Ar reikėtų valstybei perimti šilumos ūkį?

Už šilumos ūkius yra atsakingos savivaldybės, kurios turi tinkamai vykdyti savo pareigas.  Nuskambėjus Vilniaus miesto šilumos kainų skandalui, šalies valdžios atstovai sunerimo. Pasigirdo net siūlymų šilumos ūkį perimti į valstybės rankas.
„Santarvė“ teiravosi sutiktų mažeikiškių bei miesto svečių, ar juos šiandien tenkina šilumininkų darbas, ir ką jie mano apie šilumos ūkio perdavimą  į valstybės rankas?

Petras STIRBLYS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Petras STIRBLYS,
muzikantas:
– Gyvenu nuosavame name. Galiu pasakyti, kad šiais metais yra pakankamai šilta, todėl kūrename tik šiaudų briketais, neprireikė akmens anglies. 140 kv. m gyvenamajam plotui šildyti ir karštam vandeniui paruošti mes išleidžiame iki 350 litų per mėnesį. Mano manymu – visiškai patenkinamai, kai tokios kosminės šildymo kainos Skuode, Kaune. Žinau, nes ten daugiabučiuose gyvena artimųjų.
Mano supratimu, tikriausiai visur šiemet nelogiški mokesčiai už šildymą.
Sakyčiau, kad situacija pagerėtų, jei valstybė taptų šilumos ūkio šeimininke.

 

 

Zina MURAUSKIENĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Zina MURAUSKIENĖ,
bedarbė:
– Kažkodėl sąskaitas už šildymą gavome didesnes nei pernai tuo pačiu metu. Nors žiemos kaip ir nėra.  Argi normalu, kad už dviejų kambarių buto šildymą reikia mokėti per 200 litų?
Tačiau labiausiai mane pykdo abonentiniai mokesčiai. Visiškai nesuprantu, dėl ko kiekvieną mėnesį dar turiu mokėti papildomai miesto vandens ir dujų tiekėjams. Ką dar galima išgalvoti?!
Esu įsitikinusi, kad valstybei perėmus šilumos ūkį, kainos už šildymą bent kiek nukristų.

 

 

Sandra KINČINIENĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Sandra KINČINIENĖ,
vadybininkė:
– Paskutinė sąskaita už šildymą yra gana nemaža. Savaime suprantama, kad tokiu oru tokie mokesčiai kelia abejonių…
Jei valstybė ir perimtų šilumos ūkį, manau, kad niekas nuo to nepasikeistų. Mano įsitikinimu, dabar reikėtų kur kas griežtesnės kontrolės, ir situacija šilumos ūkyje susireguliuotų.

 

 

 

 

 

Vidmantas KESMINAS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Vidmantas KESMINAS,
darbininkas:
– Kai lauke toks oras, sąskaitos už šildymą gerokai per didelės!
Mano nuomone, valstybė niekada nebuvo geras šeimininkas… Kita vertus, kadangi ji per visas socialines struktūras rūpinasi žmonėmis, atitinkamai būtų dėmesys ir paprastiems žmonėms. O kad ir pasitaikytų kokio neūkiškumo, vis geriau nei atskiri monopolininkai, kurie dabar labai gerai moka manipuliuoti kainomis bei žmonėmis.

 

 

 

Vladas (pavardės skelbti nenorėjo). Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Vladas (pavardės skelbti nenorėjo),
tekintojas:
– Pats nemoku už šildymą – sumoka žmona. Todėl negaliu komentuoti, kaip ten yra iš tiesų… Nors teko girdėti, kad už gruodį dauguma gyventojų gavo dideles sąskaitas.
Dėl valstybinio šilumos ūkio valdymo, galiu atsakyti tik tiek: niekas nepasikeistų!

 

 

 

 

 

 

Honorata (pavardės skelbti nenorėjo). Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Honorata (pavardės skelbti nenorėjo),
administratorė:
– Gyvenu Akmenėje. Mano sesuo gyvena Mažeikiuose, tačiau negaliu pasakyti, kiek ji šiemet moka už šildymą. Kiek pernai teko girdėti – tikrai mažiau nei mes, akmeniškiai.
Sakyčiau, kad ne tik Vilniuje, bet ir visoje Lietuvoje mokame už šildymą pagal mums nesuprantamus skaičiavimus: lauko temperatūra teigiama, o pagal sąskaitas šilumos energijos suvartojame itin daug.
Mano manymu, jeigu valstybė ir perimtų šilumos ūkį į savo rankas – niekas nuo to nepasikeistų. Nebent kurį laiką. Iš pradžių visuomet viskas gražu, o vėliau – matome, kaip būna…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto