Ar sankryža – tinkama vieta papuošimams?

Rudenį turėtų būti baigti Sedos ir Pavenčių gatvės žiedinės sankryžos statybos darbai. Žiedinė sankryža – didesnį eismo saugumą žadanti kelių infrastruktūros dalis. Taip pat tai yra ir galimybė reprezentuoti miestą, centriniame jos žiede įrengiant kokį nors meninį akcentą, Mažeikių miesto ar rajono simbolį.
Gatvėje sutiktų mažeikiškių klausėme, kokia jų nuomonė: ar naujojoje žiedinėje sankryžoje reiktų kokio nors meninio objekto.

Ineta Senkienė. Sigito Strazdausko nuotr.

Ineta Senkienė, laikinai nedirbanti:
– Pastaruoju metu kažkur toliau važiuoti neteko, tad neteko matyti, kaip ten apipavidalinamos tos žiedinės sankryžos.
Manau, kad koks nors meninis akcentas ar simbolis mūsų miestą papuoštų. Nes dabar Mažeikių rajone esančios tos, berods, trys žiedinės sankryžos yra tokios beveidės, nykios.
Bet kažko konkretaus negaliu įsivaizduoti ir pasakyti, neįsivaizduoju. Šiaip juk galima kažkaip ir labai paprastai, bet ne taip ir brangiai tą sankryžą pagyvinti – apsodinti gėlėmis ar kokiais krūmeliais.

Algis. Sigito Strazdausko nuotr.

 Algis, telšiškis pensininkas:
– Nežinau, sunku ką ir pasakyti, nes esu iš Telšių, kurie dabar tikrai puošiami. Manau, kad prasminga pagražinti savo miestą ir tokių meninių akcentų, simbolių tikrai reikia.
Galima miestams pasekti vieni kitų gražiais ir gerais pavyzdžiais. Svarbiausia tik, kad nesuraitytų kokio surūdijusio metalinio vamzdžio.

Kazys Škultinas. Sigito Strazdausko nuotr.

 Kazys Škultinas, laikinai nedirbantis:
– Nežinau, neturiu apie tai konkrečios nuomonės. Iš esmės gal ir gražu būtų, jei kas nors ką nors tokio pastatytų.
Iš kitos pusės, gražu tai gražu, bet tokiems meniniams akcentams sukurti reikėtų papildomų lėšų. Žmonės skursta, tad kam be reikalo išlaidauti…
Kitas klausimas, ar vidury žiedo pastatytas koks nors šalutinis objektas neblaškytų vairuotojų dėmesio. Užsižiūrėjus į kokį juk galima ir avariją padaryti.

Karolis Juočys. Sigito Strazdausko nuotr.

 Karolis Juočys, studentas:
– Nelabai suprantu, kokiu tikslu toks dalykas būtų reikalingas. Gal kitų rajonų žiedinėse sankryžose tų meninių akcentų ir yra, bet aš į tai dėmesio neatkreipiu.
Šiaip, kiekvienas žmogus grožį suvokia skirtingai, tad kam gražu, kam ne.
Žiedinė sankryža yra eismo infrastruktūros dalis, tad klausimas, ar tokie papuošimai neblaškytų vairuotojų dėmesio. Laikausi tokios nuomonės, kad jeigu ir būtų kas nors daroma šiuo klausimu, pirmiausia valdžia kažkokiu būdu turėtų sužinoti gyventojų nuomonę apie tai, ar tai yra reikalinga. Jeigu reikalinga, reikėtų mažeikiškiams pristatyti, kokius projektus ar sumanymus jų kūrėjai siūlo įgyvendinti, o tada atsiklausti gyventojų nuomonės – ką jie norėtų matyti toje sankryžoje.

Regina Vasiliauskytė. Sigito Strazdausko nuotr.

 Regina Vasiliauskytė, virėja:
– Manyčiau, kad visai gerai būtų, jei toje naujoje sankryžoje būtų kažkas tokio meniško pastatyta. Kodėl ir mums nepasigražinus, kaip kituose rajonuose?
Faktas, kad viskas kainuoja pinigus. Kaip visada atsirastų pasisakančiųjų už tai, kad tokių dalykų nereikia. Kiti sakytų, kad reikia. Tai požiūrio reikalas.
Man atrodo, kad šiais laikais žmonėms mažai to džiaugsmo, tai jei tikrai pastatytų gražų, akis džiuginantį objektą, būtų visai neprošal.
Svarbiausiai, kad prieš kažko imantis būtų atsiklausta gyventojų nuomonės, o ne nuspręsta vienašališkai.

Ieva Jankutė. Sigito Strazdausko nuotr.

 Ieva Jankutė, reklamos vadybininkė:
– Mažeikiai pamažu keičiasi, bet labai reikėtų kažkokio traukos objekto. Aišku, žiedinė sankryža tuo traukos objektu būti gal ir nepretenduoja, tačiau tai yra galimybė kažkaip įdomiai pasveikinti atvykstančiuosius į Mažeikius ar išlydėti išvykstančiuosius.
Tokie dalykai kaip mediniai vilkai vadinamojoje Platelių žiedinėje sankryžoje žmones traukia.  Šiauliai garsūs savo metaline lape prie Talšos ežero. Ją norėjo išvežti, bet niekas niekur neišvežė, nes žmonės norėjo, kad ji ten liktų.
Kažką tokio būtų galima įkurdinti ir naujai statomoje žiedinėje sankryžoje. Svarbu išsiaiškinti, ko nori ir už ką pasisako gyventojai.

One Reply to “Ar sankryža – tinkama vieta papuošimams?”

  1. parašė:

    tai norėčiau, kad žiedinėje sankryžoje būtų geras matomumas, kad prieš įvažiuojant į sankryžą matyčiau iš visų šalutinių kelių, kas į ją ir kokiu greičiu įvažiuoja. Kai sankryžos viduryje supilamas kalnas, apsodinama augalais, to matomumo nebelieka. O visokie “baibokai” nori nenori blaškytų dėmesį. Žinoma aš ir už grožį, pavyzdžiui, gal galima apsodinti žemais augalais ar panašiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*