Ar reikia atkurti geležinkelio atšaką į Rengę?

Prieš aštuonerius metus rugsėjį AB „Lietuvos geležinkeliai“ sustabdė eismą tarp Lietuvos ir Latvijos, po mėnesio išmontavo bėgius, kurie iki šiol neatstatyti.
Europos Komisija bendrovę įspėjo, kad gali skirti iki 43 milijonų eurų baudą už konkurencijos ribojimą, taip pat įpareigoti atstatyti dvidešimties kilometrų ilgio Rengės geležinkelio ruožą nuo Mažeikių iki Latvijos sienos.
Rajono politikai parašė kreipimąsi rajono Savivaldybės merui, jog būtina imtis visų galimų priemonių, kad būtų atnaujintas geležinkelio ruožas ir rastas sprendimas.
Gyventojų klausėme jų nuomonės: ar reikia atkurti geležinkelio atšaką į Rengę?

Violeta. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Violeta (pavardės sakyti nepanoro), nedirbanti:
– Būtinai reikia atstatyti šią geležinkelio atkarpą – bet koks ryšys su pasauliu, kad ir su Latvija, duoda impulsą plėtrai.
Atsimenu, kad šia atšaka važiuodavome ne tik į Rygą, bet ir į Klaipėdą ir būdavo visai smagu: kelionė traukiniu vis dėlto didesnė atrakcija, įdomiau nei autobusu.
Ir išvis – kam viską reikėjo išardyti? Kodėl tai įvyko, dar turėtume išsiaiškinti.

Algirdas Pleinys. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Algirdas Pleinys, senas mažeikiškis:
– Negali būti nė kalbos – atstatyti geležinkelio atšaką į Rengę tikrai reikia. Bet koks susisiekimas su kitais miestais yra palengvinimas gyventojams, suteikia jiems progą pasirinkti, kaip patogiau kur nors nuvykti.
Pats ankstesniais laikais tikrai vykdavau apsipirkti tiek į Latviją, traukiniu važiuodavome ir į mūsų uostamiestį.

Gintaras Mikutis. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Gintaras Mikutis, apšvietėjas:
– Pasakysiu trumpai – atšaką reikia atstatyti. Kuo daugiau turime pasirinkimų, kuo ir kur važiuoti ir keliauti, tuo visiems geriau, tuo didesnė konkurencija tarp vežėjų, tuo labiau turėtų mažėti kelionių kaina.
Kai anksčiau dar buvo ši geležinkelio atkarpa, būdavo visai smagu važiuoti ja į Kretingą. Vis kiti vaizdai negu per autobuso ar automobilio langą.

Stasys Guzė. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Stasys Guzė, senjoras, buvęs geležinkelininkas:
– Mes ir patys nesupratome, kodėl išardė atkarpą į Rengę – viską ardė, vežė, griovė… Sugriovė per kelias dienas. O pagalvojus, juk blogai nebuvo – galima buvo pasiekti Rengę, iš jos vyko traukinys į Rygą, tad gana patogiai pasiekdavome Latvijos sostinę.
Senais laikais tai buvo didelis privalumas – juk dar atsimename, kaip vykdavome pas latvius apsipirkti.

Žydrūnė Gailiūnaitė-Pliekaitienė. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Žydrūnė Gailiūnaitė-Pliekaitienė, vadybininkė:
– Žinoma, kad be reikalo panaikino šią atšaką – žmonės turi kontaktuoti. Atsimenu, kai su šeima važiuodavome geležinkeliu, kokia tai būdavo atrakcija, be to, tai buvo gana patogus būdas aplankyti giminaičius.
Aš tik už tai, kad neužsidarytų esami maršrutai, o būtų kuriami nauji, kurie leistų mūsų miesto gyventojams pasirinkti kuo ir kur važiuoti. Ir taip esame šalies pakraštyje…

Sigita Uščinienė. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Sigita Uščinienė, augina vaiką:
– Susisiekimo pasirinkimas visada yra gerai. Auginu vaiką, nežinome, kas ateityje bus, gal vėl pagyvės lietuvių migracija į Latviją, tada ši atšaka palengvintų mažeikiškių susisiekimą ne tik su šios šalies miestais, bet ir su miesteliais Klaipėdos kryptimi.
Kodėl taip kalbu? Todėl, kad pati traukiniu važiuodavau į Klaipėdą ir atsimenu, kaip tai būdavo smagu.

6 Atsakymai į “Ar reikia atkurti geležinkelio atšaką į Rengę?”

 1. Reikia atsatyti?:) parašė:

  Kodel? Kiek tai kainuos ir kiek bus naudojamasi ta atsaka? Kiek keleiviu,kroviniu bus gabenama? Niekas tokiu klausimu nekelia:) Jei atsatymas kainuotu pvz. 5 milijonai,o judejimo srautas mazas,tai kokia ekonomine nauda? Zmones kalba,bet nezino apie ka. Ju paklausk ar reikia Mazeikiams oro uosto? Atsakys,kad reikia,butu smagu nuskrist kazkur is Mazeikiu.O kiek tai kainuotu ir kiek skraidanciu butu neidomu:))

 2. Mazeikiu gyventoja parašė:

  O jus pabandykite gyventi prie tu gelezinkrliu ir vaikus auginti. Dabar yra neimanoma tvertis nuo kiekvieno pravaxiuojancuo traukinio, ne tik garsas bet ir kvapas nuo ju, pastoviai yra smarve, o dar ir kokios dulkes kaupiasi namuose ant palangiu, visos palanges juodos nuo gelezinkeliu begiu. Is vis reiketu panaikinti miesto teritorijoje, juk cia gyvai vazinejanti bomba. O jeigu kada nors apvirstu traukinys ar pagalvojate kas liktu is senamiescio.

 3. Gelezinis parašė:

  Ka cia pezat? Kokia klaipeda? Kokua kretinga? Ne per renge o per luse vaziuodavo ten. Ve to ir atstacius ruoza keleuvinio nebus. Jei net siauliuose panaikino tai mazeikiuose tuo labiau jo nebus

 4. mažeikietė parašė:

  Pritariu visiems pasisakiusiems, o labiausiai Rokui, kas davė įsakymą,tas ir te atsako už nuostolius.Uždarius maršrutą nebūtina kelio ardyt.

 5. Tylioji upė parašė:

  Bet tai protas…. imk ir išardyk… argi trukdė tas geležinkelis kam nors? Maišėsi po kojomis? Gal prieš dešimtmetį ir nebuvo tos paklausos, bet dabar tikrai būtų, žmonės nori keliauti, kad ir netoli. Pagyvėtų miestas, nes keliautų ne tik mažeikiškiai, bet ir rajono gyventojai. Su mielu noru važiuočiau pasivaikščioti ar apsiprekinti į Rygą. Jau tie Šiauliai ar Klaipėda nusibodęs maršrutas manau visiems mažeikiškiams….

 6. Rokas parašė:

  Be kokiu kalbu turi kuo greiciau atstatytas gelezinkelio ruozas Mazeikiai- Renge, o kalti kurie dave isakyma isardyti butu nubausti ir isieskoti patirti nuostoliai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*