Ar reikia apriboti jaunimo dalyvavimą loterijose?

Siekiant mažinti loterijų prieinamumą, jose ketinama leisti dalyvauti ne jaunesniems nei 16 metų asmenims. Be to, planuojama sugriežtinti loterijų reklamą, reglamentuoti pavadinimus ir jų bilietų išvaizdą.
Tai numatyta Finansų ministerijos parengtoje Loterijų įstatymo naujoje redakcijoje, kuris pakeistų 2003 metų liepos 1 dieną priimtą įstatymą.
Gatvėje sutiktų praeivių klausėme: ar reikia riboti galimybę jaunimui dalyvauti loterijose?

Marija PRANCKAITYTĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Marija PRANCKAITYTĖ, laikinai nedirbanti:
– Retkarčiais ir pati nusiperku vieną kitą momentinės loterijos bilietuką. Kartais perku lošimo bilietų iš terminalo ir tada stebiu per televiziją, kokie skaičiai krenta, užbraukiu. Na, o jei kalbėsime apie laimėjimus, kartais pavyksta laimėti vieną kitą eurą.
Mano manymu, svarstymas, kad reikia apriboti galimybę vaikams ir jaunimui iki 16 dalyvauti loterijose, yra absurdiškas. Nematau nieko blogo, kad žmogus, jeigu turi susitaupęs pinigėlių, nusiperka tą bilietą.
Kažin, ar draudimais, suvaržymais bei apribojimais įmanoma ko nors pasiekti.

Giedrė STRAZDAUSKIENĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Giedrė STRAZDAUSKIENĖ, vadybininkė:
– Momentinėse loterijose kartais dalyvauju, nusipirkusi bilietą.
Būna, kad mes su dukrele susitariame ir vietoj saldumynų nusiperkame vieną kitą loterijos bilietuką. Manau, kad vaikas, jaunuolis turi suprasti, kas yra loterija, kad išleidęs turimus pinigėlius nebūtinai gali ką nors laimėti. Taip jis išmoksta pasirinkti, ar pirkti tą bilietą, ar taupyti pinigus.
Manau, riboti bilietų įsigijimą – prastas sumanymas.

Stanislovas JONKAUSKAS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Stanislovas JONKAUSKAS, grupės vadovas:
– Senais laikais – dar už rublius – buvau vienu kartu įsigijęs trisdešimt loterijos bilietų. Laimėjau du rublius ir nuo to laiko nebelošiu.
Šiaip nežinau, ar verta riboti amžių, nuo kada galima dalyvauti momentinėse loterijose. Ir diskutuotinas klausimas, ar loterijos bilietų išvaizda žmones skatina juos įsigyti.
Šiaip galvoju, kad daugiau problemų yra dėl azartinių lošimų. Tad gal daugiau dėmesio reikėtų skirti azartinių lošimų priežiūrai?
Kita vertus, priklausomybė nuo visokių loterijų yra liga. Ir, ko gero, apribojimais bandoma užkirsti kelią tokiai ligai plisti.

Danutė. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Danutė, laikinai nedirbanti:
– Loterijose nedalyvauju. Manau, kad tai yra tiesiausias kelias į priklausomybę, nes loterijų dabar yra be galo daug ir įvairių. Užsikabinsi, ir, žiūrėk, jau tampi priklausomas. Be to, tai yra ir nereikalingas pinigų švaistymas.
Aš esu vienareikšmiai už tai, kad asmenims iki 16 metų uždraustų dalyvauti loterijose. Net ir, atrodytų, paprasti momentinės loterijos bilietėliai prie kasos gali nuvesti į rimtą ligą – priklausomybę nuo lošimų.
Priklausomas žmogus vis daugiau pinigų išleidžia loterijoms bei lošimams, svajoja laimėti, bet nieko nelaimi ir taip viskas sukasi ratu… O kuo jaunesni, tuo labiau įklimpsta.

Petras PETKUS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Petras PETKUS, elektrikas:
– Šiaip loterijos bilietą nusiperku labai retai. Ir jei perku, tai tikrai ne dėl to, kad laimėčiau. Gal labiau dėl to, kad būtų ką veikti atsisėdus priešais televizoriaus ekraną. Nepasitikiu loterijų organizatoriais, nes praktiškai nieko nesu laimėjęs.
Pasakysiu grubiai, bet, mano nuomone, visokios „teleloto“ yra ubagų svajonė, kuri niekada neišsipildys…
Vis tik apribojimams nepritariu. Lietuvoje dabar, neskaitant draudimų, apie konstruktyvius problemų sprendimo būdus nieko neišgirsi. Taigi, draudimas jaunimui dalyvauti loterijose yra absurdiškas.
Draudimais niekas nieko nėra laimėjęs. Ar tik nesulauksime atvirkštinio varianto? Juk kas draudžiama, to labiau ir norisi.

Rolandas VOLKOVAS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Rolandas VOLKOVAS, mokytojas:
– Kartais loterijose dalyvauju. Stengiuosi dalyvauti ir nesiekiu laimėjimo. Aš tai laikau parama sportui. Nes įvairias loterijas organizuojanti olimpinė loterija „Perlas“ remia olimpinį judėjimą ir sportą.
Kita vertus, į loterijas gal galima žiūrėti ir kaip į psichologinę paramą žmogui, nes tai suteikia viltį, o viltis padeda gyventi.
Aš manau, kad kiekvienas žmogus turi turėti laisvę apsispręsti – dalyvauti loterijoje ar ne. Todėl bandymai kažką apriboti ar uždrausti šiuo atveju gali būti klaidingi.
Prioritetu turėtų tapti informavimas ir švietimas, kalbėjimasis su jaunimu apie tai, kad lošimai yra tam tikra rizika, galinti pakenkti jų ateičiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto