūra, ko nori, kad nereikėtų blaškytis aplink. Parduotuvės galėtų būti įdomesnės, firminės, kad nereikėtų drabužių važiuoti pirkti į kitus miestus.


Žydrūnas MACIJAUSKAS,
parduotuvės „Elektromarkt“
darbuotojas:
– Aš tik už tokią gatvę. Dabar ir taip negalima išvažiuoti, nes čia visur pilna mašinų. Jei netoliese būtų daugiau aikštelių, mašinas pasistatyti nebūtų jokių problemų. Nesaugu ir pėstiesiems: kada toks eismas, sunku juos pamatyti.
Dieną žmonių čia daug, o norint juos pritraukti vakarais, reikėtų keisti gatvės vaizdą, daugiau pramogų, gerų kavinių. Ypač neturi kur nueiti jaunimas.
Mažeikiuose nėra poilsio zonos, kur būtų galima nueiti, ramiai pasėdėti ar kažką nuveikti.
Vytautas MALŪKAS
Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*