Ar reikia tikrinti valdžios psichikos sveikatą?

Etikos ir procedūrų komisijos vadovas Algimantas Salamakinas siūlo tobulinti Seimo Statutą. Pasak jo, dokumentas neapibrėžia, kaip atimti mandatą iš Seimo nario, kuris yra akivaizdžiai neveiksnus.
Etikos sargų vadovas leido suprasti, kad jam kelia abejonių kai kurių kolegų psichikos sveikata, bet konkrečių asmenų neįvardijo.
Politiko nuomone, kilus abejonių dėl parlamentaro psichikos būklės, Etikos ir procedūrų komisija galėtų pasiūlyti nutarimo projektą, kuriuo būtų sudaryta medikų komisija, kad įvertintų tokio asmens sveikatą. Medikai pateiktų išvadą Seimui, o šis kreiptųsi į teismą, kuris ir nuspręstų, ar parlamentaras veiksnus.
Tokios pat nuomonės dėl šios Statuto nuostatos laikosi ir Seimo pirmininkė Irena Degutienė.
Domėjomės, ką apie tokius ketinimus mano mažeikiškiai.

Audronė KNYSTAUTIENĖ:
– Gal Etikos ir procedūrų komisijos vadovas A. Salamakinas, dirbdamas Seime, geriau mato, kas darosi su jo kolegomis, jei ryžosi imtis tokių drastiškų sprendimų.
Beveik kiekviename darbe reikalinga vienokia ar kitokia medicininė apžiūra, tad laikyčiau visiškai suprantamu dalyku, jei sveikata (ypač psichikos) būtų tikrinama ir Seimo nariams. Yra toks liaudies posakis, jog žmogaus išvaizda gali būti apgaulinga, manau, yra labai daug „protingų“ sunkiomis psichikos ligomis sergančių žmonių.


Janis PAVLOVIČ:
– Mano manymu, pats Etikos komisijos vadovas A. Salamakinas savo darbe daro daug klaidų, bet su šituo jo siūlymu aš sutinku.
Kai Seime darosi tokie dalykai: priiminėjami sveiku protu nesuvokiami įstatymai, nuolat riejamasi tarp savęs, ir šiaip užsiiminėjama klounada, tikrai suabejoji, ar mūsų valdžioje dirba stabilios psichikos žmonės.


Virginijus KIUDULAS:
– Nesutinku su A. Salamakinu, kad reikia imtis tokių priemonių. Jeigu jau norima tikrinti psichikos sveikatą, tada siūlyčiau tai atlikti absoliučiai visiems valdininkams, o ne vien Seimo nariams.
Mano nuomone, Seime dirba pakankamai protingi žmonės, tik, matyt, dėl kažkokios nesuprantamos mums priežasties dažnai daro labai jau nesąmoningus sprendimus.


Rūtavilė KNIEŽAUSKIENĖ:
– Pats Algirdas Salamakinas nėra be nuodėmių, kaip ir dauguma ten susirinkusių seimūnų. Tačiau man patinka, kad jis yra itin aktyvus Seimo narys: kad ir dabar sugalvojo šią Statuto nuostatą dėl savo kolegų psichikos sveikatos tikrinimo.
Pritariu Etikos komisijos vadovui, kad kelia abejonių ne tik keleto, bet ir daugumos mūsų valstybės vairą rankose laikančių politikų psichikos būklė. Bet kas gali pasakyti, kokių priemonių turėtume imtis, kad ten tokių nebeliktų?


Birutė VAIŠNORIENĖ:
– Man labai sunku atsakyti į klausimą dėl Seimo narių psichikos būklės tikrinimo. Sutinku, kad daugumai mūsų politikų dėl vienokių ar kitokių priežasčių – ne vieta Seime. Antra vertus – juk yra dar toks dalykas, kaip žmogaus orumas. O siūlymas ištirti seimūno psichikos sveikatą yra savotiškas žmogaus orumo įžeidimas.


Stasys BUČYS:
– Algimantą Salamakiną laikau rimčiausiu politiku mūsų Seime. Pritariu jo siūlymui, kad reikia tikrinti Seimo narių psichikos sveikatą. Mano manymu, jeigu daugumai darbuotojų prireikia medicinos komisijos, tai kodėl seimūnai yra išskirtiniai?
O jeigu politikams ir atliekama medicininė patikra, vadinasi, dar labiau reikėtų sustiprinti psichologų ar psichiatrų darbą su jais. Yra visokiausių šiuolaikinių naujų metodų, kuriuos panaudojus galima atskleisti, ar gali būtent toks žmogus dirbti valstybės valdyme.

Vaida ZIGMANTIENĖ
Sigito STRAZDAUSKO nuotraukos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto